Zobacz wątek - wypadki
NAS Analytics TAG

wypadki

O wszystkim
_________

Postprzez Landryss25 » 3/12/2008, 18:53

A ten ,,motorower" w artykule to tak naprawdę 80ccm bo jest to Honda NS-1 a ich o ile się nie mylę nie było w wersji 50 (jeśli nie mam racji niech mnie ktoś poprawi).
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw


Postprzez herbatkowy » 3/12/2008, 19:22

To jest ns80 a ze tak sie niezgrabnie spytam i ch*j z tego? Jakby jechal na RS50 to by go nie rozjechali?
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka


Postprzez navi » 3/12/2008, 20:47

herbatkowy napisał(a):To jest ns80 a ze tak sie niezgrabnie spytam i ch*j z tego? Jakby jechal na RS50 to by go nie rozjechali?

To ja tak niezgrabnie odpowiem, że być może (nie wiem jak było więc tylko gdybam) jakby jechał RS50 i nie przekroczył dozwolonej dla niego prędkości (45km/h) to nie straciłby panowania i się nie wywrócił. Poza tym nie miał uprawnień żeby prowadzić ten pojazd, wystarczy??
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Landryss25 » 3/12/2008, 20:52

Bardzo prawdopodobne że na 50 by się nic nie stało. Bo ,,stracił panowanie nad pojazdem" a jak widać pogoda nie była zbyt dobra a taki 14-latek niekoniecznie wziął to pod uwagę i chciał zobaczyć co potrafi jego 80ccm a taka już osiąga prędkości rzędu 100-120km/h (nie mówię że tak było) i być może z braku doświadczenia złapał przy hamowaniu uślizg przedniego koła i się wyłożył. To są jedynie moje przypuszczenia bo może przyczyną nie była głupota kierującego ani prędkość ale tego nie napisali i nie mówię że tak było.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez palgumeniedusze » 3/12/2008, 22:11

a gdzie sa rodzice??? chlopak nie mial flepow zeby prowadzic ten "motorowe" a sam raczej sobie nie kupil!!
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez wikples » 3/12/2008, 22:21

Ale nieźle poniszczone to moto. Dziecko, jak dziecko. Nie ma to jak bez prawka wymiatac, bez uprwanień na 80/50 (jak na moje oko ;)).
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mahomet84 » 3/12/2008, 23:39

palgumeniedusze napisał(a):a gdzie sa rodzice??? chlopak nie mial flepow zeby prowadzic ten "motorowe" a sam raczej sobie nie kupil!!

Jak coś się stanie jakaś tragedia z udziałem dziecka to zawsze pada to pytanie gdzie byli rodzice.Może w chacie patologia a młodemu chrzestny kupił "kosiarke" (ja tak nazywam takie pojemności),żeby chłopak miał coś z życia,a flepów może zapomniał.Wkurza mnie takie coś (bez obrazy palgumeniedusze )jak wiara pyta o rodziców.Nie znasz prawdy co jak z czym,a w ogóle to rodzice mają nastolatka pilnować 24 h na dobę no bez przesady...Moim zdaniem to sezon się już skończył i młodego tam nie powinno w ogóle być.Pozdro.
Avatar użytkownika
mahomet84
Świeżak
 
Posty: 377
Dołączył(a): 15/6/2008, 15:12

Postprzez melvin » 3/12/2008, 23:48

aż mi ręce opały jak was czytałem, koleś glebnął z niewiadomych przyczyn, a wy się pucujecie że szok.
może po prostu zrobiło się ślisko i glebnął... a samochód jechał tuż za nim i wpakował się na to wszystko... nie widzieliśmy wypadku więc preclowanie nie ma sensu...
szkoda chłopaka i tyle, jest grudzień, warunki co raz gorsze glebnąc można przy małej prędkości na 50/80/125/500 czy 1000ccm to nie ma znaczenia jak na drodze nagle robi się szklanka to ciężko opanować auto na zimówkach a co dopiero utrzymać równowagę na moto...
Ostatnio edytowano 3/12/2008, 23:51 przez melvin, łącznie edytowano 1 raz
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez herbatkowy » 3/12/2008, 23:50

navi napisał(a):
herbatkowy napisał(a):To jest ns80 a ze tak sie niezgrabnie spytam i ch*j z tego? Jakby jechal na RS50 to by go nie rozjechali?

To ja tak niezgrabnie odpowiem, że być może (nie wiem jak było więc tylko gdybam) jakby jechał RS50 i nie przekroczył dozwolonej dla niego prędkości (45km/h) to nie straciłby panowania i się nie wywrócił. Poza tym nie miał uprawnień żeby prowadzić ten pojazd, wystarczy??


Jakby kazdy jezdzil przepisowo, to motocyklisci by nie gineli, wystarczy czy dalej chcesz sie bawic w "grasz czy nie grasz" ?

mahomet84 napisał(a):
palgumeniedusze napisał(a):a gdzie sa rodzice??? chlopak nie mial flepow zeby prowadzic ten "motorowe" a sam raczej sobie nie kupil!!

Jak coś się stanie jakaś tragedia z udziałem dziecka to zawsze pada to pytanie gdzie byli rodzice.Może w chacie patologia a młodemu chrzestny kupił "kosiarke" (ja tak nazywam takie pojemności),żeby chłopak miał coś z życia,a flepów może zapomniał.Wkurza mnie takie coś (bez obrazy palgumeniedusze )jak wiara pyta o rodziców.Nie znasz prawdy co jak z czym,a w ogóle to rodzice mają nastolatka pilnować 24 h na dobę no bez przesady...Moim zdaniem to sezon się już skończył i młodego tam nie powinno w ogóle być.Pozdro.


Oprocz ostatniego zdania zgadzam sie ze wszystkim, idac droga domyslow "nie powinno go tam byc" to na kazdym pogrzebie rzuca sie ten tekst, i tak myslac zapewne kazdy kto zginal na motocyklu "nie powinien go miec". Dla mnie bledny tok myslenia, powinno nie powinno? Gosc tam byl i kropka, moze nie powinno wogole powstac slonce? Dla mnie argument z serii "dyskusji z proboszczem". Chyba na tyle.
Ostatnio edytowano 3/12/2008, 23:54 przez herbatkowy, łącznie edytowano 1 raz
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez melvin » 3/12/2008, 23:53

daruj sobie, proszę cie...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez palgumeniedusze » 3/12/2008, 23:54

nawet jak mu kupila babcia dziadek to rodzice nie powinni mu kazac wsiadac na cos takiego bez papierow!!! 14 latek ma papke a nie mozg wiec rodzice musza za niego myslec!!!rodzice sa odpowiedzilni za takiego delikwenta do 16 roku zycia i to jest wszystko na temat!!!aaa i jeszcze dodam ze to wlasnie tak sie zaczyna ....motorower bez kart a za kilka lat R1 bez prawka... :D
Ostatnio edytowano 4/12/2008, 00:05 przez palgumeniedusze, łącznie edytowano 1 raz
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez herbatkowy » 3/12/2008, 23:56

A cos ty sie tak oburzyl wujek? Skuter ci ojciec chowal jak mlody byles? Po co wogole te gadanie, ze rodzice i tak dalej? Czy to cokolwiek zmieni? Chlopak chcial sie przejechac to sie przejechal, moze to wcale nie byla jego wina?


(Prosze o wykasowanie kilku ostatnich postow lacznie z moimi.)
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Landryss25 » 3/12/2008, 23:57

melvin napisał(a):aż mi ręce opały jak was czytałem, koleś glebnął z niewiadomych przyczyn, a wy się pucujecie że szok.
może po prostu zrobiło się ślisko i glebnął... a samochód jechał tuż za nim i wpakował się na to wszystko... nie widzieliśmy wypadku więc preclowanie nie ma sensu...
szkoda chłopaka i tyle, jest grudzień, warunki co raz gorsze glebnąc można przy małej prędkości na 50/80/125/500 czy 1000ccm to nie ma znaczenia jak na drodze nagle robi się szklanka to ciężko opanować auto na zimówkach a co dopiero utrzymać równowagę na moto...


Dlatego napisałem w moim poście że to tylko przypuszczenia a nie ze tak na pewno było :D

Na mokrym asfalcie przy 5-3 stopniach na plusie nieprzemyślane hamowanie może prowadzić do szybkiego uślizgu koła bo wiadomo że przy takiej temp. mieszanka gumy jest już za twarda a mokra nawierzchnia jeszcze pogarsza sprawę.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez mahomet84 » 4/12/2008, 00:55

palgumeniedusze napisał(a):nawet jak mu kupila babcia dziadek to rodzice nie powinni mu kazac wsiadac na cos takiego bez papierow!!! 14 latek ma papke a nie mozg wiec rodzice musza za niego myslec!!!rodzice sa odpowiedzilni za takiego delikwenta do 16 roku zycia i to jest wszystko na temat!!!aaa i jeszcze dodam ze to wlasnie tak sie zaczyna ....motorower bez kart a za kilka lat R1 bez prawka... :D

A może jest tak jak napisałem,że w chacie patologia i starzy maja gdzieś dzieciaka...Dobrze palgumeniedusze,że Ty jesteś mądry,chociaż ktoś...A w artykule jest napisane,że nie posiadał przy sobie flepów.Nic nie pisze,że nie posiada ich w ogóle.(tylko mi nie mów,że powinien mieć je przy sobie...)
herbatkowy napisałem tak w ostatnim zdaniu ponieważ jest już ślizgo na drogach i wole nie kusić losu,wole polatać jak jest sezon i uważam,że jego tam nie powinno być.
Avatar użytkownika
mahomet84
Świeżak
 
Posty: 377
Dołączył(a): 15/6/2008, 15:12

Postprzez Abonic » 4/12/2008, 10:46

Panowie, nie dajcie sie zwiesc medialnej propagandzie przeciw motocyklistom! W tych kilku zdaniach autor tak opisal sytuacje zeby stare berety utwierdzic w przekonaniu ze "dawcy" sa jakims zwyrodnieniem.
"Siła rozpędu była tak duża, że motorower jeszcze przez kilka metrów "sunął" po ziemi" - no kurde, rzeczywiscie, kilka metrow sunal, czyli musial niezle zapie...ac, nieodzowny podtekst o nadmiernej predkosci, zawsze musi sie pojawic gdy w jednym artykule pojawia sie slowo "motocykl" i "wypadek".
"Okazało się, że nie posiadał przy sobie karty motorowerowej." - ja z tego wyczytalem ze ma ta karte motorowerowa, tylko nie ma jej przy sobie. Ale nie, ktos to czyta to widzi tylko ze gowniaz nie ma prawka, jezdzi jak pirat, nalezalo mu sie! No i ten samochod marki Lanos...
CBR 600 F4i sport
Avatar użytkownika
Abonic
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 11/5/2008, 15:59
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez palgumeniedusze » 4/12/2008, 11:23

nawet jakby mial karta mototrowerowa to nie upowaznia go do jazdy na "motocyklu" o poj 80! napewno tez nie byl zablokowany do 45 km/h! ja uwazam ze taki chlopak i jego rodzice ktorzy pewno teraz placza sa sami sobie winni.....to jest wlasnie nasz polskie podejscie "to co ze nie mial karty to napewno wina nawierzchni itp itd w takim wypadku nie ma zadnego usprawiedliwienia !! nie lubie niemiec ale pod jednym wzgledem bardzo mi sie podobaja!! pod wzgledem prawa!! jakby tam sie taki chlopak wyjebal napewno byly by powazne konsekwencje i dla chlopaka i dla rodzicow!! a u nas napewno rozejdzie sie to po kosciach i za kilka lat kupi sobie R1 bo tez bedzie uwazal ze jest wielki bo po co mu prawko przeciez jezdzil juz na skuterze "80" .....ciekawe co by bylo gdyby taki koles sie wypierdzielil bez karty czy tez prawka i motocykl z rozpedu uderzyl w twoje dziecko ktore stalo sobie niewinnie na chodniku.... :D ciekawe czy byscie usprawiedliwiali takiego goscia.....
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez herbatkowy » 4/12/2008, 17:54

A ciekawe co bybylo gdyby twoj motocykl podczas slizgu zabil moje dziecko? Wszystko byloby ok, bo ty masz prawko? A co, jezeli twoj motocykl na parkingu opadnie z nozki i zabije mi dzieciaka? Lubisz taka zabawe bajkopisarza? :)
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez skwy » 4/12/2008, 18:32

Szkoda chłopa ale na głupotę nie ma rady.
Miejmy nadzieję że sprawdzą to moto czy to motorower czy nie.Jeśli nie to powinno się ukarać takiego delikwenta za jazdę bez dokumentów i takiego djagnoste co przemienia ze 125 lub 80 na 50 :twisted:
Bo domyślam się że w dowodzie (o ile jest) widnieje 50ccm :!:
Avatar użytkownika
skwy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez palgumeniedusze » 4/12/2008, 21:34

[quote="herbatkowy"]A ciekawe co bybylo gdyby twoj motocykl podczas slizgu zabil moje dziecko? Wszystko byloby ok, bo ty masz prawko? A co, jezeli twoj motocykl na parkingu opadnie z nozki i zabije mi dzieciaka? Lubisz taka zabawe bajkopisarza? :)[/quote

robisz z siebie idiote!!! rozumiem ze jestes za tym zeby jezdzic bez prawa jazdy i zeby wszyscy mogli jezdzic czym sobie chca!! gosciu nie mial karty mial motocykl na ktorym nawet na karte nie mogl jezdzic wiec jest winien i wszystko ....... prawo jazdy nie jest po to zeby sobie bylo!!! obowiazuja w zyciu jakies regoly ale widze ze ty zyjesz w jakims innym matrixie!! rodzice tego goscia i on sam tez zyli w tym samym matrixie co ty i dlatego sa takie tragedie!! pozdro
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Leitho » 4/12/2008, 21:41

nie rzucajcie sie tak preclami, plamy zostana :lol:
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości




na gr