Zobacz wątek - YZ 250 F co i jak?
NAS Analytics TAG

YZ 250 F co i jak?

Enduro, Cross
_________

YZ 250 F co i jak?

Postprzez luke26 » 10/5/2021, 19:58

Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem Yamahy YZ 250 F 4t z 2013 roku na gaźniku.
Motor wszystko fajnie pracuje i jeździ. Naoglądałem się multum filmików, naczytałem się też dużo co z czym się je.
Kupując go sprzedający powiedział, że jest 8mth po wymianie tłoka. Posiada tytanowe zawory, lany był olej MOTUL 4t 300V 15W60.
Przejechałem nim około 2mth i postawiłem go w garażu. Chce wymienić olej i wszystko przebadać by uniknąć niepotrzebnych kosztów.
Jak sprawdzić czy rzeczywiście tłok jest po tej wymianie? Jeśli rzeczywiście był wymieniany tłok to co dalej? Jestem totalnym amatorem, nie jeżdżę po torach tylko po pobliskich polnych drogach i lasach. Czasami odkręcę ale wszystko z głową.
Ile na takim tłoku przelatać przy mojej jeździe? Jeśli już przelatam swoje to czeka mnie kolejna wymiana SAMEGO tłoka czy do tego cylider, korba czy co tam jeszcze?
Wiem, że są podobne tematy. Naczytałem się na prawdę dużo ale jednak dalej zielono w głowie.
Pozdro
luke26
Świeżak

Powrót do Offroad