Zobacz wątek - Czy cena kasków Shoei jest proporcjonalna do ich jakosci?
NAS Analytics TAG

Czy cena kasków Shoei jest proporcjonalna do ich jakosci?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez qlik » 2/1/2009, 22:00

Wlasnie o tym mowie walisz drugiego posta bez zwiazku z tematem.Napewno twoje rady sa w cenie i bezpiczenstwo, a dystns że hej.Fine
Avatar użytkownika
qlik
Świeżak
 
Posty: 130
Dołączył(a): 11/11/2008, 13:34
Lokalizacja: W-wa


Postprzez Shaft » 2/1/2009, 23:01

ehhe z takimi jak Ty to można do końca świata pisać. II post to odpowiedź na Twój wcześniejszy.

Powodzenia
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49


Postprzez henio12323 » 3/1/2009, 00:26

mam kask kupiony juz spory czas temu to nawet chyba najnizszy model jest wart w swietnym stanie około 50 zł..... mam tez kask nitro warty 250 zł :) jednak nitro nie ma poruwnania do shoeia mimo ze stary kask to czuje sie w nim bezpiecznie. super dopasowany. jakos tez super upadał nie raz i tylko minimalne odpryski a mam go juz 4 lata natomiast nitro po roku wyglądał gorzej. także moim zdaniem nie ma lepszych kasków. tak jak mówie mój jest warty 50 zł a więcej kosztuje kask firm typu awina tiger itp tylko ze jak ja nałoze taki kask tigera to az mi sie jechac nie chce :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez dezerter72 » 3/1/2009, 10:15

Najlepiej się pobijcie a Shoei i tak jest najlepszy na świecie :lol:
dezerter72
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4/9/2008, 15:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez SQ » 3/1/2009, 13:30

dezerter72 napisał(a):Najlepiej się pobijcie a Shoei i tak jest najlepszy na świecie :lol:


eeee. ta.

miałem w łapie i na głowie xr1000. zastrzeżeń do jakości brak, ale mój airoh nie odstaje. różnica w cenie wielokrotna. bezpieczeństwo jednak wyższe będzie w shoei. nie miałem przyjemności z arai. to napewno najwyższa półka. jednak dla mnie odpada z powodu mocowania szybki. w sportowym kasku poziom hałasu nie ma żadnego znaczenia, jednak ja jeżdżę turystycznie i dla mnie właśnie z powodu hałasu jaki podwoduje to mocowanie skreśla produkt.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez danielot » 5/1/2009, 14:05

ja praktycznie ewoluowałem ..czyli zaczynałem od kasku za 100 zeta poprzez 250 , 300 , 400 , 500 i teraz SKOEI XR .....i co ..i nie zamieniłbym na zaden inny ..a dlaczego ??? ano dlatego ze komfort jazdy w porownaniu do tych innych to jak jazda syrenką do merca tzn ..w szoju nie lata łeb przy predkosci powyzej 180 na wszystkie strony (zajebista aeorodynamika ) jest cichy (ktos pisał ze na sportowym hałas nie jest meczacy , jednakze jesli mozna zniwelowac swity wiatru to dlaczego NIE?)... i co najwazniejsze - miejsce na uszy ))))) jak ja nienawidziłem jak mi sie uszyska zawijały przy zakładaniu heheh


podsumowując ..kiedys myslałem ze gorna pola dla mnie nie osiągalna cenowo ale jakby zliczyc wydane pieniadze na poprzednie :garnki" to bym miał teraz chyba pozłacany hełm heheh ...


generalnie moja opinia jest taka : stosowanie polsrodków i tanszych alternatyw zawsze mi sie odbijało czkawką..a motto: motocykle to drogie hobby ,tymardziej te sportowe i jesli cie na nie nie stac to lepiej zbieraj znaczki choc podobno tez k9osztowne .

jezdzac kiedys w tanszych akcesoriach nawet do głowy mi nie przyszło jaka to wielka roznica miedzy tymi z gornej poly ...Takze panowie i panie ...lepiej dołozyc nawet drugie tyle a miec markowe i topowe akcesoria .warto
ERŁAN 08
danielot
Świeżak
 
Posty: 74
Dołączył(a): 22/9/2007, 09:32
Lokalizacja: łodz

Postprzez kosta » 5/1/2009, 16:55

danielot napisał(a):Takze panowie i panie ...lepiej dołozyc nawet drugie tyle a miec markowe i topowe akcesoria .warto
z tym i ja sie zgadzam :P natomiast shoei i tak jest za drogi :twisted:
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez twardy-99 » 6/1/2009, 00:44

Shoei - koncern jak każdy inny, może trochę lepszy marketing w Polsce, ale ten znaczek nie daje gwarancji, że każdy produkt z tej firmy będzie top bezpieczny. Nie da się ukryć że jakość kosztuje. I bez względu co by to nie było powyżej pewnej granicy cenowej zawsze będzie z materiałów gwarantujących pewien poziom bezpieczeństwa. A gdzie jest granica 100zł ? hmm 500zł- może ? Czy zdajemy sobie sprawę ile w cenie końcowego produktu jest jakości a ile udziału nabywcy w kampanii reklamowej ?? niestety U Shoei'ja i te "gówniane" kaski są drogie wiec coś tu nie gra : rzućcie tu okiem - http://sharp.direct.gov.uk/ czemu Xr 1000 *** jest gorzej oceniany niż mój Nolan n62**** ? Gdzie uciekło te 1500zł bo chyba nikt się nie będzie się oszukiwać że ta różnica w cenie to materiały :) A jeśli tak- to są droższe i gorsze jak pokazały testy. Więc gdzie się skończyła jakość a zaczął marketing ? A może to jest tak, że tutaj testuje się kaski a nie zakrzywione opinie będące iloczynem cenny i snobizmu które dają zawsze tak dobry wynik...
twardy-99
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28/3/2008, 21:29
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez qlik » 7/1/2009, 13:16

No i napisaliście to o co mi chodzilo ale widać malo zrozumiale sie wypowiedzialem XD.
Avatar użytkownika
qlik
Świeżak
 
Posty: 130
Dołączył(a): 11/11/2008, 13:34
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy cena kasków Shoei jest proporcjonalna do ich jakosci

Postprzez neuro » 7/1/2009, 14:45

Shaft napisał(a): Za białego Shoei można było zapłacić na jesieni nawet tylko 900 zł kupując gdzieś w UK czy USA.


Za tyle to ja kupiłem XR1000 w topowym malowaniu Cutlass :>
I prosze nie piszcie o drożyźnie tych kasków - jeśli ktoś jest na tyle leniwy że chce wydać lekką ręką 1k7 PLN w pierwszym lepszym sklepie w kraju to... sorry. Wystarczy rozejrzeć się po eGayu, żeby zapłacić circa 1000 zet. A to jest moim zdaniem przyzwoita cena za taki kask, w dodatku w bardzo ciekawym malowaniu.

Pozdr,
p.
SV650S K3
Avatar użytkownika
neuro
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4/8/2006, 14:31
Lokalizacja: KRK

Postprzez Shaft » 7/1/2009, 23:07

Dokładnie tak. Bardzo dobry kask można kupić w USA czy UK w cenie Nolana z Polski.

A gadanie o marketingu to zbędna i oczywista sprawa. Tak samo NOLAN wydaje pieniądze na marketing itp. I Ty też bierzesz udział w tym teatrze. :) Zatem ile musi kosztować Nolan , a ile jeszcze tańsze kaski jeżeli odliczymy marketing. ehehe Panowie zakończmy ten temat.

Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez Kuligus » 7/1/2009, 23:55

A jak z modelem SHOEI XR800? Kupiłem własnie używke za 300zł bo skusiła mnie marka i zastanawiam sie czy dobrze zrobiłem... wiecej kasy nei miałem,a wolałem kupić używany markowy kask niz tanią nówke za te same pieniądze... czy dobrze?
Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... | GS 500EX 99` ...od 2010 bedzie Horneta 600;]
Avatar użytkownika
Kuligus
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27/1/2008, 11:33
Lokalizacja: on sie wział? ...skąd? A no Olsztyn/Gdańsk!

Postprzez qlik » 8/1/2009, 09:02

Shaft napisał(a):Dokładnie tak. Bardzo dobry kask można kupić w USA czy UK w cenie Nolana z Polski.

Sh
Co do tego USA i Japoni to ostatnio przeglądalem oferty i bylo że są tańsze ale nie mają EU homologacji ksztalt glowy rozmiary.
Avatar użytkownika
qlik
Świeżak
 
Posty: 130
Dołączył(a): 11/11/2008, 13:34
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Pawcio415 » 8/1/2009, 10:09

Dokladnie tak jest.
Kaski np.SHOEI MULTITEC jest produkowany w trzech odmianach:
USA
Japonia
Europa

Cena Europejskiego jest o wiele wyzsza bo i kask jest o wiele lepszy.
Sporo jest ofert na allegro tanich MULTITECOW jednak uwazajcie na nie bo to na 100% wersja USA lub JAPAN czyli inny ksztalt glowy,gorsze i skromniejsze wyposazenie i brak gwarancji w Europie czyli za ewentualny serwis w salonie SHOEI musicie zaplacic!

Ps.Podalem przyklad MULTITECA bo to akurat wiem na pewno poniewaz chcialem go kupic i zaglebilem sie w ten temat.
Co do innych kaskow to nie wiem ale pewnie jest podobnie.
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez qlik » 8/1/2009, 13:56

Pominąlem temat gwarancji i serwisu, że nie uznaja ich w europie to też bylo.I są cięższe ale to już trzeba by bylo porównać.
Avatar użytkownika
qlik
Świeżak
 
Posty: 130
Dołączył(a): 11/11/2008, 13:34
Lokalizacja: W-wa

Postprzez SQ » 8/1/2009, 17:43

myślę, że różnica w wadze jest tak niewielka i niewyczuwalna na głowie, że można ją pominąć. brak serwisu przy tej cenie jest już minusem
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez SQ » 9/1/2009, 09:32

słuszny argument
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Pawcio415 » 9/1/2009, 09:37

Nie znam szczegulow roznic w budowie kaskow ale na pewno Europejska wersja ma o wiele wiele bogatsza rozmiarowke i lepiej mozna dopasowac kask.
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez qlik » 9/1/2009, 11:39

Nie ma co rozkminiać czy glupie czy nie, ważne żeby zdawać sobie sprawę z tego przy zakupie, żeby potem nie być niemile zaskoczonym.
Avatar użytkownika
qlik
Świeżak
 
Posty: 130
Dołączył(a): 11/11/2008, 13:34
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Shaft » 10/1/2009, 20:33

Ja swój XR kupiłem przez e-bay w sklepie motocyklowym w UK.
Wcześniej mierzyłem w sklepie. Facet powiedział, że może mi ściągnąć biały XR za tydzień i cena 1500 zł. Dzisiaj wiem, że sam ściągał z Niemiec i UK. A że w tamtym czasie waluta miała dobrą cenę bez zastanowienia kupiłem w UK za 900 zł.
Wcześniej jeździłem przez ok 2 tyg. w kilku innych kaskach. Min. Nitro, AVG z niższej półki. Po założeniu Shoei - jakość i super wyciszenie + rewelacyjny komfort - bardzo lekki. Nitro był ok. Ale AVG za 500 zł to jak jeździć w durszlaku. Potworny hałas już przy 70 km/h

W przyszłości kupię inny kask dla porównania.

PS: Widziałem ostatnio relację w TV z wypadku motocyklisty z zeszłego sezonu. Zginął na miejscu bo kask rozsypał się na części... wypadek w mieście. Motor praktycznie nietknięty. Oprócz ładnego ścigacza i wątpliwego kasku miał jeansy i adidasy..


Pozdr

_________________________
Sezon już blisko..
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr