Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Jak wybrać pierwszy motocykl?
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Jak wybrać pierwszy motocykl?

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 9/8/2010, 18:38

Kupcie sobie wszyscy rowery najlepiej w hipremarkecie te z promocji....:) z tymi sobie poradzicie ...bałwany....<br><hr>H-D
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 10/8/2010, 15:18

Komentatorzy napisał(a):Kupcie sobie wszyscy rowery najlepiej w hipremarkecie te z promocji....:) z tymi sobie poradzicie ...bałwany....<br><hr>H-D<br>
Twój komentarz był naprawdę rzetelny i podniósł poziom portalu. Nawet stary wyjadacz mógł zaczynać na komarze, więc nie wiem z co te "bałwany"...za to że ktoś dopiero zaczyna?..ty to pewnie urodziłeś się w kasku z kompendium wiedzy na temat motocykli;]<br><hr>bajka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 19/11/2010, 18:18

Komentatorzy napisał(a):Kupcie sobie wszyscy rowery najlepiej w hipremarkecie te z promocji....:) z tymi sobie poradzicie ...bałwany....<br><hr>H-D<br>
wolał bym rowerem z supermarketu niz starą mz-ką ojca jak ty kolego [mniej przypału]<br><hr>t-s
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/11/2010, 11:27

Komentatorzy napisał(a):witam mam 20 lat,troche sie najezdzilem juz na motorach znajomych i troszke sie nauczylem,myslicie ze GSX-R1000K6 bedzie dobry dla mnie?mam 181cm i 65kg<br><hr>Adasbadboy<br>
wiesz co odrazu 1300 hayabuse sobie zapodaj. jeszcze nie pora na Twoj moto kolego.<br><hr>nie znajomy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/1/2011, 19:24

Jako kobieta postanowiłam nie ryzykować, że po wybraniu motocykla ciężkiego aczkolwiek ,,fajnego'' przestraszę się jego masy i mocy.Kupiłam 125 i jestem zadowolona.Czemu?Bo ja za rok się przesiądę na większy motor i będę się cieszyć z niego z wiedzą praktyczną zdobytą na tym małym i dla niektórych śmiesznym motorowerze.Wybrałam dokładnie Rometa Z125 z 2010roku.Wersja bez owiewek.Typowy naked bike.Na wszystko jest czas więc polecam na początek takie pojemności dla osób niewielkich i niezbyt silnych.Najważniejsze by bez strachu się poruszać po ulicach :)
Dałam niecałe 3 tysie za prawie nówkę.Spalanie ok 2-3l.Tyle w temacie<br><hr>Mika
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/1/2011, 23:55

Komentatorzy napisał(a):Na pierwszy moto polecam Hayabuse ewentualnie gsxr 1000 albo r1 te motocykle są najlepsze dla początkujących dresiarzy. Jak sobie kupisz taką maszyne to jest fajnie, na początku laski szczają za takimi kolesiami ale motocykl szybko to zweryfikuje i uśmiech dziewczyn zamieni na płacz matki nad grobem dresa. Przykre ale jak że prawdziwe.<br><hr>wujek samo zło<br>
Komentatorzy napisał(a):przykre jest to ze masz pewnie jakiegos choppera lub inna taczke i musisz robic na gromade bachorow bo chcialo ci sie ru***.moim 1 szym motocyklem jest yamaha rn 12 i wurzaja mnie takie bęcwaly jak ty ktore krytykuja ludzi ktorzy chca sprzeta takiego jaki im sie wlasnie upatrzyl czy wymarzyl,niewazne ze kolo bedzie narzekal na bol kregoslupa czy nadgarstkow,najwazniejsze ze bedzie sie cieszyl z kazdej chwili spedzonej na sprzecie.nie wszyscy chca jezdzic takimi PETAMIi jak TY.<br><hr>jacar1<br>
Ja mam Kawasaki vn800, czyli Twoją "taczkę". A mam 20 lat i nie uważam, że potrzebuję sportowe moto. Nie zapędzaj się Kolego, bo swoimi komentarzami możesz innych urazić.<br><hr>Sarg0n
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 14:19

Witam
Mam problem z wyborem motocykla marzy mi się CBR 1000. Tylko jestem realistą i wiem, że z moimi umiejętnościami nie jest już dobrze bo nie jeździłem już 5 lat. Nie mogę też pozwolić sobie na słabego osiołka bo ważę 96 kg i mam 190 cm. Proszę was o rzetelne porady i z góry dziękuje. <br><hr>Robo323
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez przemeklewy2000 » 10/3/2011, 17:10

nie trzeba od razu na koło stawiać;)
przemeklewy2000
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25/2/2011, 00:39

Postprzez Komentatorzy » 26/3/2011, 08:06

Witam ,na pierwszy motocykl radziłbym zzr-600,bardzo wygodny
w dalekich trasach a przy tym dynamiczny naprade polecam.<br><hr>Bufor29
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/3/2011, 11:10

Witam, proszę o pomoc kogoś kto zna się na rzeczy. Zdałem prawo jazdy kat A w tamtym roku, nie mam doświadczeń z motocyklem, jeździłem tylko na kursie i egzaminie. Najchętniej kupiłbym Aprilię 125 ale mam prawie 2metry wzrostu, ważę 85 kg.. Zastanawiam się nad czymś w przedziale 250-400cm3. interesuje mnie motocykl sportowy lub szosowo-turystyczny. Czy to za dużo? Uważam ,że mam mam głowę na karku. Proszę o pomoc. Macie może jakieś propozycje co do konkretnych modelów? Interesuje mnie cena do 5000zł
saimon<br><hr>saimon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez DamianN » 26/3/2011, 11:21

RS 125 myślę że będzie ok, popatrz jeszcze na NSR.
Kawasaki ZXR 400 myślę że będzie za mocny na 1 moto, trzeba mieć trochę doświadczenia. Więc szukaj jakiegoś 2T 125cc lub 250cc 4T. Zobacz jeszcze na burgman 400.
Pozdro
Avatar użytkownika
DamianN
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 27/2/2011, 10:43
Lokalizacja: Konin

Postprzez Komentatorzy » 28/4/2011, 20:59

Komentatorzy napisał(a):Witam, proszę o pomoc kogoś kto zna się na rzeczy. Zdałem prawo jazdy kat A w tamtym roku, nie mam doświadczeń z motocyklem, jeździłem tylko na kursie i egzaminie. Najchętniej kupiłbym Aprilię 125 ale mam prawie 2metry wzrostu, ważę 85 kg.. Zastanawiam się nad czymś w przedziale 250-400cm3. interesuje mnie motocykl sportowy lub szosowo-turystyczny. Czy to za dużo? Uważam ,że mam mam głowę na karku. Proszę o pomoc. Macie może jakieś propozycje co do konkretnych modelów? Interesuje mnie cena do 5000zł
saimon<br><hr>saimon<br>
Jesli sportowo-turystyczny, to na pierwsze powazniejsze moto polecam Suzuki GSX-F (jajko). Ale jak nie miales w ogole wczesniej doswiadczenia z motorami ani skuterami, to radzilbym zaczac chociazby od Suzi GS500. Za 5000 czy ponizej tej ceny spokojnie dostaniesz. ZZR600, jak kolega ponizej napisal, bym odpuscil na razie. Z drugiej strony Aprilie 125 bym sobie darowal - po miesiacu bedziesz zalowac, ze nie wziales czegos troszke mocniejszego.<br><hr>xd
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/4/2011, 21:04

Komentatorzy napisał(a):Witam, proszę o pomoc kogoś kto zna się na rzeczy. Zdałem prawo jazdy kat A w tamtym roku, nie mam doświadczeń z motocyklem, jeździłem tylko na kursie i egzaminie. Najchętniej kupiłbym Aprilię 125 ale mam prawie 2metry wzrostu, ważę 85 kg.. Zastanawiam się nad czymś w przedziale 250-400cm3. interesuje mnie motocykl sportowy lub szosowo-turystyczny. Czy to za dużo? Uważam ,że mam mam głowę na karku. Proszę o pomoc. Macie może jakieś propozycje co do konkretnych modelów? Interesuje mnie cena do 5000zł
saimon<br><hr>saimon<br>
Tu masz opis GS500E: <a href="http://www.scigacz.pl/Suzuki,GS500,826.html" target="blank" class="link">http://www.scigacz.pl/Suzuki,GS500,826.html</a>
Pozdrawiam<br><hr>xd
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/4/2011, 22:22

Komentatorzy napisał(a):Witam, proszę o pomoc kogoś kto zna się na rzeczy. Zdałem prawo jazdy kat A w tamtym roku, nie mam doświadczeń z motocyklem, jeździłem tylko na kursie i egzaminie. Najchętniej kupiłbym Aprilię 125 ale mam prawie 2metry wzrostu, ważę 85 kg.. Zastanawiam się nad czymś w przedziale 250-400cm3. interesuje mnie motocykl sportowy lub szosowo-turystyczny. Czy to za dużo? Uważam ,że mam mam głowę na karku. Proszę o pomoc. Macie może jakieś propozycje co do konkretnych modelów? Interesuje mnie cena do 5000zł
saimon<br><hr>saimon<br>
Komentatorzy napisał(a):Jesli sportowo-turystyczny, to na pierwsze powazniejsze moto polecam Suzuki GSX-F (jajko). Ale jak nie miales w ogole wczesniej doswiadczenia z motorami ani skuterami, to radzilbym zaczac chociazby od Suzi GS500. Za 5000 czy ponizej tej ceny spokojnie dostaniesz. ZZR600, jak kolega ponizej napisal, bym odpuscil na razie. Z drugiej strony Aprilie 125 bym sobie darowal - po miesiacu bedziesz zalowac, ze nie wziales czegos troszke mocniejszego.<br><hr>xd<br>
Wielkie dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze takie małe pytanie: co sądzisz o Kawasaki zxr lub zzr 400? Strasznie spodobała mi się też Yamaha fz 400 Fazer. Te motocykle nie są zbytnio popularne w Polsce,mógłbym sprowadzić z Wielkiej Brytanii(mam tam pewnego człowieka), ale mógłby być problem z częściami, bo z ,,400" to kojarzę tylko Bandity.. Odradzasz czy są dostępne części? Bo jeździ sporo fazerów ale 600, a 600 to nie 400,co..? <br><hr>saimon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/4/2011, 00:06

Komentatorzy napisał(a):Witam, proszę o pomoc kogoś kto zna się na rzeczy. Zdałem prawo jazdy kat A w tamtym roku, nie mam doświadczeń z motocyklem, jeździłem tylko na kursie i egzaminie. Najchętniej kupiłbym Aprilię 125 ale mam prawie 2metry wzrostu, ważę 85 kg.. Zastanawiam się nad czymś w przedziale 250-400cm3. interesuje mnie motocykl sportowy lub szosowo-turystyczny. Czy to za dużo? Uważam ,że mam mam głowę na karku. Proszę o pomoc. Macie może jakieś propozycje co do konkretnych modelów? Interesuje mnie cena do 5000zł
saimon<br><hr>saimon<br>
Komentatorzy napisał(a):Jesli sportowo-turystyczny, to na pierwsze powazniejsze moto polecam Suzuki GSX-F (jajko). Ale jak nie miales w ogole wczesniej doswiadczenia z motorami ani skuterami, to radzilbym zaczac chociazby od Suzi GS500. Za 5000 czy ponizej tej ceny spokojnie dostaniesz. ZZR600, jak kolega ponizej napisal, bym odpuscil na razie. Z drugiej strony Aprilie 125 bym sobie darowal - po miesiacu bedziesz zalowac, ze nie wziales czegos troszke mocniejszego.<br><hr>xd<br>
Komentatorzy napisał(a):Wielkie dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze takie małe pytanie: co sądzisz o Kawasaki zxr lub zzr 400? Strasznie spodobała mi się też Yamaha fz 400 Fazer. Te motocykle nie są zbytnio popularne w Polsce,mógłbym sprowadzić z Wielkiej Brytanii(mam tam pewnego człowieka), ale mógłby być problem z częściami, bo z ,,400" to kojarzę tylko Bandity.. Odradzasz czy są dostępne części? Bo jeździ sporo fazerów ale 600, a 600 to nie 400,co..? <br><hr>saimon<br>
Specjalista nie jestem, sam niedawno sie zaczalem interesowac konkretnymi motocyklami. O Fazerze 400ccm w ogole nie slyszalem nawet. Natomiast wiem tyle, ze seria ZXR to motocykle stricto sportowe, więc jesli myslisz o jezdzie turystycznej, to zdecydowanie odradzam. Z czystej wygody prowadzenia. Juz predzej ZZR, jesli koniecznie chcesz i Kawasaki, i sportowego turystyka. Ja niedawno mialem podobna sytuacje jak Ty, z tym ze mialem okolo 4 lat praktyki ze skuterami 50 i 125ccm. Chcialem turystyka z zacieciem sportowym, dodatkowo z owiewkami bo mi sie takie moto bardziej akurat podoba. Po kilku miesiacach przekopywania internetu i pytania znajomych motocyklistow droga selekcji zostalo mi do wyboru wlasnie jajko/imbryk (Suzuki GSXF) i ZZR. Wybralem jajko, w dodatku to 'wieksze' czyli 750 i nie zaluje, bo jest bardziej dynamiczne jesli chodzi o moc i obroty. Poczytaj o tych moto, co Cie interesuja, bo sam musisz dojsc tak naprawde do tego, co chcialbys miec i co Cie zadowoli. Na pewno kupowanie ZXRa/GSX-Ra/CBRki o pojemnosci 600, 900 czy 1000ccm nie jest dobrym pomyslem na poczatek, ale takie GSX750F mozna opanowac bez problemu, jesli tylko bedziesz sie liczyc z masa moto (234kg) i nie bedziesz przesadzac ze swoimi umiejetnosciami :><br><hr>x10d
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/4/2011, 00:27

Komentatorzy napisał(a):Witam, proszę o pomoc kogoś kto zna się na rzeczy. Zdałem prawo jazdy kat A w tamtym roku, nie mam doświadczeń z motocyklem, jeździłem tylko na kursie i egzaminie. Najchętniej kupiłbym Aprilię 125 ale mam prawie 2metry wzrostu, ważę 85 kg.. Zastanawiam się nad czymś w przedziale 250-400cm3. interesuje mnie motocykl sportowy lub szosowo-turystyczny. Czy to za dużo? Uważam ,że mam mam głowę na karku. Proszę o pomoc. Macie może jakieś propozycje co do konkretnych modelów? Interesuje mnie cena do 5000zł
saimon<br><hr>saimon<br>
Komentatorzy napisał(a):Jesli sportowo-turystyczny, to na pierwsze powazniejsze moto polecam Suzuki GSX-F (jajko). Ale jak nie miales w ogole wczesniej doswiadczenia z motorami ani skuterami, to radzilbym zaczac chociazby od Suzi GS500. Za 5000 czy ponizej tej ceny spokojnie dostaniesz. ZZR600, jak kolega ponizej napisal, bym odpuscil na razie. Z drugiej strony Aprilie 125 bym sobie darowal - po miesiacu bedziesz zalowac, ze nie wziales czegos troszke mocniejszego.<br><hr>xd<br>
Komentatorzy napisał(a):Wielkie dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze takie małe pytanie: co sądzisz o Kawasaki zxr lub zzr 400? Strasznie spodobała mi się też Yamaha fz 400 Fazer. Te motocykle nie są zbytnio popularne w Polsce,mógłbym sprowadzić z Wielkiej Brytanii(mam tam pewnego człowieka), ale mógłby być problem z częściami, bo z ,,400" to kojarzę tylko Bandity.. Odradzasz czy są dostępne części? Bo jeździ sporo fazerów ale 600, a 600 to nie 400,co..? <br><hr>saimon<br>
Komentatorzy napisał(a):Specjalista nie jestem, sam niedawno sie zaczalem interesowac konkretnymi motocyklami. O Fazerze 400ccm w ogole nie slyszalem nawet. Natomiast wiem tyle, ze seria ZXR to motocykle stricto sportowe, więc jesli myslisz o jezdzie turystycznej, to zdecydowanie odradzam. Z czystej wygody prowadzenia. Juz predzej ZZR, jesli koniecznie chcesz i Kawasaki, i sportowego turystyka. Ja niedawno mialem podobna sytuacje jak Ty, z tym ze mialem okolo 4 lat praktyki ze skuterami 50 i 125ccm. Chcialem turystyka z zacieciem sportowym, dodatkowo z owiewkami bo mi sie takie moto bardziej akurat podoba. Po kilku miesiacach przekopywania internetu i pytania znajomych motocyklistow droga selekcji zostalo mi do wyboru wlasnie jajko/imbryk (Suzuki GSXF) i ZZR. Wybralem jajko, w dodatku to 'wieksze' czyli 750 i nie zaluje, bo jest bardziej dynamiczne jesli chodzi o moc i obroty. Poczytaj o tych moto, co Cie interesuja, bo sam musisz dojsc tak naprawde do tego, co chcialbys miec i co Cie zadowoli. Na pewno kupowanie ZXRa/GSX-Ra/CBRki o pojemnosci 600, 900 czy 1000ccm nie jest dobrym pomyslem na poczatek, ale takie GSX750F mozna opanowac bez problemu, jesli tylko bedziesz sie liczyc z masa moto (234kg) i nie bedziesz przesadzac ze swoimi umiejetnosciami :><br><hr>x10d<br>
Acha, zeby nie bylo, ze namawiam Cie do zabierania sie od razu za 600 czy 750ccm zamiast 400ccm czy mniejszym. Po prostu aktualnie mam do czynienia ze sportowym turystkiem 750 (okolo 90KM) po przesiadce z 125ccm i bez wyglupow mozna spokojnie dac sobie z nim rade. Wszystko zalezy od Ciebie. Jesli nie masz doswiadczenia i chcesz zaczac delikatniej, taki GS500 potrafi sporo nauczyc i wiem, ze jest czesto kupowany jako pierwsze moto do nauki, a swoja moc tez ma. Kwestia czy chcesz kupowac moto na sezon czy na dluzej - ja wole delikatniej jezdzic na pocztaku, ale miec juz ten motocykl na dluzej i dlatego sie zdecydowalem na niego. Polecam popytac jednak innych na forum, ktorzy jezdza dluzej ode mnie. Pozdrawiam :)<br><hr>x10d
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/4/2011, 09:47

Komentatorzy napisał(a):Witam, proszę o pomoc kogoś kto zna się na rzeczy. Zdałem prawo jazdy kat A w tamtym roku, nie mam doświadczeń z motocyklem, jeździłem tylko na kursie i egzaminie. Najchętniej kupiłbym Aprilię 125 ale mam prawie 2metry wzrostu, ważę 85 kg.. Zastanawiam się nad czymś w przedziale 250-400cm3. interesuje mnie motocykl sportowy lub szosowo-turystyczny. Czy to za dużo? Uważam ,że mam mam głowę na karku. Proszę o pomoc. Macie może jakieś propozycje co do konkretnych modelów? Interesuje mnie cena do 5000zł
saimon<br><hr>saimon<br>
Komentatorzy napisał(a):Jesli sportowo-turystyczny, to na pierwsze powazniejsze moto polecam Suzuki GSX-F (jajko). Ale jak nie miales w ogole wczesniej doswiadczenia z motorami ani skuterami, to radzilbym zaczac chociazby od Suzi GS500. Za 5000 czy ponizej tej ceny spokojnie dostaniesz. ZZR600, jak kolega ponizej napisal, bym odpuscil na razie. Z drugiej strony Aprilie 125 bym sobie darowal - po miesiacu bedziesz zalowac, ze nie wziales czegos troszke mocniejszego.<br><hr>xd<br>
Komentatorzy napisał(a):Wielkie dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze takie małe pytanie: co sądzisz o Kawasaki zxr lub zzr 400? Strasznie spodobała mi się też Yamaha fz 400 Fazer. Te motocykle nie są zbytnio popularne w Polsce,mógłbym sprowadzić z Wielkiej Brytanii(mam tam pewnego człowieka), ale mógłby być problem z częściami, bo z ,,400" to kojarzę tylko Bandity.. Odradzasz czy są dostępne części? Bo jeździ sporo fazerów ale 600, a 600 to nie 400,co..? <br><hr>saimon<br>
Komentatorzy napisał(a):Specjalista nie jestem, sam niedawno sie zaczalem interesowac konkretnymi motocyklami. O Fazerze 400ccm w ogole nie slyszalem nawet. Natomiast wiem tyle, ze seria ZXR to motocykle stricto sportowe, więc jesli myslisz o jezdzie turystycznej, to zdecydowanie odradzam. Z czystej wygody prowadzenia. Juz predzej ZZR, jesli koniecznie chcesz i Kawasaki, i sportowego turystyka. Ja niedawno mialem podobna sytuacje jak Ty, z tym ze mialem okolo 4 lat praktyki ze skuterami 50 i 125ccm. Chcialem turystyka z zacieciem sportowym, dodatkowo z owiewkami bo mi sie takie moto bardziej akurat podoba. Po kilku miesiacach przekopywania internetu i pytania znajomych motocyklistow droga selekcji zostalo mi do wyboru wlasnie jajko/imbryk (Suzuki GSXF) i ZZR. Wybralem jajko, w dodatku to 'wieksze' czyli 750 i nie zaluje, bo jest bardziej dynamiczne jesli chodzi o moc i obroty. Poczytaj o tych moto, co Cie interesuja, bo sam musisz dojsc tak naprawde do tego, co chcialbys miec i co Cie zadowoli. Na pewno kupowanie ZXRa/GSX-Ra/CBRki o pojemnosci 600, 900 czy 1000ccm nie jest dobrym pomyslem na poczatek, ale takie GSX750F mozna opanowac bez problemu, jesli tylko bedziesz sie liczyc z masa moto (234kg) i nie bedziesz przesadzac ze swoimi umiejetnosciami :><br><hr>x10d<br>
Komentatorzy napisał(a):Acha, zeby nie bylo, ze namawiam Cie do zabierania sie od razu za 600 czy 750ccm zamiast 400ccm czy mniejszym. Po prostu aktualnie mam do czynienia ze sportowym turystkiem 750 (okolo 90KM) po przesiadce z 125ccm i bez wyglupow mozna spokojnie dac sobie z nim rade. Wszystko zalezy od Ciebie. Jesli nie masz doswiadczenia i chcesz zaczac delikatniej, taki GS500 potrafi sporo nauczyc i wiem, ze jest czesto kupowany jako pierwsze moto do nauki, a swoja moc tez ma. Kwestia czy chcesz kupowac moto na sezon czy na dluzej - ja wole delikatniej jezdzic na pocztaku, ale miec juz ten motocykl na dluzej i dlatego sie zdecydowalem na niego. Polecam popytac jednak innych na forum, ktorzy jezdza dluzej ode mnie. Pozdrawiam :)<br><hr>x10d<br>
Ok wielkie dzięki za te rady, bo ciężko o kogoś ,,z głową"(najczęstszy tekst kumplów- moto zaczyna się od 600 w górę, dozbieraj i kup sobie Kawasaki Ninja, minimum 600). Wiem że te GS500 są tak popularne na pierwszy motocykl, ale właśnie tego się boję(mogą mieć wiele przygód). Z drugiej strony mało popularny model nie jest bez wad ze względu na dostępność do części.. Może kogoś podłapię jeszcze to się go zapytam, w każdym razie Tobie bardzo dziękuję i życzę wielu bezpiecznych kilometrów:-)

PS.
tutaj jest link do tego fazera
<a href="http://otomoto.pl/yamaha-fz-400-fazer-26000-km-M2373169.html" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://otomoto.pl/yamaha-fz-400-fazer-26000-km-M2373169.html</a> - akurat w tym modelu cena jest jaka jest, a ciężko znaleźć taki model w Polsce(choć w Wielkie Brytanii jest ich sporo). Chyba sobie go podaruje.. Dzięki za rady jeszcze raz, pozdrawiam!<br><hr>saimon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/4/2011, 10:34

Komentatorzy napisał(a):Witam, proszę o pomoc kogoś kto zna się na rzeczy. Zdałem prawo jazdy kat A w tamtym roku, nie mam doświadczeń z motocyklem, jeździłem tylko na kursie i egzaminie. Najchętniej kupiłbym Aprilię 125 ale mam prawie 2metry wzrostu, ważę 85 kg.. Zastanawiam się nad czymś w przedziale 250-400cm3. interesuje mnie motocykl sportowy lub szosowo-turystyczny. Czy to za dużo? Uważam ,że mam mam głowę na karku. Proszę o pomoc. Macie może jakieś propozycje co do konkretnych modelów? Interesuje mnie cena do 5000zł
saimon<br><hr>saimon<br>
Komentatorzy napisał(a):Jesli sportowo-turystyczny, to na pierwsze powazniejsze moto polecam Suzuki GSX-F (jajko). Ale jak nie miales w ogole wczesniej doswiadczenia z motorami ani skuterami, to radzilbym zaczac chociazby od Suzi GS500. Za 5000 czy ponizej tej ceny spokojnie dostaniesz. ZZR600, jak kolega ponizej napisal, bym odpuscil na razie. Z drugiej strony Aprilie 125 bym sobie darowal - po miesiacu bedziesz zalowac, ze nie wziales czegos troszke mocniejszego.<br><hr>xd<br>
Komentatorzy napisał(a):Wielkie dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze takie małe pytanie: co sądzisz o Kawasaki zxr lub zzr 400? Strasznie spodobała mi się też Yamaha fz 400 Fazer. Te motocykle nie są zbytnio popularne w Polsce,mógłbym sprowadzić z Wielkiej Brytanii(mam tam pewnego człowieka), ale mógłby być problem z częściami, bo z ,,400" to kojarzę tylko Bandity.. Odradzasz czy są dostępne części? Bo jeździ sporo fazerów ale 600, a 600 to nie 400,co..? <br><hr>saimon<br>
Komentatorzy napisał(a):Specjalista nie jestem, sam niedawno sie zaczalem interesowac konkretnymi motocyklami. O Fazerze 400ccm w ogole nie slyszalem nawet. Natomiast wiem tyle, ze seria ZXR to motocykle stricto sportowe, więc jesli myslisz o jezdzie turystycznej, to zdecydowanie odradzam. Z czystej wygody prowadzenia. Juz predzej ZZR, jesli koniecznie chcesz i Kawasaki, i sportowego turystyka. Ja niedawno mialem podobna sytuacje jak Ty, z tym ze mialem okolo 4 lat praktyki ze skuterami 50 i 125ccm. Chcialem turystyka z zacieciem sportowym, dodatkowo z owiewkami bo mi sie takie moto bardziej akurat podoba. Po kilku miesiacach przekopywania internetu i pytania znajomych motocyklistow droga selekcji zostalo mi do wyboru wlasnie jajko/imbryk (Suzuki GSXF) i ZZR. Wybralem jajko, w dodatku to 'wieksze' czyli 750 i nie zaluje, bo jest bardziej dynamiczne jesli chodzi o moc i obroty. Poczytaj o tych moto, co Cie interesuja, bo sam musisz dojsc tak naprawde do tego, co chcialbys miec i co Cie zadowoli. Na pewno kupowanie ZXRa/GSX-Ra/CBRki o pojemnosci 600, 900 czy 1000ccm nie jest dobrym pomyslem na poczatek, ale takie GSX750F mozna opanowac bez problemu, jesli tylko bedziesz sie liczyc z masa moto (234kg) i nie bedziesz przesadzac ze swoimi umiejetnosciami :><br><hr>x10d<br>
Komentatorzy napisał(a):Acha, zeby nie bylo, ze namawiam Cie do zabierania sie od razu za 600 czy 750ccm zamiast 400ccm czy mniejszym. Po prostu aktualnie mam do czynienia ze sportowym turystkiem 750 (okolo 90KM) po przesiadce z 125ccm i bez wyglupow mozna spokojnie dac sobie z nim rade. Wszystko zalezy od Ciebie. Jesli nie masz doswiadczenia i chcesz zaczac delikatniej, taki GS500 potrafi sporo nauczyc i wiem, ze jest czesto kupowany jako pierwsze moto do nauki, a swoja moc tez ma. Kwestia czy chcesz kupowac moto na sezon czy na dluzej - ja wole delikatniej jezdzic na pocztaku, ale miec juz ten motocykl na dluzej i dlatego sie zdecydowalem na niego. Polecam popytac jednak innych na forum, ktorzy jezdza dluzej ode mnie. Pozdrawiam :)<br><hr>x10d<br>
Komentatorzy napisał(a):Ok wielkie dzięki za te rady, bo ciężko o kogoś ,,z głową"(najczęstszy tekst kumplów- moto zaczyna się od 600 w górę, dozbieraj i kup sobie Kawasaki Ninja, minimum 600). Wiem że te GS500 są tak popularne na pierwszy motocykl, ale właśnie tego się boję(mogą mieć wiele przygód). Z drugiej strony mało popularny model nie jest bez wad ze względu na dostępność do części.. Może kogoś podłapię jeszcze to się go zapytam, w każdym razie Tobie bardzo dziękuję i życzę wielu bezpiecznych kilometrów:-)

PS.
tutaj jest link do tego fazera
<a href="http://otomoto.pl/yamaha-fz-400-fazer-26000-km-M2373169.html" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://otomoto.pl/yamaha-fz-400-fazer-26000-km-M2373169.html</a> - akurat w tym modelu cena jest jaka jest, a ciężko znaleźć taki model w Polsce(choć w Wielkie Brytanii jest ich sporo). Chyba sobie go podaruje.. Dzięki za rady jeszcze raz, pozdrawiam!<br><hr>saimon<br>
No zdecydowanie kupowanie Ninja 600 na pierwsze moto to praktycznie szykowanie sobie grobu dla siebie ;) Pojemność to tez nie wszystko. Taka Ninja ZX6R niby ma 600ccm, a jednoczesnie od 110 do 130KM. Dla porownania jajko 750ccm okolo 90ccm. Wiec tez nie można tylko na pojemnosc patrzec. Wiecej zalezy od charakterystyki konkretnego motocykla. Jest kilka artykułów - poczytaj sobie w wolnej chwili: <a href="http://www.scigacz.pl/Pojemnosc,silnika,a,bezpieczenstwo,285.html" target="blank" class="link">http://www.scigacz.pl/Pojemnosc,silnika,a,bezpieczenstwo,285.html</a> , <a href="http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl,najgorsze,pomysly,12324.html" target="blank" class="link">http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl,najgorsze,pomysly,12324.html</a> , <a href="http://www.scigacz.pl/Motocykl,zaczyna,sie,od,100,KM,8211;,co,kupic,na,pierwsze,moto,1028.html" target="blank" class="link">http://www.scigacz.pl/Motocykl,zaczyna,sie,od,100,KM,8211;,co,kupic,na,pierwsze,moto,1028.html</a> , <a href="http://www.scigacz.pl/Kiedy,nie,decydowac,sie,na,okreslony,rodzaj,motocykla,271.html" target="blank" class="link">http://www.scigacz.pl/Kiedy,nie,decydowac,sie,na,okreslony,rodzaj,motocykla,271.html</a>
Co do FZ 400 - na Twoim miejscu wolalbym jednak kupic cos, co jest bardziej popularne. Jednak czesci zamienne czasem sie przydaja ;)
Szerokosci w kazdym razie zycze i madrego i udanego wyboru :]!<br><hr>x10d
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/5/2011, 00:27

witam, poczytalem komentarze i czeka mnie lincz,ale kocham te kontrowersje. pierwszym moto jakim jezdzilem po zdaniu prawka byl fazer 1, majac rownie zjednoczesnie troche styku z r1 2007.
moj wlasny pierwszy moto,ktory notabene nabylem niedawno, i jestem cholernie z niego zadowolony(mimo ze zdaje sobie sprawy ze pewnie nie wykorzystuje technicznie jego mozliwosci w duzym stopniu) to cbr 1000rr sc 57.
zyje i nie wybieram sie na tamten swiat.
pozdrawiam tych dla ktorych >250 na pierwszy moto to smierc,wozek, tragedia i pewny dramat w przeciagu pierwszych 20 min przejazdzki.<br><hr>324freg
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/5/2011, 00:38

Komentatorzy napisał(a):witam, poczytalem komentarze i czeka mnie lincz,ale kocham te kontrowersje. pierwszym moto jakim jezdzilem po zdaniu prawka byl fazer 1, majac rownie zjednoczesnie troche styku z r1 2007.
moj wlasny pierwszy moto,ktory notabene nabylem niedawno, i jestem cholernie z niego zadowolony(mimo ze zdaje sobie sprawy ze pewnie nie wykorzystuje technicznie jego mozliwosci w duzym stopniu) to cbr 1000rr sc 57.
zyje i nie wybieram sie na tamten swiat.
pozdrawiam tych dla ktorych >250 na pierwszy moto to smierc,wozek, tragedia i pewny dramat w przeciagu pierwszych 20 min przejazdzki.<br><hr>324freg<br>
Świetnie, że podzieliłeś się z nami swoją historią, jesteśmy wszyscy pod dużym wrażeniem, naprawdę...
A wiesz co? Przypomniałeś mi pewną historię. Otóż był pewien treser dzikich kotów, który zaraz po ukończeniu korespondencyjnego kursu tresury lwów i tygrysów zabrał się za tresowanie pewnego dzikiego trzystu-kilowego kociaka w paski. I co - minęło już kilka lat, a koleś ma się dobrze. O czym to świadczy, zapytasz? Ano o niczym, miał po prostu szczęście (ponoć głupi go miewają w nadmiarze). Wcale nie oznacza to, że każdy absolwent ww. kursu powinien od razu rzucać się na głęboką wodę, bo ma sporą szansę, żeby skończyć jako smakowita karma dla kotka ^_^
Pozdro!
PS. gratuluję nabycia stricte sportowej maszynki, nasze polskie drogi wszak słyną z nienagannej jakości nawierzchni, świetnej przyczepności oraz braku innych uczestników dróg! Przyjemnej jazdy :)<br><hr>PinKee
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê