Zobacz wątek - Lagodne prawo

Lagodne prawo

O wszystkim
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, suhy-19, Bostorn, Miczab, leff

Lagodne prawo

Postprzez eneasz » 22/5/2008, 20:54

Zastanawialem sie czy to do dzialu prawo czy tu i zdecydowalem ze tu.

Rozmawialem dzisiaj z kumplem z USA, opowiadal mi , ze tam maja limit 30 Mph (tak jak my tu) ale ze ich to dopiero ostro pilnuja i generalnie nie oplaca sie przekraczac predkosci, policja strasznie tepi tego typu zachowania a za x2 idzie sie do wiezienia wiec maloaty kreca na 1 biegu maszyny do tych 30 Mph a pozniej to juz na sprzegle tylko kreca sam silnik ( taka zajawka jak by to brzmialo jak by wiatr wial we wlosach i slychac bylo ryk silnika. To jest sytuacja w miescie, w sumie nie zapytalem co za miastem bo w koncu sporo tych filmikow z USA jak szaleja tam (a moze na tak duzy narod zawsze sie znajdzie paru ryzykantow ktorym sie wolnosc znudzila). Tak sie zastanawiam, czy potrafili byscie zyc z tym gdyby w Polsce zrobili cos takiego?

Co wogole o tym sadzicie? Ja uwazam ze jezeli chodzi o miasto to bardzo dobry pomysl. Wiem, zaraz by zabraklo miejsca w wiezieniach albo juz ich niema ale mogli by zabierac maszyny. Skonczylo by sie dresowe lanserstwo po miescie i zla opinia o motocyklistach. Co wy na to?
eneasz

Postprzez mar111cin » 22/5/2008, 20:58

ja bym tam przeżył ; )
ale Szpicuś byłby recydywą :lol: ; )
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
mar111cin
VIP Ścigacz.pl

Postprzez zdzichu123 » 22/5/2008, 21:27

Do wiezienia to moze za duzo za przekroczenie predkosci, ale zabranie maszyny na 2 dni na parking + mandat za przekroczenie + oplata za 2 dni parkingu i oduczyli by sie niektórzy szalec w Mieście. A po za miastem to wiadomo :) Pozdrawiam.
Yamaha DT 125R [SPRZEDANA] >> Aprilia RS 125 [SPRZEDANA] >> Yamaha YZF 250

22.10.08 ====> Zdałem Prawko :)
zdzichu123
Bywalec

Postprzez Kedar-88 » 22/5/2008, 21:51

dla mnie to zły pomysł...ludzie i tak by uważali że motocykliści to zabójcy, tylko że działający po za miastem dlatego że państwo im smycz skróciło w mieście.

Po za tym za tym poszły pewnie nowe restrykcje i w końcu by się okazało że wymijanie samochodów, aby dojechać do świateł na pierwszą pozycje grozi ciupą.
Bandit 1200
Kedar-88
Stały bywalec

Postprzez eneasz » 22/5/2008, 22:01

Jedna dobra rzecz co kumpel powiedzial to: Mowi, ze to dobre jest bo jezeli zdarzy sie tak ze nie zauwazy sie motocyklisty (z roznych podowdo, np zaslaniajace drzewo, jakis osiol zaparkowal i zaslania widocznosc itd) to przynajmniej taki motocykl nie wyskoczy z nikad i nie bedzie tragedii, a poza miastem wiadomo juz nie ma tylu skrzyzowan z ograniczona widocznoscia, takiego ruchu itd itd wiec to chyba by dzialalo dobrze dla samych motocyklistow ktorzy bez bata nad glowa nie potrafia sami nad soba zapanowac.
eneasz

Postprzez rambo wwa » 22/5/2008, 22:12

Tu jest Polska taka rzecz sie nigdy nie wydazy. Tutaj sobie panstwo z niczym nie moze poradzic. W USA pilnuja motocyklistow, zeby nie za szybko. A w Warszawie na 50-tce TIRy zapierdzielaja 90km/h jak na trasie i maja wszystko i wszystkich globoko w d..... siejac smierc i zniszczenie na drogach. Niedawno na Ochocie szalejacy TIR potracil matke z dzieckiem. W USA nie ma TIRów w miescie bo maja WIELKIE obwodnice i policja pilnuje innych. Oczywiscie ograniczenie predkosci w miescie jest jak najbardziej dobre. Ale u nas sie nie uda i nie od motocyklistow trzeba zaczynac.. Lecz od wielkich ciezarowek bo to one sa najgrozniejsze na drodze ( o pijanych nie mowie bo nie warto).

Pozdro
rambo wwa
Świeżak

Postprzez icid » 22/5/2008, 22:39

Myśle że to głupi pomysł, to że motocykliści w polsce zap.... wynika z zacofania, jeszcze kilkanaście lat temu nic nie było a teraz każdy może sie dorwać do jakiegoś ponad 100 konnego sprzęta, smycz sie poluzowała i jest jak jest. W holandii pomykają normalnie i prawie nie widzi sie żeby ktoś darł przez miasto, na autostradzie też nieraz wyprzedam jakieś w miare nowe plastiki jadąc samochodem, w polsce mi sie nie zdarzyło :)
icid
VIP Ścigacz.pl

Postprzez Adam M. » 22/5/2008, 22:54

Nie kumam czy tytul watku odnosi sie do prawa w Polsce czy US ?
Wg mnie prawo jest podobne, tyle ze w US je egzekwuja ( i ciagna z tego niezle zyski ) a w Polsce nie.
Jezeli wam sie wydaje ze poza miastem w US mozna szybciej jezdzic, to jestescie w bledzie - za przekroczenie szybkosci idzie sie siedziec a rozprawa jest nastepnego dnia. Oczywiscie przy duzym przekroczeniu.
Dlatego np VISA dla turystow z Kanady ma mozliwosc pobrania $10 tys na kaucje potrzebna do wyjscia z wiezienia w takiej sytuacji niezaleznie od normalnego limitu karty.
Dodatkowym batem dla przekraczajacych szybkosc jest stawka ubezpieczenia, wzrastajaca o 30% przy 3 mandatach - jezeli znowu sie powtorza najczesciej traci sie ubezpieczenie.
No i jakos nie widac zeby ktos przekraczal szybkosc w normalnyn ruchu jadac motocyklem, zreszta scigaczy na trasie nie ma bo sie nie nadaja do tych odleglosci.

Adam M.
Adam M.
VIP Ścigacz.pl

Postprzez fandzoilisz » 22/5/2008, 23:05

cezki mi w to uwierzyc ze za dwukrotne przekroczenie jest wiezienie...

to nie przestepstwo tylko wykroczenie
fandzoilisz
Bywalec

Postprzez melvin » 22/5/2008, 23:11

ja bym przeżył taką sytuację i przynajmniej by mi spalanie spadło :)
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
melvin
PierwszyOkrutny

Postprzez simonw » 22/5/2008, 23:21

teoretycznie w polsce za 2x przekroczenie jest zabranie prawa jazdy.
A co do spoleczenstwa i prawa w USA to dziala to nieco inaczej - policja nie jest postrzegana tak jak u nas - jako byla milicja i niejako narzedzie wladzy ale jako _pomoc_ obywatelom.
Przyklady mozna by mnozyc - ale akurat ojciec mial taki przypadek ze jechal w nocy bez swiatel w San Fran- jednym z wielu mostow - wiadomo jak bylo u nas w 1984 a jak tam - wie czul sie jak w dzien - zatrzymano go oczywiscie i policmen tylko powiedzial - wlacz sobie swiatla :) (tak na luzie itp). Znajomy wyjasnil pozniej ojcu iz tam takie zachowanie jest normalne - policja goni tylko za wykroczenia a nie pomylki. Jest o wiele luzniej, jednakze ludzie sami sie pilnuja i nie lamia przpeisow.

Co sie tyczy predkosci - mamy tam prawo stanowe i federalne - tak wiec w jednym stanie moze byc dozwolona jazda 30mph i wiezienie za przekroczenie tej predkosci - w innym stanie moze byc zupelnie inaczej zarowno w miescie jak i poza nim. Dla tego ciezko odwolac sie do tego co ene pisze - bo nie wiemy jakiego stanu sprawa dotyczy - ale regula jest taka ze drogi miedzystanowe sa pod jurysdykcja wladz federalnych a lokalsy pod prawem stanowym. Tak wiec mamy inne predkosci na "autostradach" jakbysmy to sami nazwali - i inne kary za wykroczenia , a inne w miastach. Z tego co mi wiadomo nie ma jednego federalnego prawa odnosnie predkosci (aczkolwiek sprawdze to tak szybko jak tylko uda mi sie dostukac do znajomych ze stanow - byc moze dzisiaj w nocy).
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
simonw
Mieszkaniec forum

Postprzez melvin » 22/5/2008, 23:30

simi stereotyp policjant=milicjant=narzędzie władzy zmieni się dopiero jak z szeregów policji znikną resztki stróżów prawa z poprzedniego ustroju wraz z ich przyzwyczajeniami, a ze społeczeństwa ci którzy ich pamiętają... smutne ale prawdziwe...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
melvin
PierwszyOkrutny

Postprzez eneasz » 23/5/2008, 02:04

"As of October 1st, anyone caught doing 30mph over the speed limit in Florida faces vehicle confiscation, five to ten years in prison and a ten-year license suspension"

http://jalopnik.com/368868/florida-pass ... rison-time

Juz jest pozno wiec mi sie nie chce czytac calego watku czy to w koncu podpisano czy nie ale chcialbym zobaczyc miny zainteresowanych :)

Gdzies indziej bo znajomy jest w Bostonie i szukalem na temat tego miejsca znalazlem:

The amendment subsequently amends 318.14, F.S., to provided “tiered” penalties for violations of the newly
created s. 316.1926, F.S. A first violation is subject to a fine of $1,000; a second violation is subject to a fine of
$2,500 and a one-year suspension of the offender’s driver’s license; and a third violation is a third degree
felony resulting in forfeiture of the vehicle and license suspension for ten years.

The amendment clarifies that both wheels must be on the ground at all times when operating a motorcycle, but
it is not a violation if a wheel loses contact with the ground briefly as a result of the road’s surface or other
circumstance beyond the control of the operator.
eneasz

Postprzez greddy » 23/5/2008, 09:33

icid napisał(a):Myśle że to głupi pomysł, to że motocykliści w polsce zap.... wynika z zacofania, jeszcze kilkanaście lat temu nic nie było a teraz każdy może sie dorwać do jakiegoś ponad 100 konnego sprzęta, smycz sie poluzowała i jest jak jest. W holandii pomykają normalnie i prawie nie widzi sie żeby ktoś darł przez miasto, na autostradzie też nieraz wyprzedam jakieś w miare nowe plastiki jadąc samochodem, w polsce mi sie nie zdarzyło :)

zgadzam sie z toba.teraz wiekszosc czeresniakow stac na "scigacza", a po co kupuje? zeby sie wyszalec na drodze,zeby szpanowac.patrzac po mojej wiosce jest to samo.niedawno koles kupil dziewiatke, wczesniej niczym nie jezdzil tylko calibra z "duzym tlumikiem koncowym".jak sam twierdzi: " kupilem motor, bo samochod tak nie zapierdala".
brak motywacji do życia...
greddy
Stały bywalec

Postprzez InSiDe » 24/5/2008, 09:31

A wziąć trzeba pod uwagę jeszcze fakt, że zapierdalanie po naszych produktach drogopodobnych, wśród debili którzy wloką się lewym pasem ledwie 5 km więcej niż koleś po jego prawej nie jest najbezpieczniejszą a już z pewnością dającą najwięcej satysfakcji. (Ha! Klękać przed mistrzem zdań wielokrotnie złożonych :]).
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
InSiDe
Świeżak

Powrót do Hydepark