Zobacz wątek - Studia? a jednak
NAS Analytics TAG

Studia? a jednak

O wszystkim
_________

Postprzez mlody » 16/12/2008, 23:29

Wilku111 napisał(a):Cycu, do gofrów!! :twisted:


mlody napisał(a):
MICH4Ł napisał(a):
mlody napisał(a):Jakby komuś przyszło do głowy iść na fizjoterapie to niech zastanowi sie 2 razy...
Ja mam technika i jestem na aktualnie na mgr...
W zawodzie pracuje juz ponad 3 lata,lubie swoją prace,ale zarobki jakie oferują Polskie szpitale (nawet prywatne-bo w takim pracuje) są śmieszne.
Mając jeszcze raz do wyboru co chce robic ,bez zastanowienia wybrałbym Policje,Wojsko,Straż Graniczą itp...


to miałbyś jeszcze śmieszniejsze pieniądze...


no kolego,tak sie składa ze mam znajomych którzy pracują w tych zawodach,a że dodatkowo studiują to systematycznie awansują...
Patrząc na to jak mieszkają i czym jeżdżą śmiem twierdzić ze robią niezłą kase... nie mówią juz o wszystkich przywilejach jakie państwo im zapewnia (wczesniejsza emerytura,tzw 13'tki,mundurowe,dofinansowanie do mieszkania itd...)


Ale co młody źle Ci w tym zawodzie? Ja strasznie chce na to iść + do tego jeszcze dietetyka, bo jakby czuje do tego powołanie :oops:
Jaką wogole uczelnie kończyłes? I co wtedy na maturze trzeba było mieć?


Kierunek i ogólnie praca-jak najbardziej na +.
Jedynie zarobki i wysiłek jaki musisz włożyć by ukończyc kierunek (mowa tu o anatomii,fizologii,patologii) nieco zniechęcają.
Np nie wyobrażam sobie pracy majac lat 60,wtedy ja będe potrzebowal pomocy fizjoterapeuty,bo wbrez pozorom-to ciężka fizyczna praca.
Kończyłem stuidium 2,5 roczne dzienne(teraz ponoć te szkoły juz nie funkcjonują) a aktualnie jestem na Politechnice Opolskiej-wydzial Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii.
Co trzeba miec na maturze?-trzeba mieć ją zdaną,takie wymogi są na zaoczne studia Fizjo....(osobiscie uważam ze to smieszne,bo wiedzy do zdobycia jest w pi...zdu i troche,a czasu jakby mniej) na szczescie mam podstawy po studium,pracuje w zawodzie więc jakos leci...pozatym przepisy z przedmiotów które juz mialem,praktyki...wszystko mnie omija.

Podsumowując:
kierunek,zawód-super
zarobki-nieadekwatne do ilości nauki i odpowiedzialnosc jaką masz na głowie
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo


Postprzez SzpiceR » 17/12/2008, 00:08

wilicu spieprzaj z tematu! Jak dorosli rozmawiaja to siedz cicho!! (18+) i niesmiecic mi w temacie! Trzymaj sie swojego planu degustacji w tesco!

Wypoewiedz Nef, Dambandita i youneca razem wziete juz mi skiereszowaly mUsk :roll:
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk


Postprzez elco » 17/12/2008, 01:14

Szpicerku idz na Prawo, medycyne, studia techniczne, ekonomiczne - tam sa pieniadze, ktore (I ZAPAMIETAJ TO SOBIE DOBRZE) sa w zyciu najwazniejsze. Nie sluchaj glupot, sugestii, ze powinno robic sie to co sie lubi i w czym czuje sie dobrze bo tak wiele nie osiagniesz albo osiagniesz poziom wlasnej satysfakcji a w zyciu chodzi o "cos" wiecej.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez cwaniak182 » 17/12/2008, 02:07

Ja studiuje na umk na kierunku ekonomicznym. Polecam:D, ładne studentki sa :P
Avatar użytkownika
cwaniak182
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 21/6/2007, 20:57
Lokalizacja: Toruń i okolice

Postprzez SzpiceR » 17/12/2008, 09:55

bendem jak wójek Elec i pojdem na poli do WRO :P


a tak nawiasem mowiac... to juz sie zakrecilem :( pozatym chyba pojde jednak na te poli jesli nawrt cos mnie nie podnieca to szybko sie przyzwyczajam... Automatyka jest niezle zryta wiec niewiem... ta klasyczna budowa maszyn i soecjlanosc Obrabiarki CNC mi sie wydaje nanormalniejsza, kolezka konczyl obrobke z skrawaniem tylko technikum i teraz wraca wlasnie z Finlandi BMW 5 z hajsem na studia i zycie...
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez blazej1901 » 17/12/2008, 10:11

Ja tam nie wiedziałem na co i gdzie iść. Poszedłem na Polibude bo miałem ją po sąsiedzku, kierunek wybrałem losując. Z maty i fizyki byłem cienki w LO ale zrobiłem inżyniera z sieci i instalacji sanitarnych i myślę, że lepiej trafić z kierunkiem nie mogłem. Ot taki fart :twisted:
...:::Audi Klub Polska Member:::...

FZS 600 2003
Avatar użytkownika
blazej1901
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 4/6/2006, 14:22
Lokalizacja: Płock

Postprzez turboponczek » 17/12/2008, 11:43

Taaa. Kazdy tak się afiszuje że życie studenta to wieczne chlanie, opie*dalanie się and so on and so forth. A potem dzwonie do kumpli.. "ej dóóód, chodź sie spykniemy na małego wąsika" i słysze tylko "nie moge stary - ucze sie", "ej nie, bo jutro mam koło" bla bla bla :lol: Oszukiwanie samego siebie.

I ciesze się że wiele ludzi odpada np na medycynie. Z 600 zostaje 150. Bo nie chce pojsc potem do lekarza który pomyli odbyt z jamą gębową :lol:
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez gelo007 » 17/12/2008, 11:50

Pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to nic :)
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez gumis » 17/12/2008, 12:05

ja poszedlem na dziennikarstwo z grupy 45 osob zostalo 6...z praca nie jest problem ale czasem trzeba praktycznie glowa mur przebic aby cie gdzies przyjeli. Ale jak sie juz rozkrecisz i masz polecenie kogos to nie ma problemow ze znalezieniem roboty w tym....ale mowisz, ze humanistyczne nie...
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez SzpiceR » 17/12/2008, 12:10

Nie no Poli raczej bde robil... tylko jeszcze niewiem jaki kierunek, w tehcnikum mam niby mechatronike ale wiecej naprawiamy kompy i gramy po sieci w quake'a niz sie uczymy na niektorych lekcjach ale... inz. Marcin Sz. xD



PS. Najpierw trzeba zdac ta mature :roll: haha
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez gumis » 17/12/2008, 15:03

bedzie smiech na sali jak polegniesz :lol:
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez SzpiceR » 17/12/2008, 16:27

nie smiech tylko płacz xD matura=motóra :P
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez dambandit » 17/12/2008, 16:42

Dodam że ostatnio zmienił się system nauczania i nie można stać się od razu magistrem . Najpierw 3 lub 3,5 roku inżynier tudzież licencjat dopiero potem studia uzupełniajac magisterskie( sa kierunki gdzie jest tylko magister jak prawo medycyna to wyjątki) . Następnie jest 3 stopień wykształcenia wyższego doktorat . U nas na uczelni bardzo nas do tego namawiają bo te studia zanikają i za parę lat może zabraknąć autorytetów wiedzy i nie będzie kadry która będzie szkoliła studentów .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez blazej1901 » 17/12/2008, 16:57

No i co ważne jak zrobisz inż to nadal jesteś nikim (mówię tutaj o branży budowlanej). Uprawnienia budowlane wykonawcze i projektowe będziesz mógł zrobić tylko w ograniczonym zakresie. A ten ograniczony zakres kończy się przy konstruktorze na budynkach zagrodowych a w instalacjach na budynkach o kubaturze do 600m^3 czyli domki letniskowe albo duże garaże :) To ważne bo żeby cokolwiek móc robić musisz skończyć mgr.
Chociaż jest szansa, że to się zmieni bo jakiś helmut czy żabojad, który przyjedzie do polski mając tylko inż ma pełne uprawnienia a polak jak biały murzyn zapieprza na mgr.
...:::Audi Klub Polska Member:::...

FZS 600 2003
Avatar użytkownika
blazej1901
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 4/6/2006, 14:22
Lokalizacja: Płock

Postprzez Chatte » 17/12/2008, 17:21

Na wyższych uczelniach zawsze robią odsiew- zgarnąć dużo kasy za rekrutację i baj... Kumpel jest jednym z 10 co ukończyli jakąś tam technologię ochrone środowiska czy inne badziewie- zaczynało 80...

U mnie też ze 100 osób odpadnie najdalej po pierwszym roku-na razie startowa liczba 350 :D


KAdry może i nie będzie, bo kto po studiach będzie chciał iść na nauczyciela? Zwłaszcza za te śmieszne pieniądze, za które ledwo się można utrzymać...



A na studiach śmiesznie jest, zawsze jest z kim się posmiać, pograć w karty na wykładzie ;) no a że co jakiś czas trzeba się pouczyć...
<b>Agnieszka idź, popatrzymy sobie... JAK GRASZ xD</b>

Mr Jurewicz:
Ogolnie jako Gdanszczanim, uwazam ze gdyby nie sasiedztwo śledziowa, bylibysmy stolica Polski :P
Avatar użytkownika
Chatte
MEGA TROLL
 
Posty: 282
Dołączył(a): 21/3/2008, 21:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez SzpiceR » 17/12/2008, 18:21

Nie no ja wiem i licze sie z tym ze na ładne ocyz mnie nie przepuszcza :P
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez gelo007 » 17/12/2008, 18:28

Chatte napisał(a):Na wyższych uczelniach zawsze robią odsiew- zgarnąć dużo kasy za rekrutację i baj... Kumpel jest jednym z 10 co ukończyli jakąś tam technologię ochrone środowiska czy inne badziewie- zaczynało 80...

U mnie też ze 100 osób odpadnie najdalej po pierwszym roku-na razie startowa liczba 350 :D


KAdry może i nie będzie, bo kto po studiach będzie chciał iść na nauczyciela? Zwłaszcza za te śmieszne pieniądze, za które ledwo się można utrzymać...



A na studiach śmiesznie jest, zawsze jest z kim się posmiać, pograć w karty na wykładzie ;) no a że co jakiś czas trzeba się pouczyć...


Chatte... :lol: o których śmiesznych pieniądzach mówisz? Bo nauczyciel - ok, śmieszna kasa. Ale wykładowca...
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez SzpiceR » 17/12/2008, 18:52

kur... niespammic mi w teamcie fiuty! (oprocz chatki) XD
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Leitho » 17/12/2008, 19:41

ja od siebie polecam biotechnologie :D
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez House MD » 17/12/2008, 21:42

punczek bo są takie kierunki gdzie się ludzie uczą i roboty jest w pałę i jeszcze trochę a pozniej na weekendzie alkoparty i dwa dni wyjete z kalendarza XD Szpicer ja bym CI radził dobrze to sobie przemyślec ,wypożyczyc informator odnośnie studiow ,poczytał ,pomyslal bo ludzie Ci zapodają pomysły typu żywa gofrownica itd, Na spokojnie i rozważnie.
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości




na gr