Zobacz wÄ…tek - zwierz na drodze
NAS Analytics TAG

zwierz na drodze

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Shaft » 18/6/2009, 17:23

SQ napisał(a):kiedyś przyjąłem wróbla na klatę. trochę bolało, ale różnica wagi, prawda, jest znaczna...


Ja 2 tyg wcześniej przyjąłem gołębia na lewe kolano. Śmierć na miejscu. Nic nie odczułem bo trafił w ochraniacz.

Co do tego ptaszyska to u mnie mogło być nieciekawie. Na klacie masz podparcie przez biodra, nogi i stabilną pozycję.

Głowa jest najbardziej narażona..

Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem biały kask nie ściąga ptactwa :)
Chyba zapytam ornitologa albo googla o zdanie :)

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49


Postprzez Redd » 18/6/2009, 21:44

Shaft napisał(a):Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem biały kask nie ściąga ptactwa :)
Chyba zapytam ornitologa albo googla o zdanie :)


...no tak jeszcze jeszcze jakiś struś weźmie Cię za jajko!
http://bikepics.com/members/reddie/ (otwórz link)
Avatar użytkownika
Redd
Świeżak
 
Posty: 312
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:40
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez PENDZONCY_MOTOR » 18/6/2009, 21:47

WY JE BA NI MODERATORZY ZNISZCZYLISCIE TO FORUM TYMI Z JE BA NY MI OSTRZEZENIAMI ZE SZOK ZAL MI WAS A NAJBARDZIEJ TYCH CO TUTAJ PISZA I SIE KU R W A CIAGLE PEWNIE ZASTANAWIAJA JAK NAPISAC TEGO JE BA NE GO POSTA ZEBY NIE OTRZYMAC OSTRZEZENIA HHAHAHAHAHA TO FORUM JEST NICZYM DLA KSIEZY I ZAKONNIC SIEDZCIE TUTAJ DALEJ A STANIECIE SIE JE BA NY MI KARTOFLAMI ZMIENCIE FORUM KUTAFONY LEPIEJ NA TYM NA PEWNI WYJDZIECIE A JA SE MAM Z WAS CIAGLE GNICIE BO TUTAJ GNIJECIE A MODERATORZY TO JE BA NE PACHOLKI HAHAHAHAHA
PENDZONCY_MOTOR
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18/6/2009, 21:36

Postprzez duun » 18/6/2009, 22:08

PENDZONCY_MOTOR napisał(a):WY JE BA NI MODERATORZY ZNISZCZYLISCIE TO FORUM TYMI Z JE BA NY MI OSTRZEZENIAMI ZE SZOK ZAL MI WAS A NAJBARDZIEJ TYCH CO TUTAJ PISZA I SIE KU R W A CIAGLE PEWNIE ZASTANAWIAJA JAK NAPISAC TEGO JE BA NE GO POSTA ZEBY NIE OTRZYMAC OSTRZEZENIA HHAHAHAHAHA TO FORUM JEST NICZYM DLA KSIEZY I ZAKONNIC SIEDZCIE TUTAJ DALEJ A STANIECIE SIE JE BA NY MI KARTOFLAMI ZMIENCIE FORUM KUTAFONY LEPIEJ NA TYM NA PEWNI WYJDZIECIE A JA SE MAM Z WAS CIAGLE GNICIE BO TUTAJ GNIJECIE A MODERATORZY TO JE BA NE PACHOLKI HAHAHAHAHA

po co ta agresja.. :lol:
Avatar użytkownika
duun
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2/6/2009, 15:07
Lokalizacja: Bolesławiec

Postprzez duddits » 19/6/2009, 10:02

Wystarczy pisać poprawną polszczyzną i być uprzejmym. Jak widać dla niektórych to niewykonalne, ale za to co drugi się chwali, że na jednym kole potrafi śmigać, składać się w zakrętach i w ogóle pełna "profeska".

Może trzeba wrócić do podstaw ... to nie boli, a o ile przyjemniej się czyta :) Bądźmy z siebie dumni - taki mały apel 8)
http://gomoto.tv/ | naszym motorem jest pasja
Avatar użytkownika
duddits
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10/4/2009, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kondraxk » 19/6/2009, 10:28

PENDZONCY_MOTOR napisał(a):WY JE BA NI MODERATORZY ZNISZCZYLISCIE TO FORUM TYMI Z JE BA NY MI OSTRZEZENIAMI ZE SZOK ZAL MI WAS A NAJBARDZIEJ TYCH CO TUTAJ PISZA I SIE KU R W A CIAGLE PEWNIE ZASTANAWIAJA JAK NAPISAC TEGO JE BA NE GO POSTA ZEBY NIE OTRZYMAC OSTRZEZENIA HHAHAHAHAHA TO FORUM JEST NICZYM DLA KSIEZY I ZAKONNIC SIEDZCIE TUTAJ DALEJ A STANIECIE SIE JE BA NY MI KARTOFLAMI ZMIENCIE FORUM KUTAFONY LEPIEJ NA TYM NA PEWNI WYJDZIECIE A JA SE MAM Z WAS CIAGLE GNICIE BO TUTAJ GNIJECIE A MODERATORZY TO JE BA NE PACHOLKI HAHAHAHAHA


to herbatkowy?
RSV
Avatar użytkownika
kondraxk
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 26/4/2009, 17:19

Postprzez chrupek » 19/6/2009, 12:22

Ja ostatnio przyjąłem na szybę w kasku trzmiela bo co to innego mogło być miało kilka cm no i prawie gołębia na kask... ja się schyliłem a on się jakby wzbił wyżej. Co do trzmiela to huk był niezły no i ten sok na szybie haha. Prawda jest taka ze trzeba uważać jadąc przy jakimś polu ,przez las tam jest największe ryzyko.
1. Motoryna (cud maszyna)
2. Komar na pedały (sztywniak po dziadku)
3. Ogar-y 2 (silniki ceskie)
4. SHL 175
5. Suzuki rg 80 :D
6 bandit 400
....
7. R1 :D
chrupek
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 9/10/2008, 12:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez s_extrem* » 19/6/2009, 12:34

Ja juz przyjlem niejedengo baka na klate ale ostatnio przydarzyl mi sie juz hit ;p Jade sobie tak ok 90-10 km/h i widze jakby lecaca mala siatke w bok. Zachaczyla mi o lewa czesc kierownicy. Mysle sobie zaraz zleci. Ale twardo sie trzyma. Hmm cos tu jest nie tak. Zaczalem sie dokladniej przygladac (bylo juz dosc ciemno) i widze jakby maly lepek z zabkami i swiecacym oczkami. Po chwili widze lapki i rozlozone skrzydla. Jak sie okazalo to byl nietoperz xD Po chwili ocknal sie ( przypominam ze uderzyl mi w kiere) zaczal zwijac i zawisl glowa w dol. Po jakis 2-3 min odlecial ;p Caly czas jechalem, bo chialem go dowiesc do domu i zrobic sobie zdjecie ;p Niestety nie udalo mi sie ;p
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez SQ » 19/6/2009, 19:23

o w mordÄ™ :) pogromca batmana!
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez elco » 19/6/2009, 21:48

Shaft napisał(a):A co jeżeli zwierzak nie porusza się pod drodze tylko nad nią, a dokładnie leci na wysokości naszej głowy ?

Mieliście taką przygodę ?


Dzisiaj z nieznanych mi przyczyn wrobel wylecial z boku i wpadl mi prosto na szybke kasku, ktora ze strachu osral. Niestety nie ma w tym nic zabawnego. Nie jechalem szybko - jakies 70km/h ale stracilem orientacje na 2-3 sekundy i znalazlem sie na przeciwnym pasie. Po prostu nie wiedzialem co sie dzieje - to stalo sie bardzo szybko. Taka sytuacja jest bardzo niebiezpieczna i musze przyznac, ze bardzo mnie zaskoczyla.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Dominik_YZF » 19/6/2009, 22:14

Jakies 2 tyg temu najechalem na zdechłego kota. Na szczęscie tylko podbilo mi lekko kolo i tyle. Strach pomyslec co by bylo jakby ktos wpadl na taką padline w łuku..
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez Shaft » 20/6/2009, 13:30

elcommendante napisał(a):
Shaft napisał(a):A co jeżeli zwierzak nie porusza się pod drodze tylko nad nią, a dokładnie leci na wysokości naszej głowy ?

Mieliście taką przygodę ?


Dzisiaj z nieznanych mi przyczyn wrobel wylecial z boku i wpadl mi prosto na szybke kasku, ktora ze strachu osral. Niestety nie ma w tym nic zabawnego. Nie jechalem szybko - jakies 70km/h ale stracilem orientacje na 2-3 sekundy i znalazlem sie na przeciwnym pasie. Po prostu nie wiedzialem co sie dzieje - to stalo sie bardzo szybko. Taka sytuacja jest bardzo niebiezpieczna i musze przyznac, ze bardzo mnie zaskoczyla.



Uuuu mogło być kiepsko.. dobrze, że nic nie miałeś z przeciwka..

Ja czasami lubie sobie pojechać przy otwartej szybce w okularach jak nie gnam za ostro. Ale ostatnio jak przyjąłem kilka trzemieli na szybke i innych jemu podobnych to zamykam szybke jak przekroczę 30 km/h :)

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez Przemo_rene » 22/6/2009, 13:40

Ja pomijając chyba z kilogram wszelkiego rodzaju robactwa , to przyjałem wróbla na szybke ale od boku i na szczescie nie pękła. ale głowe mi lekko aż odbiło..i ten szok :O

Jadąc z kolei raz nocy zgarnąłem nietoperza centralnie na szybke - omal sie nie posrałem ze strachu co to było!

Tak to już mam, że takie rzeczy mnie przerażają, tak jak jazda na gape w MPK :lol: a jak mam na koło dać to jakoś tak bez stresu idzie ;) :)
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez Lordzik » 23/6/2009, 17:26

motorem wiekszych przygod nie mialem , puszka zdjalem dzika jaddac od Jabłonny w strone Nowego Dworu na pierwszej gorce mialem ze 120km/h wyleciala locha z malymi nie blo szans ominac , dostala locha skasowalem cały rog od strony kierowcy , malo tego wybilo ja do gory i uderzyla w słupek szyba pekla . Mialem nie zly szok , i jakis rok temu psa taki byl glupi ze sam sie wpakowal pod kola. Jechalem betka e39 rozwalilem zderzak , zatrzymalem sie wysiadlem bo mi sie psiaka szkoda zrobilo jeszcze jakas facetka krzyczala zebym go do weterynarza zabrał ale on sie poderwal i pobiegł w podwórka . Podobno mawiaja zeby nie omijac na sile , bo mozna jeszcze groszy wypadek spowodowac ale ja zawsze jakos sie staram wybrnac nie zawsze sie udaje , i ktos mi mowil ze jak walniesz psa to pecha przynosi ?)
Ja będę wierzyć, będę grzeszyć
Będę cudze dusze leczyć i kaleczyć.
klickklick! (otwórz link)
Avatar użytkownika
Lordzik
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 26/3/2009, 17:47
Lokalizacja: Modlin

Postprzez Shaft » 23/6/2009, 22:04

Na drodze nie ma żartów i nie powinno być dylematów moralnych. Jeżeli jest możliwość trzeba omijać zwierza. Ale nie ma nic gorszego, jak puszkarz z zamiłowania ratownik wszystkich zwierząt. Było już wiele przypadków kiedy puszka ratując psa skasowała i zabiła człowieka.

Podobno przeprowadzono badania u ludzi którzy nadmiernie obłędnie kochają zwierzęta. Wnioski . Takie osoby bardziej przejmują się zwierzęciem niż losem człowieka i w skrajnych sytuacjach wybierają zwierze narażając na bezpieczeństwo człowieka ..patrz. syt. drogowe.




Pozdr
Sh
Ps. Tak swoją drogą to miałem farta z tym ptakiem. Mówicie, że wróbelek potrząsnął głową solidnie. Jakby mnie ta sowa czy coś w tym rodzaju trafiła to teraz już wiem , że gleba jak nic. Musiałem praktycznie zniżyć głowę do owiewki. Dobrze, że nie jeżdżę ścigaczem bo bym musiał kaskiem przebić zbiornik hhehe :)

Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez motopata » 24/6/2009, 14:07

Ptacy;) to rzeczywiście niezły problem, szczególnie na wiochach i polnych duktach.

Bardzo lubię jeździć po szutrach, jakichś lekkich terenach i zazwyczaj lecę na stojąco z racji na fascynacje rajdem Dakar;). Razu pewnego wyleciało mi stado chyba żółtobrzuszków a wiadomo, że one poruszają się synchronicznie jak ławica, żeby zdezorientować polującego drapieżnika. Wyleciały z krzajurów, tuż przede mną no i ustawiły się w formację w ten sposób, że jednego z nich przyjąłem na kask. Oczywiście mało nie zaliczyłem gleby bo wystraszyłem się okrutnie;), nacisnąłem na przedni hamulec blokując go, zmieniając pozycję straciłem balans. Ogólnie panika.

Z perspektywy czasu wydaje mi się, że problemem była moja zachowanie a nie ptaki. Teraz gdy wiem, że taka sytuacja może mieć miejsce nie reaguje w ogóle i póki co zdaje to egzamin. Ptaki ładnie manewrują a ja niczym posąg mknę między nimi:). Wychodzę z założenia, że ptak nie liczy na gentlemaństwo ;) i zrobi unik, po co więc komplikować mu sytuacje w jego małym mózgu, lepiej się nie ruszać;).
motopata
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16/6/2009, 12:07

Postprzez Demotywatrrro » 24/6/2009, 14:30

Ja ostatnio puszka wypieprzyłem w sarenkę, nawet nie dała mi zmienić swojego toru jazdy. Co ma być to będzie.
Demotywatrrro
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 22/6/2009, 17:59

Postprzez Grubas » 24/6/2009, 22:01

Shaft napisał(a): Ps. Tak swoją drogą to miałem farta z tym ptakiem. Mówicie, że wróbelek potrząsnął głową solidnie. Jakby mnie ta sowa czy coś w tym rodzaju trafiła to teraz już wiem , że gleba jak nic. Musiałem praktycznie zniżyć głowę do owiewki. Dobrze, że nie jeżdżę ścigaczem bo bym musiał kaskiem przebić zbiornik hhehe :)



EEE bez przesady. ja kiedyś gołębia przyjąłem na główkę i było ok. Wystartował wprost na mnie. Nie pamiętam dokładnie, ale leciałem gdzieś 90-120 km/h. To stało się tak szybko, że tylko odchyliłem głowę. Ale zdążyłem się nieźle przestraszyć. Myślałem, że mnie może zamroczyć, a ty nic. Lekkie puknięcie i pełna pielucha. Może tylko zawadziłem o skrzydło.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez C-bool » 24/6/2009, 22:07

Jesteś hardcorem :D A gołębie szybkie pitoki, 80 kmh mogą lecieć albo i nawet stówkę...
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê