Zobacz wątek - WYPADKI
NAS Analytics TAG

WYPADKI

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez aribaa » 16/3/2007, 20:13

Około rok temu piekny dzien ptaszki spiewaja jade sobie przez miasto okolo 70km/h przedemna zakret (5-10 metrow)przedemna wyskakuje dziecko wiec po heblach a na zakrecie zwirek po lataniu dziur(^$#$#^%@ drogowcy) kolo przednie sie zablokowalo w rezultacie piekny szlif i w kraweznik moto poczaskane jakbym w tira przydzwonił jakos sie pozbieralem i roz***** moto bez sprzegla bo klamka poszla ... jechalem do domu z jednej strony moja wina bo troche zaszybko było ,ale dobrze ze temu dzieciakowi sie nic nie stalo ...
Suzuki RG 80 Gamma
Avatar użytkownika
aribaa
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8/12/2006, 15:39
Lokalizacja: Ostr...


Postprzez Sword » 17/3/2007, 09:54

Silver napisał(a): Mimochodem patrzę w lusterko i do tyłu, a tu gość mnie samochodem taranuje :shock:.



Jeśli chodzi o takie Elementy to kiedys obiłem takiemu nie tylko morde.
Ja zaliczyłem slizg, ale on do dzis jezdzi tramwajem. jakos tak dziwnie samochód mu ukradli :twisted:

Jeden mniej. 8)
Fear is my Angel!!!
Avatar użytkownika
Sword
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10/3/2007, 17:49
Lokalizacja: Wałbrzych


Postprzez GROSIK » 17/3/2007, 11:11

Podłącze się do nie miłych wspomnień . Jechałem do koleszki, mieszka na bardzo ładnym osiedlu domków jednorodzinnych,miałem około 70 i zbliżałem się do zakrętu,aż nagle z podwórka wyjeżdża A6 2,5 TDI i zostało tylko ostre hamowanie ale mało skuteczne bo za mała odległość... Moja F4 cała poszarpana , ja wybity bark a u pana tylko lekkie wgniecenie na drzwiach...Ktoś o zajściu powiadomił policję ja nie mogłem bo trochę się żle czułem,jak przyjechali panowie okazało się że ten pan z audi ma gości, robili grilla i zabrakło wódy więc postanowił szybko pojechać po zapasy bo sklepik był blisko...Po dmuchaniu wyskoczylo 1,56 promila...Całe szczęście że miałem małą prędkość bo inaczej było by ciężko!!
GROSIK
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 15/3/2007, 18:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez torowiec » 17/3/2007, 14:33

to ja sie tez dolacze.
to dosc zamierzchle czasy ,jechalem sobie swoja fj1200 ,wyprzedzam konserwe a kiedy bylem na wysokosci tylnich drzwi pani kierowca przypomniala sobie ze chce wyprzedzic jadaca przed nami puszke dodam ze bez kierunkowskazu nie wspominajac o lusterkach wszystko bardzo gwaltownie nie bylo szans na reakcje dalej szlif row i zlamana noga.
po paru minutach pani kierowca bez butow podchodzi i belkocze cos tak ze i tak mnie zalatwi bo ma znajomego w komendzie.gdybym wtedy umial chodzic to bym sie po niej przeszedl.wyobrazcie sobie ja leze w rowie a ona nawalona wrzeszczy nade mna.
pozniej policja(nie mieli watpliwosci kto byl winien)ale dobry maz sie podlozyl ze to on kierowal-nie bylo swiadkow wiec nie bylo szans udowodnic ze to ona ale gosc tez po kielichu 0,6prom.nie wiem ile ona miala ale znacznie wiecej.bezczelnie odwolali sie do sadu sprawe przegrali czyli po prawku itd
PS.Zrobilem w zyciu ponad 100tys roznymi motorkami i na tej podstawie moge powiedziec ze to chyba najwiekszy grzech kierowcow puszek -zapominanie o kierunkowskazach i lusterkach chyba najczesciej mialem "cieplo" z tych powodow
pozdro ,uwaznie przy wyprzedzaniu!
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez lukoraven » 22/3/2007, 19:25

no to jak wszysccy do wszyscy.. Ja dzis mialem takie dziwne zdarzenie. jade sobie spokojnie przedemna ostry zakret wiec tak zwolnilem do 30km.h nagle patrze babka jedzie i scina zakret. no to ja po hamulcach i troche sie przejechalem po jezdni migac i owiewki troche porysowane. Ale to najlepsze ze ani za przeproszeniem "IDIOTKA" nie zatrzymala tylko pojechala sobie spokojnie dalej jak by nigdy nic :/ Baba za kierownica: /
lukoraven
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 4/11/2006, 15:24
Lokalizacja: orzesze

Postprzez GROSIK » 28/3/2007, 17:26

GROSIK
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 15/3/2007, 18:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Manhatan » 28/3/2007, 18:47

No i teraz poszedłbym z tą taśmą na komendę policji i zaprosił pana/panią na rozprawę sądową, po czym ubiegałbym się o odszkodowanie w wysokości równoznacznej z ceną motocykla i ubrania, oraz za ewentualne uszczerbki na zdrowiu. Wtedy, by się nauczył idiota/ka, że tego typu zachowanie grozi wielkimi konsekwencjami.

W sumie nasuwa mi się taki morał po tym filmie, że warto jeździć z kamerą na baku, w razie ma sie dowód, bo takie coś może spotkać każdego z nas :|
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez &rew » 28/3/2007, 19:11

I co możemy poradzić nawet jak jedziemy ostrożnie i bezpiecznie to trafi sie taki kompletny debil i zajedzie nam droge :x :x . Takich ludzi powinno sie tepić :evil:
www.STUNTPOLAND.com | Dzida jest bogiem, freestyle nalogiem, predkosc zabawą a Stunt podstawą
&rew
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 253
Dołączył(a): 10/3/2007, 17:57
Lokalizacja: Kutno

Postprzez sopel » 28/3/2007, 22:05

Manhatan napisał(a):No i teraz poszedłbym z tą taśmą na komendę policji i zaprosił pana/panią na rozprawę sądową, po czym ubiegałbym się o odszkodowanie w wysokości równoznacznej z ceną motocykla i ubrania, oraz za ewentualne uszczerbki na zdrowiu. Wtedy, by się nauczył idiota/ka, że tego typu zachowanie grozi wielkimi konsekwencjami.

W sumie nasuwa mi się taki morał po tym filmie, że warto jeździć z kamerą na baku, w razie ma sie dowód, bo takie coś może spotkać każdego z nas :|



hhehehe policja cie zatrzymuje oglada filmik i masz po prawku ;) heh ;]
Avatar użytkownika
sopel
Świeżak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 15/5/2006, 22:50
Lokalizacja: Legnica / Wrocław

Postprzez GROSIK » 29/3/2007, 17:14

Przeglądałem ten filmik kilka razy i w momencie wyprzedzania , to autko nie miało włączonego kierunku że też bedzie wyprzedzać i ten ktoś nawet nie chciał odbić spowrotem.Moim zdaniem czysta premedytacja, chyba że się mylę.
GROSIK
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 15/3/2007, 18:53
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Manhatan » 29/3/2007, 18:15

sopel napisał(a):
Manhatan napisał(a):No i teraz poszedłbym z tą taśmą na komendę policji i zaprosił pana/panią na rozprawę sądową, po czym ubiegałbym się o odszkodowanie w wysokości równoznacznej z ceną motocykla i ubrania, oraz za ewentualne uszczerbki na zdrowiu. Wtedy, by się nauczył idiota/ka, że tego typu zachowanie grozi wielkimi konsekwencjami.

W sumie nasuwa mi się taki morał po tym filmie, że warto jeździć z kamerą na baku, w razie ma sie dowód, bo takie coś może spotkać każdego z nas :|



hhehehe policja cie zatrzymuje oglada filmik i masz po prawku ;) heh ;]


Na jakiej podstawie? To jakbym wcześniej z jakąś laską sex uprawiał i kamerował na pamiątkę, to też by mogli to oglądać?
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez sopel » 29/3/2007, 20:16

a dlaczego jak masz tachograf i jak cie zatrzymaj sprawdza to moge Ci wlepic manat?:> wg mnei ziala to na tej samej podstaiwe... chociaz zawsze mozesz powiedziec ze to nie ty prowadziles;d;]
Avatar użytkownika
sopel
Świeżak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 15/5/2006, 22:50
Lokalizacja: Legnica / Wrocław

Postprzez gumis » 29/3/2007, 21:23

oczywiscie, ze jak sam nagrywasz cos a potem policja to przechwyci to jakbys dawal im dowod na siebie...ile razy bylo w tv ze jacys kolesie szaleli, krecili to na video a potem policja wykorzystywala to przeciwko nim
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Manhatan » 29/3/2007, 21:23

Ale tachograf to trochę inna sprawa, bo są przepisy wprowadzone, że samochód ciężarowy/autobus musi mieć o ile dobrze pamiętam 11h przerwy między jakimikolwiek wyjazdami. I to się dotyczy każdego, ciężarowego/autobusu. A przy moto niema musu mieć jaki tachograf który podczas kontroli policjant może Ci sprawdzić i za ewentualne przekroczenie prędkości wlepić mandat.

Dlatego uważam, że ch*j im za przeproszeniem do mojej prywatnej kamery, którą sobie wożę na baku w celach turystycznych, bądź doświadczalnych :)

EDIT: tak jak mówisz, ale tylko wtedy gdy jest prowadzone dochodzenie w celu wyłonienia przestępcy, a nie w celu rutynowej kontroli, no chyba, że Cię złapią jak masz ponad 200 na zegarach :) Wtedy się zgodzę, że mogą sobie zobaczyć to co miałem podczas takiej jazdy nagrane na kamerze :wink:
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez siekson » 29/3/2007, 22:49

Ale o czym wy w ogole mowicie. Jakie zabranie prawka. Moytocyklista jechal jak najbardziej prawidlowo. Wyprzedzal na linii przerywanej a i predkosc mial cos ok 90 wiec jesli to bylo poza miastem to jest wszystko OK.
Avatar użytkownika
siekson
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Manhatan » 29/3/2007, 23:05

Ale mówimy o sytuacjach, kiedy to my mielibyśmy taką kamerę na baku i co by było podczas kontroli przez drogówkę, gdyby zażądali obejżenia taśmy nagranej przez naszą osobę, powiedzmy, że mamy tam nagrane jak wyprzedzamy na ciągłej, przekraczamy dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie etc. :wink:
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez sopel » 30/3/2007, 07:23

o ja nie wiem, najlepiej zamontuj kamerke, nagraj zanies na komisarit i sie zapytj co dostaniesz za to ;]
Avatar użytkownika
sopel
Świeżak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 15/5/2006, 22:50
Lokalizacja: Legnica / Wrocław

Postprzez torowiec » 30/3/2007, 11:11

Akon napisał(a):
torowiec napisał(a):PS.Zrobilem w zyciu ponad 100tys roznymi motorkami i na tej podstawie moge powiedziec ze to chyba najwiekszy grzech kierowcow puszek -zapominanie o kierunkowskazach i lusterkach chyba najczesciej mialem "cieplo" z tych powodow
pozdro ,uwaznie przy wyprzedzaniu!



nie zgodze sie z tobą ponieważ jest martwy punkt w którym nic nie widzisz w lusterkach a dwa trzeba jeździć z glowa a nie w centrum miasta zapierdalać ps to nie chodziło o twoj wypadek

GROSIK masakra ja bym ta kur*** zatłukł tam gdybym nie byl połamany

zgadza sie oczywiscie martwy punkt istnieje ale wystarczy choc na sekunde przytrzymac wzrok na lusterku i problem z martwym punktem znika. niestety kierowcy pojazdow czesto na lusterko tylko zerkna a wtedy moga cie nie zauwazyc.troche wiecej dbalosci przy wyprzedzaniu!
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez Meciek » 30/3/2007, 13:56

chyba są lusterka dzieki którym widać martwy punkt tzn. połowa lusterka jest ustawiona pod innym kątem.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr