Zobacz wÄ…tek - Pomoc
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pomoc

Dla fanów czterokołowców
_________

Pomoc

Postprzez griexx » 22/9/2008, 16:19

Mam wielka prośbę chciał bym zrobić tor do quadów ale nie wiem jak go zaprojektować jak maja być usypane hopki jak maja być wyprofilowane jakie zakręty jakie proste mam do wykorzystania ok 4, 5 hektarów. Mógł by mi ktoś pomóc? doradzić nie wiem możne ktoś jest z okolic Nowego Tomyśla, Grodziska wielkopolskiego, Poznania bardzo proszę o porady, kontakt
griexx
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/9/2008, 15:48
Lokalizacja: Opalenica


Postprzez Bostorn » 22/9/2008, 16:39

chcesz toru?? pogadaj z jednym z prezesów etc któregos z gróp motocrosowych oni mają swije znajomosci i ludzi do tego

jedna tylko zasada nie wyskakuj z budową toru jeśli nie masz kasy albo sprzętu

bo tu troszke zielonych pójdzie no i sprzęt potrzebny..

opłacic sprzęt, paliwo, pracownika
troszke tego jest
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin


Postprzez chodor7 » 23/9/2008, 13:26

Na początku musisz nam powiedzieć do czego będzie służył tor: do wypożyczalni, dla własnej przyjemności, czy chcesz rozgrywać zawody? Bo jeśli chcesz, żeby były rozgrywane zawody, to są pewne ograniczenia w wymiarach toru. Musi mieć min. 5 metrów szerokości, muszą być odpowiednie odległości od hopek (chyba 50m), długość toru chyba min. 1200 metrów. Ja jak bym robił dla siebie tor, to każdy zakręt miałby bandę, hopki w kształcie trumny, muldy, dużo nawrotów, szykan. Nie rób hopek w kształcie wielbłąda tzn. z jednej się wybijasz, na drugiej lądujesz, bo jak ktoś Cię odwiedzi i nie rozwinie odpowiedniej prędkości, to wyląduje w szpitalu. Tak naprawdę budowa toru jest zależna od funduszy, albo od posiadanego ciężkiego sprzętu. Jeżeli nie masz ciężkiego sprzętu to przygotuj się na wydatek ok. 3000 zł, czyli około 30 godzin spycha, tak, aby zrobić w miarę tor. Pamiętaj, iż utrzymanie toru też kosztuje tzn. równanie, zalewanie wodą, gdy się kurzy. Tor ma także zły wpływ na potencjalnych sąsiadów. Jeżeli masz ich blisko, nie zdziw się, gdy na torze znajdziesz porozsypywane gwoździe. Podaj więcej szczegółów: wymiary działki, sąsiedztwo, przeznaczenie, dostępne fundusze itp., a pomożemy.
chodor7
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28/8/2008, 07:35
Lokalizacja: Białystok

Postprzez griexx » 23/9/2008, 17:50

tor miał by służyć do celów zarobkowych wymiarów dokładnych nie podam mogę tylko podać tak symulując ok 45000m kwadratowych 350 m / 400, 500 nie wiem szczelałem chciał bym mieć jakaś wypożyczalnie qładow można by było wjerzdzac własnymi quadami no i też chciał bym jakieś zawody w przyszłości zorganizować. sprzęt własny mam tylko traktor z czołowym ładowaczem wiec do jakiś poprawek. jakies beczkowozy do zlewania się znajda jak będzie sucho. sąsiedzi nie powinli narzekać bo jest spory kawałek donich bede kopal staw i to spory wiec bedzie sporo ziemi nie wiem czy jakieś duże góry tez by się przydały jakieś 3, 4 metrowe? fundusze na sam tor niewiem ok 15 tysiecy chodzi o rozplanowanie usypanie i tak dalej quady to swoja drogom z hin chce sprowadzic ale z silnikami hondy nie wiem coś jeszcze ?
griexx
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/9/2008, 15:48
Lokalizacja: Opalenica

Postprzez chodor7 » 23/9/2008, 22:02

Powiem tak: nie da się zrobić toru pod wypożyczalnię i pod zawody, gdyż zawodnicy będą chcieli dużych hop, natomiast klienci wypożyczalni na dużych hopach jak ich fantazja poniesie to się zabiją. Chińskie quady z silnikami hondy to mit. Silniki są na licencji, ale ja bym w to pieniędzy nie inwestował. Jeżeli mas kasę kup kilka Lucky Star-ów, podobno bardzo dobre quady za przystępną cenę. Do wypożyczalni wystarczy ci 180 ccm lub 250 ccm. Części łatwo dostępne. Wracając do toru: jeżeli dla wypożyczalni to musi być przede wszystkim szeroki, jak ktoś wypadnie z trasy, żeby mógł bezpiecznie powrócić. Hopki nieduże szerokie, łagodne z długim lądowaniem. Mało długich prostych, bo jak ktoś się rozpędzi to sobie biedy narobi. Możesz małe pnie drzew położyć w poprzek drogi- fajna rzecz. Zakręty wyprofilowane tzn. bandy, kilka szykan. Szykany możesz zrobić ze starych opon tylko je trochę wkop. Jak ktoś po nich przejedzie to nic się nie stanie ani jemu ani quadowi. To na początek powinno wystarczyć. Jeśli chcesz zawody rozgrywać to chyba tylko dwa tory wchodzą w grę. ale 4,5 hektara to mało na dwa tory. Może poprostu dla wypożyczalni odgradzałbyś duże hopy i obok bezpiecznie by się przejeżdżało, takie bocznice zrobić z dużymi hopami.
chodor7
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28/8/2008, 07:35
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bostorn » 24/9/2008, 09:01

hmm możesz sobie zrobic tor ale jak do zarobków nie radze robic z duzymi chopami wielkimi dziurami bo...
ludzie różnie jeżdzą i szybciej Ci sprzet zakatują niz Ci się wydaje u nas jest jeden swietny tor na takie cos
jest w solniczkach poszukaj w necie moze cos znajdziesz

a co do quadów nie baw sie w gówno.. bo tylko kase zmarnujesz nawet na wache Ci nie wystarczy
kolega dobrze mowi co do lucky starów, polecam też import z zagranicy jakiejs hondy foreman w solniczkach mają 350 w pół automacie

jesli chciałbys przedłuzyc zywotnosc quadziochów polecam je zdławic etc tak zeby fan był dobry ale nie za szybki

zeby zrobic tor profesjonalny to musiał bys miec ludzi aby po nim jeździli, klub czy cos.. bo jak go zbudujesz kto tobie bd na nim jeździł?? i tlyko kasa w plecy pójdzie chyba że zrobisz sobie takie małe połączenie tzn z deka szerszy tor z małymi wyskoczniami oraz gdzie niegdzie po jakiejs wiekszej

aa co do wykopków nie wwalaj tam ziemi!!!!to będzie bajoro

najlepsze tory sÄ… z czystego piachu albo piach+zwir
teren ma byc lekki a nie bagnisty..
a co do nawadniania hmm nie trzeba az tak czesto tego nawadniac po coo??
i tak bedzie sie kurzyło

jedynie o czym trzeba pamietac to o czyszczeniu filtra powietrza i nasączaniu go w płynie. To wystarczy w tych lepszych quadach aby po takim torze ganiac :)
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez chodor7 » 24/9/2008, 09:58

Tak naprawdę najlepsza nawierzchnia na tor to glina, jak usypiesz hopki z gliny i zmoczysz wodą i później wyschną są prawie tak wytrzymałe jak beton. Każdy profesjonalny tor na hopki nawozi glinę. Najlepszy tor w okolicy Białegostoku jest w Wasilkowie, użytkują go krosowcy z OFF-Road Białystok, na forum chyba: motox.com.pl, znajdziesz chyba fotki i innych torów. Może ci to pomoże.
chodor7
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28/8/2008, 07:35
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bostorn » 24/9/2008, 10:43

jeżdzę w wasilkowie pare razy za slaby sprzet mam na tor ale jako tako należe do ich związku jeszcze nie na papierze ale przy zmianie sprzętu odrazu wypełniam formalnosci ;p oplacam skladki i jazda

a co do toru z gliny moze i dobre ale na hopy bo do jazdy to piździec. w karakulach miales.. tor z gliny tak twardo było ze juz tam prawie a moze juz w cale nie jeździ i kostka sie zrywa od tej gliny..

tak samo czesciowo był gliniany w solniczkach tor quadowy.. i strasznie tam jest na zakretach jak rozpedzony wjeżdzałem... mało co albo sie nie wywrocilem albo 0 manewru bo jak glina mokra rozjeżdza ją quadami robią sie głębokie koleiny to wysycha robi sie skała i beznadziejnie jeździ... :/
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez griexx » 24/9/2008, 16:52

Dzieki wszystkim ktorzy umiescili swoje rady sa dlamnie bardzo cenne. jeszcze mam takie pytanie trasa ma byc wysypana jakims piachem czy jak to wyglada ja tam mam normalne pole uprawne i niewiem zy moglo by byc cos takeigo bo jak to bedzie funkcjonowalo kilka tam lat to to chyba sie ubije nieweim moze trzeba bedzie to jakos zruszyc np gryzarka albo jakims agregatem?
griexx
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/9/2008, 15:48
Lokalizacja: Opalenica

Postprzez Bostorn » 24/9/2008, 19:39

hmm wystarczy że nie będzie za twardo ;d a jak będzie błotko to już wogle frajda nawet okoliczni quadowcy będą zjeżdzac o ile będą w okolicy i tor będziesz miał masz gwarantowane że będa ganiac :D
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez griexx » 30/9/2008, 13:27

Koledzy mam jeszcze kilka pytań ponieważ zacząłem planować już ten tor mam już sznurki porozciągane na 1/3 i teraz nie wiem czy zakręty mam dobre bo w kilku miejscach ten zakręt jest dosyć mocny może tak być ? i czy za hopkom tak 5 metrów może być zakręt? i doradźcie mi wszystko o hopkach jakie maja być wysokie trumna jaka ma być długa no i jakie jeszcze by zrobić ja myślałem coś o takiej górce na 3. 4 metry
griexx
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/9/2008, 15:48
Lokalizacja: Opalenica

Postprzez chodor7 » 30/9/2008, 17:10

Zakręty mocne typu 180 stopni mogą być i może być ich dużo. Zakręt 5 metrów za hopką jest niedopuszczalny, za mało miejsca, co najmniej 15 metrów za hopką. hopki dobrze by było żeby nie miały ostrego najazdu, gdyż będą mocno wybijały w górę i szybko będzie się opadać przodem. Górka o wysokości 3-4 metrów jak najbardziej może być. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy hopka jest dobra, jest poprostu ją wypróbować. Jeżeli coś pójdzie nie tak przy lądowaniu to już wiesz co poprawić.
chodor7
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28/8/2008, 07:35
Lokalizacja: Białystok

Postprzez griexx » 30/9/2008, 18:14

to cenna rada bo już bym miał wtopę ja chciałem zrobić w odległości ok 5 metrów zakręt za chłopka a może być jeszcze coś takiego ze górka będzie służyła tylko do przejazdu nie żeby np wyskakiwać i za nią ok 7 - 10 metrów zakręt? a te zakręty mogą być o większym stopniu? i czy może być ciąg zakrętów?
griexx
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/9/2008, 15:48
Lokalizacja: Opalenica

Postprzez chodor7 » 30/9/2008, 21:09

Może być taki "próg", ale dobry jeździec to na tym wyskoczy i wyląduje na płaskim, jednak to nie jest nic złego. Kombinacja zakrętów prawo, lewo, prawo lub coś w ten deseń jest jak najbardziej wskazana!
chodor7
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28/8/2008, 07:35
Lokalizacja: Białystok



Powrót do Quady



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê