Zobacz wątek - Używany GPZ 500S

Używany GPZ 500S

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, Lovtza, Terror, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, andy7, suhy-19, Bostorn, Miczab, Boshi

Używany GPZ 500S

Postprzez lonewolf » 1/6/2008, 20:50

Witam,
zakupiłem niedawno Kawasaki GPZ500S (98r). Motocykl na pierwszy rzut oka zadbany. Malutkie zadrapania, silnik chodzi chyba bez zarzutu. Na wolnych obrotach (kiedy puszczam kompletnie gaz) pracuje może nieco nierówno (wskazówka czasami lekko opada ale to na dosłownie sekundkę) a silnik pracuje na ~1400obr/min. Jechałem już tym moto 205km/h, silniczek sprawuje się idealnie, nie kopci; spalanie w normie - w zależności od jazdy dosłownie od 5l to ~6,5l ALE. Właśnie.. ostatnio pokusiłem się w końcu sprawdzić poziom oleju... jest chyba poniżej minimum tj. widać go w oczku maluteńko + jest czarny jak smoła. Oczywiście zakupiłem już olej, filtr oleju i jeszcze filtr powietrza, bo nie mam pojęcia jak poprzedni właściciel o moto dbał. Moto wg. licznika ma przejechane obecnie ~4600km (jak kupowałem 2 tygodnie temu to miał 3500km zrobione), ale był sprowadzany 2 lata temu z niemiec więc jak na 98r pewnie był kręcony, bo ja tam sprzedającemu nie wierzę. No i pytanie: czy coś może być z tym moto nie tak skoro olej jest dosłownie brudny jak świnia i jest go maluteńko? Co może być przyczyną? Skoro moto jest dotarty to myślę, że olej powinien być czysty i powinno być go dużo więcej a w oczku ledwo go widać jak moto na zimnym silniku na prostej powierzchni się postawi?
Foty motocykla można zobaczyć na http://www.lonewolf.boo.pl/gpz500s/
Co myślicie o przebiegu biorąc pod uwagę ww. dane?

P.S.
Wiem, że za klika dni po wymianie oleju i filtrów będę wiedział nieco więcej, ale chcę uzyskać waszą opinię.

Lonewolf
lonewolf
Bywalec

Powrót do Motocykle