Zobacz wątek - poczatkujace pytania
NAS Analytics TAG

poczatkujace pytania

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

poczatkujace pytania

Postprzez zdradzileskaczora » 26/7/2021, 13:54

uzbierało mi sie z drobnych k. 11k (+ na ochrone sie dolozy ze swoich ) i postanowilem, że sobie kupię jakąś 125, na kat B. naucze sie jezdzic i za np. rok/dwa (o ile mi się nie znudzi) zrobie prawo jazdy i kupie coś mocniejszego. mam 187cm poprzeglądałem jakieś oferty i wyglada na to, że na dojazd do pracy czy po bułki do sklepu bym sobie kupił cos z tej paczki kawasaki z 125, yamaha mt 125, ktm duke 125, jeszcze podobaja mi sie supermoto z racji tego, ze kiedys jezdzilem ogladac rajdy motocrossowe, ale nie zamierzam jezdzic po szutrach wiec padl wybor na tamte modele. Dlatego mam pare pytan
1. na co zwracac uwage przy zakupie
2. po zakupie chcialbym wrocic na motocyklu do domu, czy warto wykupić jakąś godzinę/dwie na placu, żeby ogarnąć jak się zmienia na tym biegi itp? Nie jeździlem nigdy motocyklem z manualem, jedynie pozyczalem czasami od kogos skuter automatyczny
3. ochrona - myślałęm, żeby najpierw kupić kask, rękawiczki (może kurtkę), bo nie wiem czy będą mi potrzebne spodnie i buty jeśli planuje robić pare km dziennie do pracy i sie uczyc jazdy motocyklem bez szarżowania, czy to dobry pomysl, czy zrysuję się i od razu powinienem zakupic pełen outfit ktory pewnie bedzie warty 40% motocyklu
zdradzileskaczora
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26/7/2021, 13:51


Re: poczatkujace pytania

Postprzez Filipgustaw » 23/8/2021, 13:45

Co do ważnych rzeczy przy zakupie, myśle ze trwałość silnika (aczkolwiek z czterosuwami nie jest to jakiś wielki problem), pozycja, bo nie wierzę, ze będzie to tylko do pracy, na pewno spodoba Ci się, i będziesz jeździć tez gdzieś dalej ;). Warto dowiedzieć się o spalanie, światła są bardzo ważne i jeżeli mówimy o używce, warto sprawdzić, czy nie pocą się amortyzatory, nie kapie olej/benzyna z kranika (chociaż myśle, ze przy Japończykach nie powinno być takiego problemu)
Co do techniki jazdy (biegów swoją drogą), myśle, ze jeśli nie czujesz się pewnie, zawsze to pomoże, bo motocyklem jeździ się inaczej niż samochodem, niby podobnie ale wiadomo ;).
Ubiór, myśle ze napewno warto kupić rękawiczki, bo często ręka lubi się ślizgać po manetce, kask również dobrze jest mieć porządniejszy, z kasków polecam firmę LS2, stosunek jakosc/cena jest bardzo dobra. Kurtka, jeżeli ma być to tylko do pracy/sklepu to wystarczy jakaś wiatrówka, czy ewentualnie grubsza kurtka na chłodniejsze dni, ale w przyszłości lepiej pomyśleć o fachowej kurtce ;)
A co do spodni/butów, na początku myśle ze spodnie nie będą potrzebne, a buty - powinny starczyć zwykle adidasy, dopiero przy bardziej profesjonalnej jeździe powinno się mieć „to wszystko” (takie jest przynajmniej moje zdanie)
Pozdrawiam :D
Filipgustaw
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/8/2021, 11:51


Re: poczatkujace pytania

Postprzez Klimaskaa » 24/11/2021, 15:04

Dobry temat, też szukam, więc podpinam się
Klimaskaa
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24/11/2021, 15:03



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 0 gości




na gr