Zobacz wątek - Okolice litra na dojazdy do pracy w budżecie 40-60k
NAS Analytics TAG

Okolice litra na dojazdy do pracy w budżecie 40-60k

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Okolice litra na dojazdy do pracy w budżecie 40-60k

Postprzez Steiv » 28/9/2021, 08:20

W skrócie wybór jest za duży. Do pracy mam 70km i nie mogę się przeprowadzić, prędzej zmienię pracę :P
Dla mnie każdy dzień to swego rodzaju turystyka.. 30km e92 i 40km S5, A2, S11 czyli okolice Poznania większość trasy około 120-140 km/h bardzo mało miasta i miejskich korków. Kilka razy w roku jak są zdrowie i chęci jeżdżę turystycznie po EU. Aktualnie to bardziej Polska z oczywistych powodów. Mam 30 lat 175cm 90kg. Budżet na używany sprzęt to 40k zł na nowy 60k zł +/- 10%. Głównie zależy mi na niezawodności i wygodzie.

Opcje które wpadły mi w oko.

1. Używany 2014-2016 BMW RnineT cena ~40k zł bezobsługowy wał kardana, świetne wykonanie, amorek skrętu i niskie spalanie. Osiągi wystarczą na bardzo długo. Kocham ten styl, surowy do bólu i te poczucie siedzenia na czymś mechanicznym. Tylko pytanie czy akcesoryjna mała szyba załatwi sprawę wiatru.. i czy eksploatacja długo terminowa mi się nie przeje wibracjami i nie zniechęci mnie do jazdy?

2. Nowe lub używane Ducati Multistrada 950 lub Supersport 950 40-65k zł zaliczyłem przejażdżkę na obu i do Multistrady mam za krótkie nogi xD (z jednej strony cała stopa na ziemi z drugiej nie sięgam do podnóżka) ale na Supersporcie jeździło mi się najlepiej ze wszystkich motocykli razem wziętych. Do tego spalanie przy 120km/h to praktycznie produkuje paliwo. Tylko te desmo i łańcuch no i zawsze to Włoszka :wink:

3. Suzuki GSX-S1000 opcje w zwykłej lub katanie z 2019 ~45-50k zł za nowy. GSX-S to najbardziej poprawny motocykl jakim kiedykolwiek jeździłem, z szybą prędkości które mnie interesują są znośne. Ale zwykła wersja aktualnie to trochę archaizm w 2022roku już praktycznie. Katana podoba mi się najbardziej i wiem wiem.. pojemność baku i spalanie w takim moto się nie liczy ale do moich zastosowań musiałbym go tankować dwa razy dziennie.

Cholernie podobają mi się R1250RS i CB1000R Black ale lekko wychodzę ponad mój budżet, oczywiście ich nie skreślam :wink:

Co byście widzieli w tym budżecie do tego zastosowania? Nie cierpię kufrów sakw itd. wolę sobie wysłać bagaż pocztą niż tachać ze sobą takie gadżety.
Steiv
Świeżak

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A