Zobacz wątek - Życie w Polsce
NAS Analytics TAG

Życie w Polsce

O wszystkim
_________

Postprzez icid » 12/5/2008, 20:29

fandzoilisz napisał(a):icid to cos ci słabo idzie skoro masz tylko zzr'a.
Ty za to masz w podpisie ,,już niedługo'' to jakiś nowy model szpeja?. Ehh zjedź na ziemie studencino, a jak już to zrobisz to wpadnji zobaczyć moją biedę, namiot w którym mieszkam, polaków tyrających na czarno i rozpadające sie samochody w mojej firmie.
Ostatnio edytowano 12/5/2008, 20:36 przez icid, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam


Postprzez melvin » 12/5/2008, 20:32

i jeszcze narysowany na ścianie namiotu 14calowy telewizor bo większy się nie zmieścił...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez patrykmulek » 12/5/2008, 20:51

icid napisał(a):
fandzoilisz napisał(a):icid to cos ci słabo idzie skoro masz tylko zzr'a.
Ty za to masz w podpisie ,,już niedługo'' to jakiś nowy model szpeja?. Ehh zjedź na ziemie studencino, a jak już to zrobisz to wpadnji zobaczyć moją biedę, namiot w którym mieszkam, polaków tyrających na czarno i rozpadające sie samochody w mojej firmie.


właśnie ja tego nie kumam,to ze jezdzi zzr to o niczym nie swiadczy. moze ma sentyment do moto,nie sypie mu sie wiec czemu ma kupic inny? znam wielu ludzi co maja kasy wpyte a jezdza tanimi i starymi samochodami ale skoro je lubia i sa zadowloenia to nie zmieniaja. Lepiej jezdzic gorszym samochodem mimo tego ze stac cie na lepszy niz jezdzic bmw 316 na gaz i splacac jeszcze za niego kredyt bo zabraklo 5 tysi.


Co do tematu,moze powiecie ze jestem gówniarzem ktory nie ma pojecia o zyciu ale ja nie zamierzam nigdzie wyjezdzac, po to chodze do LO zakuwam calymi dniami zeby w zyciu zostac tu, i tu starac sie cokolwiek miec i byc kims,anie w angli na zmywaku i stac sie posmiewiskiem.

najlatwiej jest wyjechac,ale kto zostanie wpolsce?sami emeryci?
nsr125------>dr350
motocykl-5tys zl, kask300zl,rycie banki rodzicom-12/24h,paliwo-4,50litr, wrazenia z przebytej drogi=bezcenne
patrykmulek
Bywalec
 
Posty: 562
Dołączył(a): 28/5/2007, 16:32
Lokalizacja: Osieck

Postprzez SzpiceR » 12/5/2008, 20:58

ja znam takich co przed wojskiem uciekli... a teraz bedzie tyle etatow ze szok za w miare dorby hajs...ale co jak sie jest leszczem to sie boji munduru
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez młodyyzf » 12/5/2008, 21:18

Polska próbuje standardami dogonić inne kraje europy. Jednak dopóki pracownicy i ludzie nie dostaną porządnie zapłacone to to sie nie zmieni i będzie jeszcze gorzej. Ostatnio firma LG zrezygnowała z budowy fabryki w Polsce. Powód ?? Polska biurokracja i przepisy prawne. Bardziej opłacało się budować LG w Chinach. I dlatego teraz mamy wszystko Made in China. Jeszcze długo będziemy musieli poczekać na sprzęty i inne wyroby, które będą miały napis Made in Poland.
!!!_MŁODYyzf_!!!
Avatar użytkownika
młodyyzf
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 8/5/2008, 19:29
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez zdzichu123 » 12/5/2008, 21:21

A to wszystko wina komunistów :/
Yamaha DT 125R [SPRZEDANA] >> Aprilia RS 125 [SPRZEDANA] >> Yamaha YZF 250

22.10.08 ====> Zdałem Prawko :)
Avatar użytkownika
zdzichu123
Bywalec
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:37
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez jordan23 » 12/5/2008, 21:29

Ja jestem fizjoterapeutą, tzn kończe studia, do tego robie kurs masażu. I wiem że w Polsce dobrze nie zarobie.Nie oszukujmy się. Tzn zarobie dużo- np we warszawie.Ale i tak na to samo wyjdzie bo opłaty i reszta w wielkich miastach jest większa niż w miasteczkach,wsiach. Dlatego zacząłem uczyć się włoskiego i zamierzam wyjechać jak nie na kilka lat po studiach to na zawsze do włoch.Jest tam praca dla fizjoterapeutów,szczególnie polaków.Wiem z dobrego źródła. Tylko tam jestem w stanie zarobić sobie na nóweczke Gixera czy też może MV agusta :) Włochy...Piękne motory, samochody... Pożyjemy zobaczymy :)
Avatar użytkownika
jordan23
Stały bywalec
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 23/2/2008, 11:40
Lokalizacja: jestem?

Postprzez falconiforme » 12/5/2008, 22:00

Czy Anglia, Holandia czy Irlandia wszystko jedno.
Pracuję w bardzo dużej firmie i nie wyobrażam sobie pracy za granicą w innym zawodzie niż informatyk. Tu planuję zostać jeszcze jakieś 2 lata. Staż i doświadczenie liczy się wszędzie.
Za Polską nie tęsknię.
Mój kraj nie szanuje moich pieniędzy.

Chcę wybudować dom. Ale nie chcę pół życia spędzić pracując na bank w którym zaciągnę kredyt. Nie chcę 200 k przeznaczać na mieszkanie i kilka cienkich ścian.
I nie chcę by moje przyszłe dzieci przez przypadek bawiły się w piaskownicy gdzie srają psy.

Nie mam gdzie pozapierdzielać sprzętem. W mieście 50 poza miastem 70 za ciężarówkami gdybym miał trzymać się przepisów. Do tego czasem myślę, że studzienki i inni kierowcy chcą mojej śmierci.

Motocykle , samochody i pociągi nie wymyślono ich 5 lat temu. A cała komunikacja w Polsce leży.
Prawie całe studia do domu jeździłem tylko na święta.
Zawsze rzygałem jak pomyślałem , że znów spędzę cztery godziny w pociągu jadąc niecałe 200km. A potem jeszcze 25km i 40 min autobusem do Tolkmicka.

Nawet na niektórych strzeżonych parkingach w Toruniu nie chcą motocykli. Jak ma się rozwijać cokolwiek w tym kraju jak nawet motocykla nie można nigdzie postawić?
Jak zawsze znajdzie się baran który wyjście z piwnicy zrobi tak by z rowerem na przejażdżkę wyjść nie potrafiła starsza pani.
I jak zawsze znajdzie się idiota, który włamie mi się do piwnicy w bloku i pokradnie kable pod napięciem.

Z moich podatków opłacam zasiłki pijaków czy nierobów którzy pytają się mnie czy nie mam 50 groszy, albo papierosa. Cholera facet 40 lat w sile wieku pyta się mnie, małolata, czy nie mam trochę pieniędzy?

Nie mam napięcia przedmiesiączkowego, tylko nie mam jak godnie żyć.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez jordan23 » 12/5/2008, 22:13

falconiforme popieram Cie w 100% :!:
Avatar użytkownika
jordan23
Stały bywalec
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 23/2/2008, 11:40
Lokalizacja: jestem?

Postprzez elco » 12/5/2008, 22:41

senekkorzenna napisał(a):
elcomendante problem Polski to biurokracja zżerająca budżet i rzucająca kłody pod nogi dla inciatyw gospodarczych przy tym nie ponosząca żadnej odpowiedzialności ani personalnej ani finansowej za błędy i przekręty.
Dla tego powoli wszystkie nowe kraje UE prześcigają nas.Nie jest to co napisałem wyssane z palca,sam stałem się ofiarą tego systemu parę lat temu.Na szczęście podniosłem się z kolan.Czy wiesz ilu jednak już nie miało siły i poszło na dno,popełniło samobójstwo czy wręcz wyjechało z tego kraju.Zobacz szacunkowo 3 mil. na emigracji. :? Dla czego?


senku, dla mnie okolo 50% z tych osob wyjechala, bo po prostu nie miala pomyslu na zycie. Budowlancy, dekarze, blacharze, elektrycy ktorzy sa zwykle skazani na zatrudnienie w jakims zakladzie, tudziez na prace u kogos po prostu nie maja zwykle wiekszych mozliwosci, jednak nie sadze, zeby mlody, ambitny czlowiek z glowa pelna pomyslow musial wyjezdzac, a takich wszakze wyjechalo dosc sporo. Owszem mozna wyjechac na 2-3 lata, zarobic cos na poczatek tj. rozkrecenie jakiegos interesu, ale nie mozna spoczywac na laurach i albo narzekac na wlasny kraj, albo wyjechac i powiedziec, ze jest tam wystarczajaco dobrze zbierajac ogorki, zarabiajac przy tym tyle co gornik w miesiac w brudzie i pyle. Przeciez pieniadz nie jest miara wartosci czlowieka, a od zycia chyba mozna wymagac nieco wiecej. Jestem jeszcze mlody, byc moze nie rozumie wielu spraw, ale na dzien dzisiejszy mam takie wlasnie zdanie na ten temat.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez cwaniak182 » 13/5/2008, 06:26

Poczekajmy na rzekomy cud gospodarczy premiera TUSKA :D:D:D:D
Avatar użytkownika
cwaniak182
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 21/6/2007, 20:57
Lokalizacja: Toruń i okolice

Postprzez mlody » 13/5/2008, 06:38

tak czytam i czytam,niektórzy piszą ze w PL to jakby w rynsztoku żyli :roll: ,ludzie złoci,nie ma tragedii,moze nie jestesmy tak rozwiniecie jak inne kraje UE,ale tez bez przesad.
Jesli ktos chce pracowac-prace znajdzie,tylko od niego zalezy jaką i za ile.
Ja tez jestem fizjoterapeuta,ale do Włoch sie nie wybieram,chyba ze na Wakacje :wink:
a nowy gixer...? Czy to az taki "kosmos"?Zacisnac pasa na jakis czas i do wszystkiego mozna dojsc.
Spadam,czas wyruszyc do pracy :P
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez barteckstreet » 13/5/2008, 18:51

mlody napisał(a):a nowy gixer...? Czy to az taki "kosmos"?

Noo :twisted:

Czy do Australii potrzeba wizę? :roll: A może ktoś tam był i powie jak tam wygląda świat, ludzie i życie :?: :?:

Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
barteckstreet
Świeżak
 
Posty: 213
Dołączył(a): 20/11/2006, 21:16
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez SzpiceR » 13/5/2008, 18:57

czlowieku konczysz studia darmowe np akademie Morska (placa za chodzenie do szkoly) i mozesz se kupic jaki moto chcesz... wystarczy sie zmusic
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez barteckstreet » 13/5/2008, 19:06

O co chodzi w tej Akademi Morskiej?
Obrazek
Avatar użytkownika
barteckstreet
Świeżak
 
Posty: 213
Dołączył(a): 20/11/2006, 21:16
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez SzpiceR » 13/5/2008, 19:09

to cos nazywa sie s.t.u.d.i.a :lol: normalnie uczysz sie masz praktyki.
Uderzasz tma po maturce, oni cie utrzymuja czyli nci nie placisz w zamian za to ze jak ukonczysz skzole i w trakcie bedziesz wykonywal dla nich fuchy cos w rodzaju zajec praktycznych, konczysz i masz juz conajmniej jedna oferte pracy. No ale fakt na 3 miechy sobie plywasz 2 tyg w domu i spowrotem :/
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Gandalf » 13/5/2008, 19:47

Fajna ta Akademia Morska. Żeby to człowiek młodszy był... hehe
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez SzpiceR » 13/5/2008, 20:42

No ale wiesz to cos a'la politechnika umysl conajmniej scisly musisz miec hehe moze nie jak na robotyce ale jakby tak latwo bylo to wiesz... za darmo nie dają, glowe na karku musisz miec to nie zmywak w UK
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez turboponczek » 13/5/2008, 22:10

a teraz na polibudzie rozdają prawie ze za darmola stypendia po 1000zł miesiecznie
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez gelo007 » 13/5/2008, 22:11

turboponczek napisał(a):a teraz na polibudzie rozdają prawie ze za darmola stypendia po 1000zł miesiecznie

Jutro mają zaprezentować podobno listę kierunków :). Czekam z niecierpliwością.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na gr