Zobacz wątek - Powtór KSM-u minimalnego !!!
NAS Analytics TAG

Powtór KSM-u minimalnego !!!

Dla fanów czarnego sportu
_________

Powtór KSM-u minimalnego !!!

Postprzez młodyyzf » 25/5/2008, 19:22

Główna komisja sportu żużlowego zdecydowała o wprowadzeniu w 1 i 2 lidze w roku 2009 Kalkulowanej Średniej Meczowej. {KSM}. Decyzja na pewno pociągnie za sobą falę sprzeciwów. Wiele klubów o niższych budżetach na pewno będzie musiało spaść z poszczególnej ligi. Jest to swoisty podział na biednych i bogatych. Równych i równiejszych jeżeli jakiś zespół nie będzie równy (przynajmniej w statystykach) to jego miejsce w danej lidze będzie zagrożone. Jeżeli przyjrzeć sie statystykom to klub na przykład z Rybnika nie kwalifikował by sie nawet na 2 ligowy zespół, a obecnie startuje w pierwszej lidze. Warto pomyśleć też o tym aby wprowadzić KSM dla zawodników najlepszych. W przeciwnym razie niektóre zespoły mogą zacząć tworzyć Dream teamy. Należy pamiętać że KSM nie oddaje rzeczywistej wartości zawodnika.
!!!_MŁODYyzf_!!!
Avatar użytkownika
młodyyzf
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 8/5/2008, 19:29
Lokalizacja: Racibórz


Re: Powtór KSM-u minimalnego !!!

Postprzez RL » 26/5/2008, 16:39

młodyyzf napisał(a): Wiele klubów o niższych budżetach na pewno będzie musiało spaść z poszczególnej ligi.


Dlaczego? Teraz i tak spadają zwykle najbiedniejsi. KSM nic w tym nie zmieni i nie spadnie wiele tylko 1 lub 2 (jeśli przegra baraże).

Jest to swoisty podział na biednych i bogatych. Równych i równiejszych jeżeli jakiś zespół nie będzie równy (przynajmniej w statystykach) to jego miejsce w danej lidze będzie zagrożone. Jeżeli przyjrzeć sie statystykom to klub na przykład z Rybnika nie kwalifikował by sie nawet na 2 ligowy zespół, a obecnie startuje w pierwszej lidze.


KSM nie wpływa na obecność drużyny w danej lidze. O tym decyduje wynik sportowy. Nikt Rybnika z ligi nie wyrzuca. Spaść mogą tylko sami w wyniku porażek na torze.

Warto pomyśleć też o tym aby wprowadzić KSM dla zawodników najlepszych. W przeciwnym razie niektóre zespoły mogą zacząć tworzyć Dream teamy.


KSM ma każdy zawodnik. I najsłabszy i najlepszy. Dla klubu będzie się liczyła ich suma. Czyli 3 superjeźdzców i 3 kelnerów, będzie miało taki sam KSM jak 6 średniaków. Z kolei dlaczego miałoby nie być dream teamów? Jeśli kogoś na to stać, to niech go stworzy. I właśnie z tego powodu jestem przeciwnikiem KSMu. Jeśli ktoś ma pieniądze niech zbuduje mocny skład i awansuje. Jeśli ma słaby niech jedzie juniorami i za rok wystartuje w niższej lidze. Nie wszyscy muszą być równi, bo równości nigdy nie będzie. KSM już w polskiej lidze było... i zostało zniesione. Niestety pamięć działaczy jest wyjątkowo krótka. Takie odgórne nakazy wprowadzają tylko pole do kombinacji i zamieszanie. Całe szczęści póki co ma być tylko KSM minimalny, chociaż mam dziwne przeczucie, że na tym się nie skończy.
RL
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24/7/2007, 21:59

Postprzez młodyyzf » 26/5/2008, 19:45

No nie wiem czy było by zabawne oglądanie ciągle wygrywającej jednej drużyny.
!!!_MŁODYyzf_!!!
Avatar użytkownika
młodyyzf
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 8/5/2008, 19:29
Lokalizacja: RacibórzPowrót do ŻużelKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
na gr