Zobacz wątek - Czy warto pchać się w wiekowy motocykl?
NAS Analytics TAG

Czy warto pchać się w wiekowy motocykl?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Czy warto pchać się w wiekowy motocykl?

Postprzez Wonka » 18/4/2021, 23:43

Cześć!

Na początku chciałem się przywitać, jestem nowy na forum a więc witam wszystkich motocyklistów! :)
Niebawem dołączę do Was i wejdę w posiadanie pierwszego dużego motocykla.
Szukam tylko i wyłącznie Suzuki Bandit 1200 (jestem wysokim facetem i jest to jedyny słuszny wybór) budżet to 12/13 tys zł. Znalazłem ładną sztukę niedaleko mojego miejsca zamieszkania tylko, że obawiam się nieco wieku motocykla... Jest to bandzior z 97r. (Pomińmy kwestię ceny itp nie tego dotyczy pytanie :) ) Czy przy wyborze bandziora sugerować się wiekiem? Będę jechał z kumplem, który zna się na moto i robił już niejednego bandziorka więc jeśli chodzi o stronę mechaniczną zostawiam mu pole do manewru aby odpowiednio ocenić stan motocykla.
Z mojej strony natomiast ciągła bitwa z myślami czy może lepszym wyborem będzie nieco świeższy model np 2004/2005? Czy warto pchać się w to moto z 97 roku? Jak to mój ojciec powtarza stare i dobre to jest wino i skrzypce :lol: Jak z kulturą pracy silnika, pozycją za kierownicą, prowadzeniem, ogólnymi wrażeniami z jazdy, awaryjnością...? Czy nie będzie to taki przysłowiowy „dziadek”?
Bardzo proszę o jakieś rady wg was.

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi :)

Pozdrawiam!
Wonka
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/4/2021, 23:09


Re: Czy warto pchać się w wiekowy motocykl?

Postprzez dosiek77 » 23/5/2021, 16:33

Wszystko zależy od stanu motocykla, bywają stare perełki i młode padliny. Mechanik jak dobry to się zorientuje, natomiast nie warto przepłacać za taki motocykl bo ciężko potem sprzedać w dobrej cenie a dołożysz do nie go na pewno. 97 to jednak staroć
dosiek77
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 10/8/2006, 21:32
Lokalizacja: Mokotów




Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr