Zobacz wątek - "Mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami 190 km/ h&qu
NAS Analytics TAG

"Mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami 190 km/ h&qu

O wszystkim
_________

Postprzez mar111cin » 5/7/2008, 09:42

Thrillco napisał(a):
zephyr47 napisał(a):Dobra, z tym "rudym" mnie poniosło ;-)

Icid, po prostu nie spodobało mi się, że mnie nazwałeś, trollem. Ja za swoją wypowiedź w stosunku do ciebie przepraszam bo starszym się nie powinno pyskować, ale uważam, że motocykliści nawzajem nie powinni się w ten sposób obrażać, tylko z powodu różnicy wieku. Wiesz czym jeżdżę, czym jeździłem wcześniej i jak długo, ale mimo tego nazywasz mnie trollem NEO tylko dlatego, że mam 17 lat. Bardzo nieładnie...


Tak..wiemy czym jeździsz i wiemy, ze jest to motocykl do którego prowadzenia nie masz stosownych uprawnień, czasem piszesz bzdury a Twoje wynurzenia sa typowe dla Twojego wieku i zalatują na hektar naiwnością i młodzieńczą głupotą (choćby fakt przyznania sie do prowadzenia Hondy CB500 mając tylko kat.A1 ), nie licz więc u niektórych na przesadna ilośc zrozumienia a już tym bardziej na szacunek. Sam sie skazujesz na takie traktowanie.

EOT


Thrillco, respekt :D
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez zephyr47 » 5/7/2008, 10:47

Thrillco napisał(a):
zephyr47 napisał(a):Dobra, z tym "rudym" mnie poniosło ;-)

Icid, po prostu nie spodobało mi się, że mnie nazwałeś, trollem. Ja za swoją wypowiedź w stosunku do ciebie przepraszam bo starszym się nie powinno pyskować, ale uważam, że motocykliści nawzajem nie powinni się w ten sposób obrażać, tylko z powodu różnicy wieku. Wiesz czym jeżdżę, czym jeździłem wcześniej i jak długo, ale mimo tego nazywasz mnie trollem NEO tylko dlatego, że mam 17 lat. Bardzo nieładnie...


Tak..wiemy czym jeździsz i wiemy, ze jest to motocykl do którego prowadzenia nie masz stosownych uprawnień, czasem piszesz bzdury a Twoje wynurzenia sa typowe dla Twojego wieku i zalatują na hektar naiwnością i młodzieńczą głupotą (choćby fakt przyznania sie do prowadzenia Hondy CB500 mając tylko kat.A1 ), nie licz więc u niektórych na przesadna ilośc zrozumienia a już tym bardziej na szacunek. Sam sie skazujesz na takie traktowanie.

EOT


Ok. Rozumiem swój błąd, postaram się poprawić :wink: Do zobaczenia za dwa tygodnie, pozdro z lewej łapy :)
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna


Postprzez CeBeRek » 5/7/2008, 12:18

Wole Zephyra widzieć na cebulce niż, tych wszystkich którzy wsiedli od razu na litry po prawku, więc nie musicie się go czepiać bo wielu waszych kolegów wcale nie ma prawka a jeździ, a dla niego zrobienie A będzie tylko formalnością.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez froger » 5/7/2008, 16:22

eneasz napisał(a):Doszedlem do momentu ze napisalem tyle tego ze wiem ze juz nikt tego tu nie doczyta wiec dla jaj napisze sobie ze pocalujta wujta w dupe, jak ktos to przeczyta to sie usmiechnie i odpocznie nieco po tej dlugiej histori trzymajacej w glebokim napieciu a jak nie to niewazne nawet ze to napisalem :)


Padłem ...
Ale troche racji masz.
froger
Świeżak
 
Posty: 170
Dołączył(a): 14/5/2008, 21:18
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez Thrillco » 5/7/2008, 17:37

Enenasz...ale nie podawaj za przykład krajów, które sa mimo wszystko chore :)
Niemniej...na Litwie tez ludzie jeżdżą z właściwa dla danego odcinka drogi prędkością...przekraczają nasza granice i już im to mija. Chyba już cała europa i nie tylko wie, ze w polsce jest po prostu przyzwolenie na idiotyzmy na drodze i nagminne łamanie przepisów.
Twierdzenie, ze wole kogoś bez uprawnień na lżejszym motocyklu niż kogoś z uprawnieniami na mocnym jest tak samo uzasadnione jak powiedzenie, że jak ma we mnie coś walnąć to wole, zeby to był pijany kierowca w Autobusie niż trzeźwy kierowca TiRa...różnica jest...na podobnym poziomie, może ale nie musi zabić, tylko, ze jeden z nich powinien być jednak oficjalnie napiętnowany.

U nas jest jak jest bo kary za poszczególne wykroczenia sa jakie sa. Krzyczy się z kazdej strony, ze mandaty i tak sa drogie. Gdzie pytam i za co?? W kazdym kraju osciennym mandaty sa takie, ze nie trzeba się starać by kwota przekroczyła wartość przeciętnego pojazdu z naszych ulic i tam co się dzieje...okazuje się, że czy czech, rusek, francuz czy polak...każdy potrafi jechać tak jak pozwalają na to przepisy i znaki. U nas nie bo...mamy dorgiem mandaty, które w razie czego wielu kwituje "phi, tylko 3 stówy dostałem" - gdyby to miało być 3 tys. pewnie nawet by nie było sprawy.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez falconiforme » 5/7/2008, 18:28

Samochodów i ciężarówek jest za dużo.
Dróg do sprawnego przemieszczania się- nie ma.
Już od lat jest źle a my dalej tych przynajmniej dwupasmowych dróg ekspresowych nie budujemy.
Z każdego litra idzie jakieś 3zł do skarbu państwa, a 17 gr na drogi.

Często nawet z prędkością przepisową nie można jechać.
Ciężarówki jadą 70km/h, ciągniki 30km/h a nie ma jak wyprzedzać. Do tego każdy kupuje auto jak najmniejsze bo go nie stać na bezpieczny samochód który mało pali.

I co z tego wszystkiego wychodzi:
Ludzie zirytowani tymi faktami popełniają masakryczne błędy,
a niektórzy przeginają całkiem. Jadąc już któryś tam kilometr 70km/h zamiast 90km/h, wyprzedzają gdzie się da a nuż może się uda.
Jak połowa samochodów ma silniki mniejsze niż 1,6l, to potem jak przychodzi wyprzedzić ciężarówkę to ten silnik ma takie obciążenie jakby rodził. A potem ktoś z naprzeciwka hamuje lub zjeżdża. I tak jest np. kilkadziesiąt jak nie kilkaset razy dziennie na trasie Bydzia - Torun.

Zbudujmy szybkie drogi, wypieprzmy ponad połowę znaków. Niech piesi i rowerzyści będą mieli swoje drogi.
Mi na trasie 120km/h wystarczy.
Potem można zastanowić się nad karami, inaczej to jest zabieranie się do problemu od dvpy strony.

A jeśli mamy gonić pseudo motocyklistę to tylko policyjnym motocyklem i tylko tam gdzie nie ma posranych niebezpiecznych dróg z dużą ilością innych uczestników, którzy mogą się stać niewinnymi ofiarami. Brawurowy pościg policjanci niech zostawią scenarzyście.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez icid » 5/7/2008, 20:01

zephyr47 napisał(a):Dobra, z tym "rudym" mnie poniosło ;-)

Icid, po prostu nie spodobało mi się, że mnie nazwałeś, trollem. Ja za swoją wypowiedź w stosunku do ciebie przepraszam bo starszym się nie powinno pyskować, ale uważam, że motocykliści nawzajem nie powinni się w ten sposób obrażać, tylko z powodu różnicy wieku. Wiesz czym jeżdżę, czym jeździłem wcześniej i jak długo, ale mimo tego nazywasz mnie trollem NEO tylko dlatego, że mam 17 lat. Bardzo nieładnie...
Ogólnie to wisi mi to, jeszcze sporo kilometrów przed tobą zanim twoje słowa będą mogły mnie obrazić. Kiedyś pisałeś posty z jako takim sensem, a od pewnego czasu walisz taką neostrade że nie da sie tego czytać. Tyle w temacie.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez falconiforme » 5/7/2008, 20:20

Eneasz,

Nie chodzi mi o to, że nie chcę by nikt ich nie ścigał.

Ktoś kto ucieka nie jest przestępcą by do niego strzelać i rozstawiać kolczatki, on popełnił wykroczenie.
Równie dobrze mógłbyś śmiecia wrzucić na chodnik i zacząć uciekać przed strażą miejską. I co mają do ciebie strzelać?

A jeśli uciekałby ktoś kto umie jeździć to wybacz ale dla niego ucieczka nie jest brawurowa, a dla poloneza owszem.
Nie chcę by ścigano motocyklistów złomami bo to jest niebezpieczne dla policjantów i osób trzecich.

Chcą ścigać niech ścigają. Niech szkolą policjantów na motocyklach niech nakupują niebieskich RR, YZF, ZX, GSXR i niech się za wariatów biorą. Wystarczy by kilkanaście jeździło codziennie i zobaczyłbyś jak się by uspokoiło.

W policji mają lukę, jak chcą ścigać niech to robią skutecznie motocyklami a nie złomami niebezpiecznie. Na drogach i tak mamy wystarczająco dużo wrażeń.

Osobiście uważam, że ściganie motocyklisty polonezem jest większym wykroczeniem niż popełnione wykroczenie przez motocyklistę.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Thrillco » 6/7/2008, 07:09

No falcon czas ci sie zatrzymał jakieś kilka lat temu. Oj co ja bym dał, zeby dziś nadal drogówka miała tylko Poldoloty na stanie. Niestety nie ma lekko - najgorszym autem jakie posiada na stanie sekcja drogowa do wyłapywania czubków drogowych jest Skoda Octavia najlepszym...w Białym mają BMW i to z tych z lepszym ładunkiem pod maską. Ostatnio drapneli inną Beemke gnającą non stop w okolicy 200 i wiecej km/h...bez wiekszych problemów im to przyszło.

Mimo to w pewnych sytuacjach uwazam, że pościg powinen być przerwany, jak np. rok temu grzali za motocyklista przez centrum miasta. I wiem ,że chłopak nie uciekkałby i nie zapierdalał przez miasto, gdyby nie był goniony ale czasem niestety i policjantom (bo też ludzie) zamarzy sie filmowy pościg.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez mar111cin » 6/7/2008, 08:23

nie uciekałby gbydy nie był goniony, nie byłby goniony gdyby nie złamał przepisów i nie uciekał.
Bilans się równoważy, a w sumie kto jest winny?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Thrillco » 6/7/2008, 09:18

Z tego co wiem przepisów nie złamał, chciano go zatrzymac do kontroli rutynowej ale podobnie jak kolega Zephyr miał kat.A1 a ujeżdżał CBR900RR...cóż...w sumie nikomu krzywdy nie zrobił ale czasy mam takie, ze policja tez reaguje czasem przesadnie. CHłopak by dojechał do domu tak jak to robił milion razy i nie byłoby sprawy. Poza tym robił własnie A i bał się, że jak go złapią to może byc słabo z dokończeniem kursu.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez mar111cin » 6/7/2008, 09:25

Czy to był Twój jakiś znajomy że tak dobrze wiesz?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Thrillco » 6/7/2008, 09:43

ano tak sie składa ze relacje miałem z pierwszej reki
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez mar111cin » 6/7/2008, 09:52

Thrillco widać że Twoja pozycja patrzenia zależy od miejsca siedzenia.

Bo jakby to był ktoś obcy to by było że gonili go bo złamał przepisy (nawet jeżeli ten przepis to samo nie zatrzymanie się do kontroli). A jak ktoś znajomy to niepotrzebnie go gonili i się zabił. Jakby sie zatrzymał to może i nawet mandatu by nie dostał.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez falconiforme » 6/7/2008, 10:43

eneasz napisał(a):Ten co sciga to policjant po przeszkoleniu a je lesiu z osiedla wiec nie stwarza niebezpieczenstwa bo byl szkolony wlasnie do takich akcji, przeciez samochodow drogowki nie prowadza inspektorzy czy dzielnicowi wiec zastanow sie.

Kiedy ostatnio widziales policyjnego poloneza w poscigu? Poczytaj forum czym scigaja.

Ehhhh A co do uciekania i gonienia to kara musi byc taka zeby wiecej nikomu nie przyszlo do glowy uciekac wiec nawet za uciekanie przed straza miejska paralizator jest dla mnie ok, mowimy o uciekaniu przed odpowiedzialnoscia za zlamanie prawa, przeciez gdyby ktos czegos nieodwalil i nie mial na sumieniu ani nie byl psychicznie chory to by nie uciekal no nie? A pozniej taki golst rajder bedzie chodzi po osiedlu i zachecal innych do nasladowania bo on uciekl i jego nie scigaja.


Sorry, dla mnie to co piszesz to bzdury.
Czy wyprzedza na trzeciego przeszkolony czy nieprzeszkolony policjant to jeden diabeł.
Pomyśl, w Polsce co roku w skutek nieudzielenia pierwszeństwa jest ponad 10 000 wypadków. A 28% wypadków to tak zwana "nadmierna prędkość".
Myślisz że na tej drodze tylko policja tak zasuwa i wyprzedza w karkołomnych miejscach?
Na drodze jest tyle nieodpowiedzialnych ludzi że masakra, wyprzedzają na trzeciego, na zakrętach i pod górkę. Czytałeś komentarze pod tą ucieczką jak się chwalą że jechali 250km/h albo 230km/h?
Wyobrażasz sobie że taki debil jedzie z przeciwka wprost na pościg?
Jak myślisz w ile metrów zwolni do 100km/h, - 100m ,150m?
A gdyby Policja goniła motocyklistę 190km/h tam gdzie Zientarski się rozwalił, to co by pomogło policji? Przeszkolony Bóg?
Ty chyba nie wiesz jakie warunki panujÄ… w Polsce.
Co z tego, że np ja jeżdżę prawidłowo jak ktoś inny może popełnić błąd.
To samo tyczy się pościgu, policjant nie jest jasnowidzem by wiedzieć że za zakrętem właśnie wyjeżdża np dziadek albo ciągnik.
Pieprzenie, że policjant przeszkolony nie stwarza niebezpieczeństwa zapieprzając 190km/h na drodze z ograniczeniem do 90km/h jest kompletną bzdurą.

I jeszcze jedno, ci co uciekajÄ… majÄ… na sumieniu zazwyczaj wykroczenie.
Np. brak prawa jazdy.
Może nie pamiętasz jak zginął jeden z zastrzelonych motocyklistów na bodajże CBR 900?
To nie jest jedyny przypadek zastrzelenia niewinnego człowieka.
I co Policja jest nieomylna i przeszkolona tak?

Nie wiem jak masz klepki poukładane, ale gonienie z paralizatorem za kimś kto wyrzucił śmiecia na chodnik, jest obłędem. Zastanów się chłopie dobrze nad sobą.

Tylu ludzi popełnia wykroczenia, sam nie jestem święty, ale gonienie na złamanie karku za kimś kto popełnił taki sam błąd tylko z tego powodu że nie chce się zatrzymać jest absurdem.
Jeśli policja nie ma środków na szybkie motocykle to mnie to wali, niech sobie kupią, to nie moja sprawa.
Ściganie samochodem za motocyklem jest niebezpieczne dla motocyklisty, dla policjantów i dla osób trzecich (oni nie są przeszkoleni i nie są przygotowani na nisko latające ufo).
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Chatte » 6/7/2008, 12:13

Nie jest napisane czy przeszkoleni czy nie, grunt, że poniosło panów ;)

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/new ... news=28778
<b>Agnieszka idź, popatrzymy sobie... JAK GRASZ xD</b>

Mr Jurewicz:
Ogolnie jako Gdanszczanim, uwazam ze gdyby nie sasiedztwo śledziowa, bylibysmy stolica Polski :P
Avatar użytkownika
Chatte
MEGA TROLL
 
Posty: 282
Dołączył(a): 21/3/2008, 21:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez Pablo85 » 6/7/2008, 12:31

Powiem tak nie mam prawo jazdy i jeżdżę na motorku i w razie kontroli nie mam zamiaru uciekać bo jeszcze poniesie panów policjantów wyobraźnia i zaczną mnie gonic a nie chce komuś zrobić krzywdy zapłacę mandat może zatrzymają mi prawo do ukończenia prawka ale dalej będę jeździł ryzykować to można w pokera a nie na drodze gdzie sa inni uczestnicy ruchu
Boże wez mnie na motorze
Pablo85
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16/5/2008, 18:50

Postprzez Chatte » 6/7/2008, 15:27

ene- ja gdybym widziała w lusterku jakiegoś "łachudrę" jak byłeś uprzejmy go nazwać, to bym mu jeszcze z drogi zjechała, żeby mój pojazd nie był tym, na którym zatrzyma się uciekający...
<b>Agnieszka idź, popatrzymy sobie... JAK GRASZ xD</b>

Mr Jurewicz:
Ogolnie jako Gdanszczanim, uwazam ze gdyby nie sasiedztwo śledziowa, bylibysmy stolica Polski :P
Avatar użytkownika
Chatte
MEGA TROLL
 
Posty: 282
Dołączył(a): 21/3/2008, 21:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez blazej1901 » 6/7/2008, 15:33

Porządek musi być. Jak ucieka to obowiązkiem policji jest go gonić aż do skutku - aż się zatrzyma albo wyleci z drogi. Uciekasz licz się z konsekwencjami.

A to czym gania policja to już druga sprawa. W Płocku do takiej zabawy zakupili cb1300 i przeszkolili chłopaka do latania na tym. Parę razy już pisali w regionalnych gazetach, że ganiał takich scigantów jak ten z linka z pozytywnymi efektami.
...:::Audi Klub Polska Member:::...

FZS 600 2003
Avatar użytkownika
blazej1901
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 4/6/2006, 14:22
Lokalizacja: PÅ‚ock

Postprzez torowiec » 6/7/2008, 15:51

Eneasz ,zgodze sie ze takie zachowania nalezy tępic ale nie za wszelką cenę.
Kierowca bez prawka popełnia duży bład ale kazdy z nas popełnia w ,życiu troche powaznych błedów i jesli za każdy z nich mielibysmy płacic zyciem ,to by juz dawno ludzkosci nie było :roll:
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości




na górê