Zobacz wątek - Omówienie budowy motocykla na egzaminie praktycznym!!!
NAS Analytics TAG

Omówienie budowy motocykla na egzaminie praktycznym!!!

Przepisy, prawo
_________

Postprzez maka1991 » 22/10/2009, 15:15

Wielkie dzięki chłopaki musze się uważnie przyglądać
maka1991
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/10/2009, 20:12
Lokalizacja: Będzin


Postprzez adam_tomasz » 24/10/2009, 21:48

bylo juz w dziale technika jazdy... cos slabo szukales
________________________________________
sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego - osoba egzaminowana musi zaprezentować, że potrafi sprawdzić 2 wybrane losowo elementy z następujących:
a) poziom oleju w silniku,
b) poziom płynu chłodzącego,
c) poziom płynu hamulcowego,
d) poziom płynu w spryskiwaczach,
e) działanie sygnału dźwiękowego,
f) działanie świateł pozycyjnych/postojowych,
g) działanie świateł mijania,
h) działanie świateł drogowych,
i) działanie świateł hamowania "STOP",
j) działanie świateł cofania,
k) działanie świateł kierunkowskazów,
l) działanie świateł awaryjnych,
m) działanie świateł przeciwmgłowych tylnych,
- jeżeli występuje,

Na wykonanie zadania osoba egzaminowana ma nie więcej niż 5 minut.
Osoba egzaminowana powinna co najmniej wskazać, gdzie i przy użyciu jakich przyrządów lub wskaźników sprawdza się poziom odpowiednich płynów w pojeździe.
W przypadku dokonywania sprawdzenia świateł, o których mowa w lit. i lub j, osoba egzaminowana może poprosić egzaminatora o potwierdzenie działania światła zewnętrznego.
Losowy dobór elementów części pierwszej zadania dla każdej osoby egzaminowanej dokonywany jest przez ośrodek egzaminowania przy użyciu urządzenia komputerowego. Urządzenie losuje 1 element spomiędzy elementów określonych w lit. a-e oraz 1 element spomiędzy elementów określonych w lit. f-m. W przypadku jeżeli ośrodek egzaminowania nie dysponuje odpowiednim urządzeniem komputerowym, losowego doboru elementów części pierwszej zadania dokonuje każda osoba egzaminowana, przed przystąpieniem do wykonania zadania, z zachowaniem podziału losowanych elementów zadania jak dla losowania komputerowego
__________________________________________
wyciag z rozporzadzenia

+ obowiazkowo sprawdzenie naciagu lancucha niezaleznie od tego jakie pytanie sie dostalo

potem masz przeprowadzenie motocykla 5 m i postawienie go na stopce, nastepnie siadasz, ustawiasz lusterka, i przed ruszeniem wyraznie upewniasz sie o mozliwosci ruszenia (glowa w jedna i druga)
__________________________________________

tak ma byc, koniec kropka, co za kretynski pomysl z kreceniem kierownicy ?! sprawdzanie dzialania hamulca przedniego ?! bzdura...
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Postprzez rechaa » 24/10/2009, 22:03

adam_tomasz napisał(a):tak ma byc, koniec kropka, co za kretynski pomysl z kreceniem kierownicy ?! sprawdzanie dzialania hamulca przedniego ?! bzdura...

a dlaczego kretyński??, a co jeżeli motocykl ma blokadę która nie jest 'zdejmowana' wraz z włożeniem kluczyka do stacyjki i jego przekreceniem?? zamiast pojechać wypie***lisz się i bedzie kupa śmiechu...
sprawdzenie hamulca 'na sucho' ma na celu sprawdzenie nie skuteczności jego działania, a tego czy wogóle działa, bo np. podczas postoju z powodu awarii mógł wykapać płyn hamulcowy...
chcesz sprawdzasz, nie chcesz nie sprawdzasz - nie jest to obowiązkowe, ale egzaminator nie może powiedzieć Ci złego słowa, że próbujesz zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo, a kto wie, może będzie na tyle kumaty, że jak zobaczy, że Ty wiesz o co chodzi, podjara się i wybaczy małe 'niedociągnięcia' w czasie dalszego egzaminu...
Avatar użytkownika
rechaa
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 14/9/2009, 22:14
Lokalizacja: S-sk

Postprzez adam_tomasz » 25/10/2009, 10:57

jasne ze egzaminator jest motocyklista i wie do czego sluzy motocykl :D :D :D :D ale sie usmialem :D

blokada ktora nie jest zdejmowana wraz z wlozeniem kluczyka do stacyjki ?? - o jaka blokade CI chodzi bo nie rozumiem

a poza tym zanim ruszysz jeszcze masz przeprowadzenie motocykla ;)

sprawdzenie hamulca - no plyn jest w elementach do sprawdzenia :D wiec nie rozumiem :P a sprawdzenie klockow czy tarcz troszke inaczej sie odbywa :D

a jak juz chcecie byc nadgorliwi to trzeba by sprawdzic dzialanie obydwu hamulcow a nie tylko jednego, bieznik opon, cisnienie w oponach itp itd :D

dostajesz 2 rzeczy z listy a reszte uwazasz za SPRAWNA, poza tym WORD ma obowiazek podstawienia Ci pojazdu w pelni sprawnego ;)

nadgorliwosc gorsza od faszyzmu !! :D
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rechaa » 25/10/2009, 19:00

Ad 1.
A jak ja sie uśmiałem z Ciebie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
to że dana osoba jest egzaminatorem, nie znaczy, że kompletnie nie zna się na motocyklach... sam będąc w zeszlym roku na żaglach, poznałem kolesia, który jak się potem w rozmowie okazało był egzaminatorem i jezdzi na o2o od czasów młodości (nadal jest czynnym motocyklistą)... Nie pamiętam, czym jezdził na daną chwilę, ale motocykl miał.
Ad 2.
Chodzi mi o blokade która zapobiega kradzieży motocykla (blokada kierownicy). W wiekszości nowoczesnych motocykli blokada kierwonicy włącza się i wyłącza poprzez przekręcenie stacyjki w odpowiednie położenie. W innych do tego celu służy osobny kluczyk, a wyłącznik blokady znajduje się z boku główki ramy motocykla.
Ad 3.
Wiem że masz przeprowadzenie motocykla na odległość ok. 5 metrów, tak jak wcześniej napisłem chcesz sprawdzasz czy kierownica skręca do oporu w prawo/lewo, nie chcesz, Twoja indywidualna sprawa...
Ad 4.
A co jeżeli nie wylosujesz do sprawdzenia płynu hamulcowego tylko olej??
Metoda o której napisałem tzn wciśnięcie dzwigni hamulca przedniego i próbowanie popchnąć motocykl, a następnie wykonać próbę hamulca tylnego (w analogiczny sposób), nie służy sprawdzeniu skuteczności hamowania. Jej celem jest stwierdzenie faktu działania hamulców. Przy małym pęknięciu przewodu hamulcowego podczas postoju może nastąpić wyciek płynu hamulcowego i hamulce nie będą wcale działać. (wiem że sprawdzenie klocków i tarcz odbywa się w inny sposób...)
Ad 5.
Nie nie chcemy być nadgorliwi, bo jak byśmy chcieli to trzebaby poświęcić o wiele więcej czasu na obsługe, a najlepiej to wogóle oddać motocykl przed każdą jazdą na przegląd diagnostyczny... Chodzi mi tylko o to, że jak egzaminator zobaczy że wiesz co i jak, może łagodniej podejdzie do egzaminu. Tobie korona z głowy nie spadnie jak sprawdzisz dodatkowe ważne elementy w kwestii bezpieczeństwa, a on się podjara, że ktoś wie co i jak...
Ad 6.
Wiem, że doatajesz 2 losowo wybrane elementy do sprawdzenia, ale z tym wierzeniem 'na słowo', że wszystko jest sprawne w motocyklu egzaminacyjnym to bym uważał... więc z tym spełnianiem obowiązku podstwiania w pełni sprawnych samochodów/motocykli/przyczep itd. to mogą się czasem nie wywiązywać w 100%.
Ad 7.
Co do tego stwierdzenia zgadzam siÄ™ w 100%.
Avatar użytkownika
rechaa
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 14/9/2009, 22:14
Lokalizacja: S-sk

Postprzez adam_tomasz » 27/10/2009, 22:27

wow szalenstwo znalazles jednego egzaminatora ktory jezdzi na motocyklu :D a ja znam kilkunastu i zaden nie jezdzi :P nawet sie przyznaja ze maja dosyc jezdzenia w pracy samochodem (siedzenia w nim) i po pracy to zona jezdzi a nie oni :D

krec sobie kierownica jak chcesz.. dla mnie bezuzyteczne

heh pisalem ze losujesz 2 a reszte masz uwazac za sprawdzone i dzialajace, bo idac Twoim sladem to obojetnie co wylosuje powinienem sprawdzic wszystkie elementy ... to skad nagle ze tylko hamulce ??
po to zostal wprowadzony wybor zeby skrocic czas egzaminu.. a Wy chcecie go niepotrzebnie przedluzyc

czy egzaminator sie podjara ze ktos cos wie o motocyklach... najczesiej spotykam sie z wywyzszaniem egzaminatorow, oraz checia pokazania takiemu delikwentowi ktory mysli ze jest fajny ze za miesiac tez moze przyjsc na egzamin ;)
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości




na górê