Zobacz wątek - jak dobrze sformuowac umowe przy sprzedazy dot posrednika.
NAS Analytics TAG

jak dobrze sformuowac umowe przy sprzedazy dot posrednika.

Przepisy, prawo
_________

jak dobrze sformuowac umowe przy sprzedazy dot posrednika.

Postprzez tomeczek » 13/11/2008, 21:14

witam

jestem w trakcie zakupu moto sporwadzonego z angli, robie to pierwszy raz i obawaiam sie o pewną sprawe, otoz czy bede mial wystarczajaco prawidłowych dokumentów, no i najważniejsze czy moto pochodi z legalnego źródła

chcialbym zrobic pomiedzy mna a posrednikiem ktore je sprzedaje (nie ma firmy viec faktura w gre nie wchodzi, on mi daje umowe z danymi i podpisem anglika a ja uzupelniam swoje) jesli kupie do niego moto to w zasadzie nie bede mial z nim zadnego kontaktu, nawet nazwiska ie znam, a gdzie jesli beda jakies problemy czy co gorsza moto kradizone.

tak wiec pomoglibyscie mi w tym jak wygladac by miala taka wewnętrza umowa pomiedzy mna a posrednikiem zeby w razie problemow z rejestracja lub gdyby sie okazalo ze pojazd jest kradziony to on mi zwraca kase a ja jemu moto (gdy bedzie kradzione to juz ofc nie zwróce ;] )

zawarcie podpuntu o tym ze moto nie bedzie sie dalo zarejestrowac to maly pikus , ale jak zawrzec to ze w razie gdy pojazd jest kradziony zeby sprzedajacy sie nie przestraszyl ewentualnych konsekwencji i nie chcial podpisac. wqiem ze jesli jest uczciwy i wie skad ma moto to powinien powdpisac bez problemu ale róznie to bywa..

troche chaotycznie to apisalem ale mysle ze wiecie o co mi chodzi :)

licz ena jakies wskazówki bo jutro jade po moto :)
Born to Ride Ride to Live...
tomeczek
Świeżak

Powrót do Prawo