Zobacz wątek - Czyszczenie chromu na wydechu

Czyszczenie chromu na wydechu

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, Lovtza, Terror, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, andy7, suhy-19, Bostorn, Miczab, Boshi

Czyszczenie chromu na wydechu

Postprzez bam755 » 12/7/2008, 21:53

Witam!!

Mam pewien problem z chromem na rurze wydechowej w motorze. :?
A mianowicie od wysokiej temperatury wydech stopiła sie podeszwa buta i zostawila ślad na chromie nie do zmycia... :x
Wyglada to nie najlepiej :x a najgorzej ze nie daje rady tego zmyć nawet benzyna ekstrakcyjna.... :cry:
Moze ktos zna jakis srodek czy sposob na wyczyszczenie tego? :)

Pozdrawiam!
bam755
Świeżak

Postprzez Kedar-88 » 12/7/2008, 22:28

jak już chcesz myć to nie benzyną ekstrakcyjną ale rozpuszczalnikiem nitro spróbuj, następnie pastą polerską np automaxem.

Swojego czasu przypalony plastik myłem na wydechu cifem i schodził bez problemu, ale było to na wydechu nierdzewnym, a nie na powierzchni chromowanej....
Bandit 1200
Kedar-88
Stały bywalec

Postprzez senekkorzenna » 13/7/2008, 15:02

problem z chromami na wydech jest taki że jeżeli doprowadzisz do przegrzania czy przepalenia to sprawa nie odwracalna.Jeżeli złapało ci blisko kolektora to raczej mam mieszane uczucia.Pozostaje ci tylko jeden sposób który podał Kedar czyli pasta polerska i filc.
senekkorzenna

Postprzez Szopekk » 13/7/2008, 20:37

jak to podeszwa buta to ja bym probowal rozgrzac i wytrzec...odwrocic proces na wskutek ktorego masz chromowano-gumowy wydech... :D
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Szopekk
Świeżak

Powrót do Motocykle