Zobacz wÄ…tek - Jazda bez dowodu rej
NAS Analytics TAG

Jazda bez dowodu rej

Przepisy, prawo
_________

Jazda bez dowodu rej

Postprzez dommar » 5/9/2008, 14:42

Witajcie.od razu naswietle problem.moto mam z angli jestem w trakcie rejestracji.ale jak to w urzedzie polskim bywa dokumenty ugrzezly w urzedzie bo mialem blad w nr rej moto.juz wyprostoany teraz czekac mam na rzekomy tel z urzedu.ale pytanie brzmi jakie mnie czekaja konsekwencje jesli jezdze bez tych dokumentow w razie zatrzymania przez policje??ubezpieczenie na moto mam przy sobie i ksero dowodu+przegladu tech.moze to niewiele ale moze trafi sie jakis wyrozumialy policjant szczegolnie ze koniec sezonu sie zbliza.
czekam na odp czy mowic prawde czy sciemniac ze sie zapomniala dokumentow??poradzcie cos.z przyjemnoscia poslucham madrej rady(o il nie bedzie kazala mi zostawic moto w garazu)
dommar
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/6/2008, 20:43
Lokalizacja: Mrozy


Postprzez gray wolf » 5/9/2008, 16:15

"Ściemniać" nie ma co. Sprawdzą w CEPiK-u i będą wiedzieli po kilku minutach, że polskiego DR nie masz.
Jeżeli miałbyś moto zarejestrowany w PL i zapomniał dokumentów to mogliby po sprawdzeniu w CEPiK-u kazać Ci zapłacić mandat 50PLN za "niemanie" dokumentu i pojechałbyś dalej (pod warunkiem, że jechałbyś na wałasnym moto). Jeżeli nie masz polskiego DR to przy jego braku podczas kontroli odwiozą Ci moto na parking policyjny. 8)

Ale oczywiście jeżeli chcesz uzyskać "moralne wsparcie do jazdy bez dokumentów" to mogę Ci napisać, że na pewno trafisz na sympatycznego Aspiranta Zbigniewa, który podczas kontroli uwierzy w każde Twoje słowo, pożałuje Twoich kłopotów z biurokracją, postawi kawę w barze przydrożnym, pozwoli jechać dalej a na odjezdne da zdjęcie i telefon do swojej szesnastoletniej siostry - Miss Mokrego Podkoszulka 2008 na plaży w Międzyzdrojach. 8)
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka


Postprzez dommar » 5/9/2008, 17:52

oo ta 16 latka jak najbardziej mi pasuje :) nawet bym ten parking przezyl hehe. a wiec widac nie dane mi jezdzic zgodnie z litera prawa.wczesniej byly papiery ie bylo prawka,teraz jest prawko nie ma papierow.czeski film.no ale pociag do jazdy silniejszy wiec jak sie mowi kto nie ryzykuje ten nie je
dommar
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/6/2008, 20:43
Lokalizacja: Mrozy

Postprzez Rike » 7/9/2008, 10:00

chcialbym, aby ktos kto wie na pewno jakie sa procedury w taim wypadku sie wypowiedzial....bo mam taka sama sytuacje... Ja jeszcze myslalem, ze mozna wkrecac, ze moto mam zarejstrowane w anglii i panie wladzo, nawet wasze ubezpieczenie specjalnie wykupilem....
cbr900rr--->niestety po przesiadce z motocykla kazde auto bedzie sie mulic :(
Avatar użytkownika
Rike
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:56
Lokalizacja: Gorzów//Szczecin



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê