Zobacz wątek - A1 czy się opłaca? Nowe przepisy
NAS Analytics TAG

A1 czy się opłaca? Nowe przepisy

Przepisy, prawo
_________

Postprzez simonw » 8/7/2008, 23:25

no ale nie bedzie mozna a przepisy jednak szybko sie przygotowuja wiec szybko poki czas :>
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez mlynek » 9/7/2008, 07:58

nie chce zakładać nowego tematu, a motoru jeszcze nie kupuję
więc chciałbym się spytać co myślicie o chopperkach typu honda shadow, virażka, suzuki marauder? czytałem że te silniki są mocno i można na nich kawał czasu pojeździć, wiadomo nie ta prędkość i power, ale chciałbym sobie spokojnie pojeździć, a nie zabić na 1 zakręcie.
Jak myślicie które motory lepiej spisują się w czasie wypadków ścigacze czy choppery, czy nie ma różnicy?;p
mlynek
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2/7/2008, 11:48


Postprzez Gs-stefan » 9/7/2008, 08:04

nie ten temat kolega chyba wygrales ;] takie pytania to w dziale motocykle temat co na pierwszy motocykl czy jakos tak a pwiem ze wcale na pierwszym zakrecie sie nie zabijesz jezeli masz olej w glowie ... jesli chodzi o wypadki to nie wiem ale raczej podobne ....
Avatar użytkownika
Gs-stefan
Świeżak
 
Posty: 272
Dołączył(a): 19/4/2008, 18:28
Lokalizacja: torun

Postprzez emils » 9/7/2008, 08:25

Kam25 napisał(a):Ceberek jemu chyba chodzi o możliwość zdawania na nowych przepisach od 24 lat których jeszcze niema i nie wiadomo kiedy będą, wiec napisałem jak jest obecnie :)


tak,chodzi mi o to,czy po wejsciu tych przepisow bede mogl zdawac na A przy zdawaniu na B?
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez marcio » 9/7/2008, 09:09

raczej nie. Jakby tak było to by sie nikt nie przejmował :)
SM
Avatar użytkownika
marcio
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 20/1/2007, 15:39
Lokalizacja: z rambo

Postprzez mlynek » 9/7/2008, 16:54

Gs-stefan napisał(a):nie ten temat kolega chyba wygrales ;] takie pytania to w dziale motocykle temat co na pierwszy motocykl czy jakos tak a pwiem ze wcale na pierwszym zakrecie sie nie zabijesz jezeli masz olej w glowie ... jesli chodzi o wypadki to nie wiem ale raczej podobne ....


no wiem, ale napisałem że nie będę zakładał nowego tematu tylko spytam się w tym, tym bardziej że jeszcze nie kupuję żadnego moto ale jestem ciekawy jak z tymi wypadkami
mlynek
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2/7/2008, 11:48

Postprzez CeBeRek » 9/7/2008, 19:25

emils napisał(a):
Kam25 napisał(a):Ceberek jemu chyba chodzi o możliwość zdawania na nowych przepisach od 24 lat których jeszcze niema i nie wiadomo kiedy będą, wiec napisałem jak jest obecnie :)


tak,chodzi mi o to,czy po wejsciu tych przepisow bede mogl zdawac na A przy zdawaniu na B?


Wtedy nie będziesz mógł. Bo będzie A2 od 18 lat.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez mlynek » 12/7/2008, 08:41

jeszcze jedno pytanko a nawet 2 żeby się upewnić:D
1. nie wiecie czy kursy na prawo jazdy są gdziekolwiek prowadzone zimą? wiem że egzamin jest przeprowadzany dopiero od lutego, ale nie wiem jak z kursami, kończę 16 w grudniu, więc jeżeli by przeprowadzali zimą to zacząłbym kurs we wrześniu, a tak to będę czekał calutki rok do prawka :x
2. czy kurs można rozpocząć wcześniej niż 3 miesiące przed 16? a wystarczy zdać egzamin mając 16, dowiedziałem się że kupel w moim mieście za wszystko zapłacił 840 zł(razem z badaniami, egzaminami) więc to nie jest 1500, tylko prawie 2x mniej :wink:
mlynek
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2/7/2008, 11:48

Postprzez CeBeRek » 12/7/2008, 12:55

Kursy są normalnie prowadzone tzn jeździsz jak jest ładna pogoda, możesz zacząć kurs 3 miesiące przed 16stką. Nie wiem może nawet w tym temacie pisałem że wszystko wyniosło mnie mniej niż 1000zł.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez mlynek » 12/7/2008, 15:03

no to lux, oto mi chodziło :lol:
a nie wiesz czy kurs można zacząć w dniu którym się chce czy są specjalne daty wyznaczone przez szkołę jazdy?
bo na jednej stronie znalazłem informacje : "najwcześniejszy kurs na jazdę pojazdami do przewożenia osób i towarów zaczyna się 17 grudnia"

dzwoniłem do różnych firm ale dziś sobota poczekam do poniedziałku, bo nikt nie odbiera :o

jeżeli dobrze pójdzie to będę miał prawko gdzieś w marcu, ale najtrudniejsze to przekonać rodziców :? macie sposoby?

ps co myślicie o zdawaniu prawka zimą? może być ciężko? dodam że nie mam motoru i to będą moje początki (o ile namówię rodziców :wink: )
mlynek
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2/7/2008, 11:48

Postprzez simonw » 12/7/2008, 16:28

jasne ze sa ustalone terminy. Na kurs musi byc ilestam osob, przeciez nie oplaca sie robic kursu dla kilku osob.
Zapisza cie do klasy i dadza terminy wykladow, a praktyka to juz jak sie umowisz i kiedy Ci pasuje.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mlynek » 12/7/2008, 16:56

dzięki Wam za pomoc, jeszcze tylko 4 pytania :lol:
pisałem do Worda i dowiedziałem się że egzaminy praktyczne są przeprowadzane najwcześniej w/po lutum (w czasie zimy nie ma)
1. Ile trwa mniej więcej kurs praktyczny, czy może trwać ile się chce i rozkładać sobie godziny?
Bo jeżeli np, 3 miesiące i zrobię go we wrześniu to do egzaminu będę miał 2 miesiące i mogę wypaść z wprawy
2. Czy jest trudno zdać po 2 miesiącach przerwy na moto? (mam do dyspozycji tylko skuter dziadka) :P
3. Czy w zimę nie będzie jeszcze trudniej zdać? Lepiej poczekać aż nie będzie ślisko?
4. Czy trzeba się dużo wcześniej zapisywać na egzaminy bądź kursy?

W tym roku szkolnym będę miał na popołudnie i nie wiem czy będą mi odpowiadać terminy wykładów :?
mlynek
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2/7/2008, 11:48

Postprzez simonw » 12/7/2008, 18:02

1. Teoria 30 godzin, praktyka 20 godzin
Wyklady rozkladane po 3h przez pare tygodni, praktyka jak beda wolne miejsca to sie umawiasz (czesto jest 5 samochodow i np 1 motocykl wiec trzeba sie bic momentami o godziny). Przed egzaminem zawsze mozesz podejsc i dokupic godziny, najpewnikiem powiedza Ci ze wogole to masz przyjsc do nich przed egzamem i kupic dodatkowe jazdy.

2. Tak samo trudno jak po egzaminie, albo umiesz albo nie :)
3. Zalezy od wielu czynnikow, latwiej w zimie moim zdaniem poniewaz dostosowujesz predkosc do warunkow i nie mozna Cie oblac za to ze jedziesz np za wolno badz malo dynamicznie (to jest teraz modne do oblewania ludzi). Problem, jest slisko i raczej trzeba uwazac i umiec hamowac, szczegolnie umiec dozowac sile hamowania i rownomiernie rozkladac moment na obie osie, i "lapac ogon" tylnym hamulcem (odpuszczac, hamowac mocniej itp).

Btw - jesli sa zle warunki nie ma egzaminow prkatycznych. Oficjalnie to jedna rzecz a formalnie to pierwszy moze byc w Maju nawet :)

4. Nie wazne jak sie zapiszesz, poczekasz conajmniej miesiac na teorie, pozniej zapiszesz sie na praktyke i poczekasz drugi miesiac (wariant optymistyczny).
Zeszlego roku w maju we wroclawiu, zapisywales sie juz na terminy lipcowe ;)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mlynek » 12/7/2008, 18:36

dzięki, podzwonię do ośrodków, poproszę rodziców i może się kiedyś uda :wink:
mlynek
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2/7/2008, 11:48

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości




na górê