Zobacz wątek - Zmiana podejścia puszkarzy do motocyklistów?
NAS Analytics TAG

Zmiana podejścia puszkarzy do motocyklistów?

O wszystkim
_________

Postprzez pajro93 » 13/8/2008, 09:54

Tak niektorzy skuterzysci sa chamscy ale przeciez w polsce mozna jechac na dowod do 50 cm i taka osoba co ma dowud kupuje sobie skuterka a moze guzik znac sie na przepisach a taki 13 latek zeby zdac na karte motorowerowa przynajmniej zdaje jakies testy ale na drodze moze mu palma odbic.

a co do sytuacji na drogach to u mnie tak jak bylo czyli nic sie nie poprawilo
Ma ktos spowalnieacz do przyspieszacza


nie wiek, ale doświadczenie/objeżdzenie; ja zwał tak zwał. najpierw trzeba nauczyc sie chodzic, potem biegac, a na końcu zapierda..ć;)
Avatar użytkownika
pajro93
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 27/7/2008, 13:19
Lokalizacja: śląskie


Postprzez Koval135 » 13/8/2008, 10:36

A ja sobie ostatnio jade po winklach i z naprzeciwka koleś autem troszke ścinał,w sumie mi nie przeszkodził nawet,ale i tak odrazu podniósł łape w geście "sorry" :) .U mnie też w miare poprawę widać.Zależy od kultury kierowców i tyle.
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa


Postprzez turboponczek » 13/8/2008, 10:56

mpn103 napisał(a):A czy Ci co jadą na skuterze są gorsi?


TAK.
a dlaczego:
- bo czesto jezdzą srodkiem pasa 45km/h
- wyprzedzają z prawej, Ci najwieksi twardziele z lewej
- pierdzą
- a gdy stoje na swiatłach przy takim kibelku i mówie do kolesia CZESC to zazwyczaj nic nie odpowiada. Boi sie czy co ?wtf

sorry za ot
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez Kharis » 13/8/2008, 10:58

Podejscie sie zmienia wraz z tym jak wiecej motocyklistow "wysypuje" sie na ulice. Zauwazam coraz wiecej takich osob, fakt faktem kierowcy puszek zachowuja sie roznie. Ja jak jade np z mama samochodem i widze w lusterku motocykl to mowie mamie zeby zjechala troche i uwazala ;)
Hej ;-)
Kharis
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12/8/2008, 13:53
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez olo113 » 13/8/2008, 11:01

ja tam tylko mam uprzedzenia do nastolatków, co nie znają przepisów, palą gumy na skuterku, i jeżdzą jak chcą. Zero poszanowania.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez Kharis » 13/8/2008, 12:00

olo113 napisał(a):ja tam tylko mam uprzedzenia do nastolatków, co nie znają przepisów, palą gumy na skuterku, i jeżdzą jak chcą. Zero poszanowania.


W polsce takich jest w cholere. Sam mam takiego znajomego co wlasnie "pali gume" skuterem. Nie wiem co mu to daje, satysfakcje czy co? No sorki ale cos co nie ma 125+ pojemnosci to wedlug mnie to jest posmiewisko zeby nawet probowac palic gume takim czyms i wstyd
Hej ;-)
Kharis
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12/8/2008, 13:53
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez herbatkowy » 13/8/2008, 12:27

I tutaj Kharis zdradziles wszystko o sobie :) Powiedziales nieco za duzo, i wydalo sie ile masz lat :> Kumpel ma skuterek 80ccm i jedzie mu 110km/h a do tej predkosci rozpedza sie tak, ze audi 2,5tdi wysiada.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Kharis » 13/8/2008, 12:32

A co mialem zdradzic? Czy to ze mam 17 lat oznacza ze jestem z nizszej warstwy spolecznej? Mlody motocyklista ze mnie rosnie, spokojnie ;P ja tego kumpla nie popieram zreszta. dla mnie to glupota to co on robi.
Hej ;-)
Kharis
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12/8/2008, 13:53
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez mar111cin » 13/8/2008, 13:14

herbatkowy napisał(a):I tutaj Kharis zdradziles wszystko o sobie :) Powiedziales nieco za duzo, i wydalo sie ile masz lat :> Kumpel ma skuterek 80ccm i jedzie mu 110km/h a do tej predkosci rozpedza sie tak, ze audi 2,5tdi wysiada.


chyba musisz mnie z nim zapoznać :lol:

bez jaj, ale nie róbcie z tych świstakopędów turbolotnych ścigaczy :lol:

http://www.motofakty.pl/testy_i_porowna ... &typ=13133

tutaj masz dane takiego audi. powiem tyle mój motocykl chociaż jest już stary i nie najwyższych lotów, to ma fabrycznie 4,5s do setki, sądze że jakby się udało mi osiągnąć 5sekund to by było dobrze. Wszelkiej maści skutery są nie mają najmniejszych szans. takie audi które ma 9sekund do setki jest niby słabsze od skutera? :lol: w którym założe się że licznik przekłamuje o conajmniej 15-20km/h.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Szafa » 13/8/2008, 13:21

Kharis napisał(a):
olo113 napisał(a):ja tam tylko mam uprzedzenia do nastolatków, co nie znają przepisów, palą gumy na skuterku, i jeżdzą jak chcą. Zero poszanowania.


No sorki ale cos co nie ma 125+ pojemnosci to wedlug mnie to jest posmiewisko zeby nawet probowac palic gume takim czyms i wstyd

Wsiądź na dobrą sete ... pewnie będziesz się bał nawet gazu odkręcić :lol: Czasami zastanów się co piszesz :wink:
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez Kharis » 13/8/2008, 13:34

Szafa mozliwe ze masz racje w tym co mowisz i to ja sie myle. ;P
Hej ;-)
Kharis
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12/8/2008, 13:53
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Pęku » 13/8/2008, 19:51

To i ja jako nowy forumowicz się wypowiem. Póki co jeżdżę jeszcze puszką ale jestem w trakcie kursu na moto. Nie powiem, trochę dziennie w korkach stoję i swoje widzę. Z mojego punktu widzenia sytuacja się poprawia bo sam widzę, że kierowcy zwracają coraz większą uwagę na moto choć do ideału jeszcze duuużo brakuje. Sam staram się ustępować miejsca motocyklistom gdyż nie widzę sensu w blokowaniu ich. Niestety jest jeszcze spora grupa kierowców i to nie tylko tych łysych w VW golfach, którzy za punkt honoru stawiają sobie cel by nikt ich nie wyprzedził. Choćby dzisiaj elegancki krawaciaż w volvo specjalnie po tym jak w korku przejechał koło niego motocyklista, ustawił się na skrajnym lewym pasie przy prawej stronie aby następnego już nie przepuścić ale na matołów nie ma niestety rady :(

Dodam jeszcze jedno - nie ma to jak gest wdzięczności - pokazanie przez plecaka gestu ręką w stylu OK lub zamiganie kierunkami sprawia, że kierowcy katamaranów odbierają motocyklistów jako ludzi i równoprawnych uczestników ruchu. Wiem po sobie - to naprawdę miłe zobaczyć taki gest :)

Do zobaczenia na warszawskich "drogach" :)
Naukę jazdy na moto rozpoczynasz z workiem pełnym szczęścia i brakiem doświadczenia.
Cały bajer polega na tym żeby nabyć tego drugiego zanim skończy się to pierwsze...
Avatar użytkownika
Pęku
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 13/8/2008, 19:28
Lokalizacja: Łorsoł

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na gr