Zobacz wątek - Witam..sprzedaż motoroweru.. kłopoty
NAS Analytics TAG

Witam..sprzedaż motoroweru.. kłopoty

Przepisy, prawo
_________

Witam..sprzedaż motoroweru.. kłopoty

Postprzez kissiel00 » 11/8/2008, 11:16

A więc tak chciałbym przywitac wszystkich forumowiczy :). Mój problem polega na tym iż w nieodłegłym odrębie czasu mój Ojciec miał śmiertelny wypaden na swoim motorze. Motor o dziwo został bez żadnych problemów wyrejstrowany i sprzedany na części. A mój problem polega na tym iż ja posiadam swój motorower lecz zarejstrowany dalej na Ojca (bo były wysokie znizki), i przyszedł dzień przesiadki na cos mocniejszego i sprzedarzy mojego motoroweru. Ale głowkuje jakim sposobem zostanie spisana umowa kupna/sprzedaży skoro właściciel nie żyje , chciałbym dodać iz kupujący miesza niedaleko mnie i po sprzedarzy nie chciałbym mu przysporzyc kłopotów. Słyszałem że moge dostać motorek poprzez sąd w spadku, i nastepnie mógłbym go zaraz sprzedać bo byłby na mnie. I wogóle jak wygląda mniej więcej taka prośba do sądu itd... Lub czy lepszym wyjściem jest wyrejstrować motorower i sprzedać ?? jakie właściciel bedzie miał problemy związku z wyrejstrowaniem >?? z góry dziekuje bardzo za wszystkie odp. Pozdrawiam
kissiel00
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11/8/2008, 11:02
Lokalizacja: śląsk


Postprzez CROwMAN » 24/8/2008, 12:46

a jesteś może współwłaścicielem . Bo jesli tak to , po prostu po zrzeknięciu się motocykla , lub nagłej śmierci motocykl w całości przechodzi w ręce drugiej osoby . ja bym spisał umowę i wziął ze sobą najlepiej i kupującego i Żonę zmarłego która podpisuje za męza oświadczenie iż zgadza się na sprzedaż . najlepiej bylo by mieć też akt zgonu by to potwierdzić . A jesli to nie pomoże to trzeba zobaczyć kto dostał moto w spadku . No i wtedy przerejestrowanie nie będzie trwało długo
Avatar użytkownika
CROwMAN
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:44




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê