Zobacz wÄ…tek - pytanko
NAS Analytics TAG

pytanko

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

pytanko

Postprzez Logum » 14/1/2006, 22:42

mam takie pytanko odpaliłem motor poczekałem az sie nagrzal i jak daje gazu to takie kłęby dymy z rury wywala niewiem czy to jest niereguralna praca silnika czy jak i jak zrobiłem przegazuwe to mi z rury ogniem walneło co moze sie złego dziac i czy jak sprzeliło z rury to jest cos powaznego ?. motor pali bez problemu tylko jakos tak co jakis czas z rury wydobywaja sie kłeby dymu i jak dam szybko gazu to sie dusi i po chwili dopiero wkreci sie na obroty pomuzcie mi z gor dzieki
Kawasaki GPX 750R :P
Avatar użytkownika
Logum
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 14/9/2005, 17:37
Lokalizacja: Ciechanowiec


Postprzez bccult » 15/1/2006, 00:17

czy ten dym jest czarny czy "niebieski"???
Yamaha YZF600r Thundercat | http://bikepics.com/members/kulus/
Avatar użytkownika
bccult
Świeżak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7/9/2005, 17:45
Lokalizacja: Opole lubelskie


Postprzez Logum » 15/1/2006, 10:14

szary jest choc moze troche "niebieskawy" czarny napewno nie jest taki jak bys chuchał na zimne powietrze taka para a jak w ciepłym miejscu go odpalam to wogule dymu nie ma przynajmniej nie widac
Kawasaki GPX 750R :P
Avatar użytkownika
Logum
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 14/9/2005, 17:37
Lokalizacja: Ciechanowiec

Postprzez PajÄ…k » 15/1/2006, 13:58

a pracuje na wszystkie cylindry ? bo w wydechu może strzelać tylko bęzyna więc sprawdź iskre na wszystkich świecach
Avatar użytkownika
PajÄ…k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Postprzez Benek929 » 15/1/2006, 14:42

musisz to sprawdzic w letnich warunkach bo jak go odpalasz zima to normalne ze wydobywa sie para poniewaz spaliny sa gorace a powietrze na dworzu czy w garazu zimne jezli bedzie w cieplym kopcil na niebiesko to jest masakra bo masz pierscienie albo uszczelniacze na zaworach do wymiany poprostu bierze ci olej jak sie rozgrzeje a jak bedzie walil na czarno to nie tak zle moze nie palic na jeden gar musisz slyszec czy rowno chodzi czy nie jezeli chodzi równo to wymagana regulacja gaznkikow (jezeli to gaznikowiec) a jak nie rowno to wymiana swiec i kabli powinna zalatwic sprawe
one man one bike one street one love
Benek929
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 27/12/2005, 23:15

Postprzez bccult » 15/1/2006, 14:59

dokladnie jak napiasal przedmowca... jak na szaro to poprostu para wodna..... z powodu róznicy temperatur....wiec nie ma sie czym przejmowac....
Yamaha YZF600r Thundercat | http://bikepics.com/members/kulus/
Avatar użytkownika
bccult
Świeżak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7/9/2005, 17:45
Lokalizacja: Opole lubelskie

Postprzez Logum » 15/1/2006, 18:59

no ale dlaczego strzelilo z rury ? (mogło to spowodowane byc przegazowką ?) i dlaczego dym wydobywający sie z tłumika co jakis czas takimi kłębami sie wydobywa ??
Kawasaki GPX 750R :P
Avatar użytkownika
Logum
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 14/9/2005, 17:37
Lokalizacja: Ciechanowiec

Postprzez Vercef » 19/1/2006, 09:15

Jeżeli masz strzały w tłumik powodem tego może być nieprawidłowości w działaniu urządzenia odpowiedzialnego za przyspieszanie i opóźnianie zapłonu, niewchodzenie na obroty od razu tylko po chwili, albo może też przepalony albo dziurawy komin? Do tego możliwościa też może być zbyt bogata mieszanka albo uszkodzenie zaworu wylotowego. Co do niebieskich spalin to jak pisali wcześniej zbyt dużo oleju wciąga, powodem tego może być zbyt duży luz pomiędzy tłokiem a cylindrem, uszkodzone pierścienie, może remoncik sie zbliża :)
Dosiadam:

Cross:
Kawasaki KX 125 ccm
Honda CR 250 ccm

Yamaha Thundercat sprzedany :(

|~~|...Tomek CBR|~~| [*]
Avatar użytkownika
Vercef
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 181
Dołączył(a): 19/11/2005, 10:15
Lokalizacja: Zielona Góra



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości




na górê