Zobacz wÄ…tek - transport moto do Pl z Uk
NAS Analytics TAG

transport moto do Pl z Uk

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Postprzez Pawcio415 » 9/2/2009, 12:28

Pierwszy raz jak wysylalem moto z PL do IRE to robilem to na szybko nie sprawdzajac rynku i wybralem DHL`a
Musialem zrobic duza drewniana skrzynie i dopiero wtedy zechcieli mi zabrac motor.
Cena 2500 zl!!! NIE POLECAM!!!

Firmy przewozowe"NO NAME" sa tansze ale wiekszosc motocykli,ktore przywozili moi koledzy bylo poobdzierane,porysowane,wgniecione baki a jeden byl wieziony na lezaco kierownica w dol wiec kompletna tragedia.
Podstawa to wypytac o ubezpieczenia i dostac na to jakis papier a druga sprawa to platnosc przy odbiorze a NIE Z GORY!

Powodzenia!
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge


Postprzez JiM » 9/2/2009, 13:53

Pawcio, co Cie napadło żeby kurierem moto słać.
Sam sprzęty wożę, ale gdybym klientowi powiedział taką cenę to by mnie wyśmiał.
Co do sprawdzenia, to najlepiej fora motocyklowe i poczta pantoflowa.

Powodzonka.
Ostatnio edytowano 9/2/2009, 14:10 przez JiM, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
JiM
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1/7/2008, 17:37


Postprzez Pawcio415 » 9/2/2009, 14:01

Moto bylo swierzutkie wtedy i wolalem doplacic i zrobic skrzynie i spac spokojnie...ale wiecej tego nie zrobie :)
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Postprzez JiM » 9/2/2009, 15:25

Jeden z nielicznych co woli dopłacić za spokojny sen.
Avatar użytkownika
JiM
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1/7/2008, 17:37

Postprzez radek30518 » 18/2/2009, 01:17

Jak to czytam to mi się odechciewa wysyłać mój motor (z PL do UK). Może jakieś propozycje firm które są sprawdzone. I też o firmach które was "rozczarowały".
Dziękuje
Ostatnio edytowano 18/2/2009, 13:49 przez radek30518, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
radek30518
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/9/2006, 03:20

Postprzez mokuso » 18/2/2009, 11:47

Sprawdzona firma kurierska Tedex http://www.tdx.com.pl/ (otwórz link)

Opinie dobre, tyle ze nie wiem jak ma sie do sprzetow typu moto.
Motorbikes are everywhere, especially in my heart.

Obrazek
So others may live...
Avatar użytkownika
mokuso
Świeżak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 24/10/2008, 14:11
Lokalizacja: Leszno

Postprzez kotozonzx7r » 18/2/2009, 16:21

Ja mam pytanie do JiM,Czy dasz rade podjonc sie transportu moto kawa zx6r +ja+rama i muj normalny bagaz powiedzy jak do samolotu.Tylko interesuje mnie termin gdzies za dwa tygodnie .Trasa Anglia s61 1rz Rotherham- Krakow.Jesli tak to podaj mi cene muj emajl: kotozon@vp.pl dzienki
kotozonzx7r
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30/10/2008, 20:50

Postprzez radek30518 » 19/2/2009, 00:39

Czy ktoś korzystał z usług firmy jamtrans? Lub coś o niej słyszał.
radek30518
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/9/2006, 03:20

Postprzez JiM » 2/3/2009, 08:46

Witam
Mam taką prośbę.
Jeżeli ktoś ma jakieś pilne pytanie do mnie to proszę o wiadomość na maila:

mirek@JiMtransport.com

Tam mi przychodzi powiadomienie o nowej wiadomości, a na forum z racji dużej ilości pracy wchodzę z doskoku.
Serdeczne dzięki.
I pozdrowienia dla wszystkich!!!
Avatar użytkownika
JiM
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1/7/2008, 17:37

Postprzez Tobi636 » 10/3/2009, 16:22

witam wiozłem z jamtransem w przeciągu roku 4 motocykle bez problemu z domu pod dom.

www.britania.com.pl -- tu znajdziesz wszelkie namiary
Tobi636
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 29/5/2008, 14:22
Lokalizacja: WLKP/UK

Postprzez matrixp8 » 13/3/2009, 15:46

A możecie polecić jakąś firmę co przewiezie motocykl z okolic Belfastu? A Ty JIM dasz rade to zrobic? co myslicie o firmie http://www.pack-man.pl/ (otwórz link)
matrixp8
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1/4/2008, 16:38
Lokalizacja: świętokrzyskie

Postprzez JiM » 18/3/2009, 17:53

Witam
Do Irlandii nie jeździmy :(
Avatar użytkownika
JiM
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1/7/2008, 17:37

Postprzez mierzwin » 19/3/2009, 14:58

tutaj chlopaki tez polecaja firme jedna:

http://www.polishbikers.com/forum/inne/ ... nglia.html
www.my675.com (otwórz link)

www.polishbikers.com (otwórz link)
mierzwin
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 26/5/2007, 17:50
Lokalizacja: London

Postprzez matrixp8 » 20/3/2009, 16:07

tak ale ta firma tez jest z Anglii ja potrzebuje z Irlandii znalazlem jeszcze tak firmę http://www.bucarservice.com/ (otwórz link) ale nic nie mogę o niej znaleźć. Mógłby ktoś zobaczyć w regulamin tej formy czy jest ok i czy macie jakieś podejrzenia?
matrixp8
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1/4/2008, 16:38
Lokalizacja: świętokrzyskie

Zapraszam do kontaktu z firma KF Trans 508 22 16 17

Postprzez lukaszfirlej » 18/6/2009, 16:54

Z nami bezpiecznie i bezstresowo. W miłej atmosferze zorganizujemy przeprowadzkę Twojego mieszkania, biura, czy firmy.Ubezpieczenie obejmuje transport, a ponad to załadunek i rozładunek. Już nie musisz się martwić o swoje mienie...
lukaszfirlej
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/6/2009, 16:43

Postprzez JiM » 12/7/2009, 14:33

Witam
W tym miesiącu lecimy po 20 lipca, a później w drugiej połowie sierpnia.
Pozdr.
Mirek
Avatar użytkownika
JiM
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1/7/2008, 17:37

Postprzez kudÅ‚4ty » 3/8/2009, 20:49

Witam,
Pierwszy post na forum tak więc chciałem przywitać wszystkich.

Mam mały mętlik po wyczerpującym czytaniu wszystkiego co było w internecie na innych forach odnośnie firm transportujących motocykle z Anglii. Po głębszej analizie wytypowałem na podstawie opinii i informacji na temat owych firm trzech przewoźników:

http://www.britania.com.pl/index.html
http://www.jimtransport.com/
http://www.jamtrans.com/

Chciałbym przewieźć moto cało i bezpiecznie (a kto by nie chciał..). Interesują mnie głównie firmy które posiadają listy przewozowe CMR i międzynarodową polisę OCP i dostarczą to na zasadzie "Door 2 door" bo motor będzie czekać w Leeds, a z transportem do Londynu jest krucho. Im więcej zabezpieczeń na szczególne przypadki, tym lepiej. Cena nie jest aż takim priorytetem, jednak proszę nie odsyłać mnie do firm kurierskich bo 2,5 koła to gruba przesada:) Motor będzie praktycznie nowy a jak czytam o przypadkach na forum z pękniętymi plastikami i niezłymi manianami z zabezpieczeniem moto na pace, to słabo mi się robi i najchętniej pojechałbym po niego sam i wrócił - niestety sytuacja jest taka, że wyklucza taką opcje..

Wszelkie formalności prawne będą załatwione. Panowie co polecicie w moim wypadku? Czy typowane prze ze mnie firmy to pewniaki bez żadnej lipy? Ewentualne szczegóły i rady. Za wszystko będę wdzięczny.
Jacyś przedstawiciele w/w firm może przeczytają to. Chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda na dzień dzisiejszy, zanim zacznę już telefonicznie się dogadywać w sprawie szczegółów z konkretnymi przewoźnikami.

Czyli sumą sumarów - żeby moja ninja po drodze nie znikneła, nie poobijała się.. w końcu to delikatna sunia:> Przepraszam wszystkich zabierających motorki przy okazji, tym razem nie wchodzi to w grę.
I na zaś przepraszam tych co napiszą mi, że znajdę coś na poprzedniej stronie. Gdybym znalazł to bym nie pisał.

Pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych i szerokości życzę!
kudł4ty
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3/8/2009, 20:31

Postprzez JiM » 4/8/2009, 20:31

Kudł4ty, zacznij od opinii tych którzy skorzystali z usług danej firmy. Co im się podobało a co nie i czy mają jakieś zastrzeżenia, czy są zadowoleni.
Następnie poproś firmy o przesłanie:
-wpis o działalności gospodarczej
-NIP
-Regon (jeśli te firmy zarejestrowane są w PL)
-polisę OCP w ruchu międzynarodowym
Są to dokumenty ogólnie dostępne i nikt nie powinien robić problemu z przesłaniem tych dokumentów, a ty będziesz miał pewność że firma faktycznie istnieje i gdzie ma siedzibę.
Tak na poczÄ…tek.
Powodzenia
Avatar użytkownika
JiM
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1/7/2008, 17:37

Postprzez kudÅ‚4ty » 22/8/2009, 13:16

Firma pana Mirka to był strzał w dziesiątkę. Moto zabezpieczone pasami + koce i kołderka, wszystko na miejscu. Moto stoi już w garażu i cieszy oko:) Pozdrawiam panie Mirku i jeszcze raz dziękuje za profesjonalny transport.

Szerokości:)
kudł4ty
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3/8/2009, 20:31

Postprzez herrbi » 28/8/2009, 19:24

Ja również skorzystałem z firmy Mirka (JiMtransport). Jestem bardzo zadowolony z usługi. Na początku dobry kontakt telefoniczny i od razu wiedziałem że człowiek zna się na transporcie i co mi się najbardziej spodobało sam jeździ na motorach i wie jak się z tym sprzętem obchodzić. Moja CBR-e wziął z garażu jakieś 5 dni przed wyjazdem do Anglii do siebie. Przy samym załadunku nie bylem, ale tata który był mówił że bardzo dokładnie sprzęt był zabezpieczony przed transportem i dokładnie opisany stan motoru. Przy zabraniu sprzętu dokładnie się dowiedziałem którego dnia dostane moto. Dzień wcześniej dostałem telefon gdzie się znajduje moje moto i o której dokładnie przyjadą. Jeszcze jeden telefon dostałem już 30min przed dostarczeniem. Na miejscu okazało się że sprzęt jest bardzo dobrze zabezpieczony kocami, kołderką i pasami. Moto przejechało z Polski do Anglii w całości. W jakim stanie oddałem w takim stanie moto dostałem. Na miejscu okazało się jeszcze to co myślałem już rozmawiając przez telefon że Mirek to bardzo miły człowiek i użytkownik motocykli że można sobie z nim pogadać o motorkach. Dzięki Mirek za transport mojej CBR-ki. W pełni polecam usługi tej firmy.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
herrbi
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/5/2009, 21:42
Lokalizacja: Bournemouth

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê