Zobacz wątek - Motocykl dla początkującego do 15tysięcy
NAS Analytics TAG

Motocykl dla początkującego do 15tysięcy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl dla początkującego do 15tysięcy

Postprzez Mtkiesz » 26/4/2021, 13:08

Cześć,
Jako, że mam już te 24lata i mogę robić pełną kategorię A, a jestem w trakcie kursu, mam już jazdy; szukam czegoś co mógłbym sobie zakupić po tym jak zdam egzamin praktyczny.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
skuter +/- 100km, na większych maszynach doświadczenia brak, lecz olej w głowie jest(olejem nie nadrobię doświadczenia w poruszaniu się jednośladem - wiem)

- Wiek, waga, wzrost
24lata, 72kg(tendencja wzrostowa do poprzedniej wagi 75/76kg, bo schudłem), 185cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Jazda na co dzień do pracy, po mieście(70%) + przelecieć się po rejonie dla rozrywki
Jazda raz na jakiś czas po trasie, jazdy z plecakiem bardzo rzadko, a nawet w ogóle(30%) - trasy po 200/300km w jedną stronę raz na jakiś czas, z czasem na pewno dłuższe - 500km
Jazda po asfalcie.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Chciałbym przesiąść się na motocykl na tyle ile będę w stanie i chciałbym aby stał się podstawowym środkiem komunikacji(jestem świadomy minusów i różnic pomiędzy autem, a motocyklem) - w tym sezonie planuje 10tysięcy kilometrów

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
O ciuchach pomyślałem i mam na to niezależny budżet, na ciuchy do 5tysięcy(z tego co wybrałem to nawet reszta mi zostanie)
Kask: HJC i70 - zakupiony
Strój skóra: Shima Chase - szukam, na oku mam używki i nowe
Buty: Shima(nie mam wybranego modelu) - szukam (jakieś propozycje? Pierwsze buty będę kupował najprawdopodobniej używane, dopiero jak będę wiedział czego oczekuje od motocyklu i butów, kupię drugą parę nowych; w razie W)
Rękawice: letnie z kewlarem(modelu nie pamiętam :o) -zamówione i po przymierzane

Na motocykl z kufrem chciałbym przeznaczyć do 15tysięcy złotych

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Na utrzymanie motocyklu nie chciałbym ograniczać się do wybranych kwot, przeznaczę tyle ile będę musiał, lecz nie chce aby była to skarbonka bez dna.

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Podobają mi się nakedy i turystyki. Motocykl musi mieć owiewkę i możliwość założenia kufrów(kufry będę zakładał do jazdy w trasie, po mieście bez, na motocyklu zakładałbym najchętniej tylko kufry boczne). Podoba mi się agresywny wygląd nakedów, lecz rozsądek puka i mówi "a co z turystykami i ich komfortem jazdy". Jakby miał odkryty silnik, bądź w połowie odsłonięty - super.
Nie do końca jestem pewny zwinności turystyka w mieście.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Kawasaki ER-6n
Yamaha FZ6 Fazer
Suzuki GSF - Bandit
Honda CBF
Yamaha FJR
Yamaha FZ
Yamaha XJ
Honda Hornet
Kawasaki Z

Niestety największy problem to brak wiedzy czego oczekuję od motocykla. Mam wizję, lecz obawiam się, że nie będę wiedział czego chce :) Czytałem, oglądałem, szukałem porad. Mam nadzieję, że spersonalizowana prośba bardziej rozjaśni sytuację
Mtkiesz
Świeżak

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A