Zobacz wÄ…tek - wypadki
NAS Analytics TAG

wypadki

O wszystkim
_________

Postprzez zephyr47 » 30/9/2008, 21:11

Jak jesteście takie "cnotki-świętoszki" to ciekawy jestem czy stosujecie się też do ograniczeń prędkości itp. Durny kawałek plastiku nie daje umiejętności ani rozumu. Jestem bardzo ciekawy po co Eneasz kupił sobie Kawe ZX-6r. Dla lansu i kulania się 50km/h po mieście? (może i tak. Chciałbym zobaczyć twoją oponę...) No w końcu "przepisy są przepisy", to czemu na jedne można przymknąć oko a inne są "święte". Chcecie przyszpanować jacy to nie jesteście super bo ukończyliście 18 i pozwolili wam się "wykazać" na Gienku 250?! Żal.pl


Edit:
falconiforme napisał(a):Dla mnie ktoś kto nie ma prawa jazdy motocyklistą nie jest.
Już nie ze względu na to że jeździć nie potrafi ale nie traktuje poważnie swojej pasji.


Uwierz mi, że ja moją pasję traktuje śmiertelnie poważnie! Na 100% poważniej niż setki innych motocyklistów. Są po prostu niektóre przepisy z którymi się nie zgadzam i dlatego ich nie przestrzegam. Ale na przykład jasne jest dla mnie to, że nigdy bym nie siadł po spożyciu alkocholu, ani bym nie wymusił pierszeństwa itp.

falconiforme napisał(a):Do tego wiele wypadków i wykroczeń w tym temacie spowodowali ludzie bez prawka a to mnie przeraża.


Ja osobiście jeszcze nie spowodowałem rzadnego wypadku, mimo tego, że tylko w tym sezonie zrobiłem 15 000km.

falconiforme napisał(a):Mam to w dvpie czy ktoś dobrze jeździ czy nie, po to są te nawet te beznadziejne egzaminy by nie pozwalać na taki stan rzeczy.


To zdanie zabrzmiało trochę jak moherowa propaganda PIS-u. "bo liczy się Prawo, Prawo, Prawo! A w dupie mam to czy ktoś ma umiejętności czy nie..."

falconiforme napisał(a):Kupmy sobie po samolocie pasażerskim i przewoźmy ludzi na lewo, w końcu pilotem jest ten kto ma samolot.


Nie ten kto ma samolot ale ten kto bardzo dobrze potrafi go pilotować. Liczą się tylko rozum i umiejętności!
Ostatnio edytowano 30/9/2008, 21:31 przez zephyr47, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna


Postprzez gelo007 » 30/9/2008, 21:28

CeBeRek napisał(a):Czy zdanie prawa jazdy oznacza, że ktoś potrafi jeździc ?? W takim razie to jestem Rossi, a moja cała rodzina może się nazywac Kubica. Może słyszeliście a chlopaku który ma 17 lat i ściga się na torze Poznań, teraz zaczął prawo jazdy ( wiem wiem pewnie zaraz odezwie się jakiś Eneasz co jest najlepszy i powie, że nie będzie umiał jeździc po ulicy ). No tacy już Polacy, ale każdy jeździ najlepiej, nie martcie się ja też jeżdze najlepiej.


Żeby jeździć na torze poznań to trzeba mieć pieniądze :). Za granicą jeżeli jakiś chuopaszek ma talent to się w niego inwestuje, rozwija swoją pasję na równi z umiejętnościami, a w Polsce żeby zapierdalać to najpierw musi zapierdalać w pracy, albo mieć bogatego tatusia co też się nierzadko zdarza.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom


Postprzez falconiforme » 30/9/2008, 21:53

zephyr47, pokaż statystykę, że motocykliści bez prawka powodują mniej wypadków niż ci z prawkiem. Wtedy pogadamy.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Flow » 30/9/2008, 22:05

falconiforme napisał(a):zephyr47, pokaż statystykę, że motocykliści bez prawka powodują mniej wypadków niż ci z prawkiem. Wtedy pogadamy.
no to chyba dobrze nie?
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez zephyr47 » 30/9/2008, 22:18

falconiforme napisał(a):zephyr47, pokaż statystykę, że motocykliści bez prawka powodują mniej wypadków niż ci z prawkiem. Wtedy pogadamy.


Mi nie chodzi o propagowanie ani reklamowanie jazdy bez prawka. Po prostu jestem przeciwny wsadzaniu wszystkich do jednego worka.

Wiadomo, że są popaprańce, którzy wsiadają na pożyczonego ścigacza bez uprawnień tylko po to, by się wyszaleć i poszukać nowych wrażeń, ale są też tacy, dla których motocykle są całym życiem, znają przepisy są świetni technicznie, znają doskonale przepisy, robią wszystkie możliwe dla danego wieku uprawnienia i zdają je za pierwszym razem, stopniują moc i nabierają doświadczenia na 125, 250, 500ccm... tylko po prostu (wsadzając wszystkich do jednego worka) nie pozwala im się w żaden sposób wykazać swoich umiejętności (niejednokrotnie większych niż dorośli uprawnieni motocykliści).

A są jeszcze tacy, którzy świerzo po zdaniu prawka na GN 250 kupują R1 i potem zostają głównymi gwiazdami wiadomości na onecie. Moim zdaniem oni, mimo tego, że mają prawko stanowią 100% większe zagrożenie niż ci, których opisałem wyżej.


Wniosek: Nie można wsadzić wszystkich do jednego worka i dzielić na tych z prawkiem i bez prawka, bo zarówno w jednej jak i w drugiej grupie są osobliwości pozytywne jak i negatywne.
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez asmodeusz » 1/10/2008, 07:08

Zrobiliście z tematu o wypadkach syf i offtopa. Kłócicie się o to ,co było maglowane w kilku innych tematach. To nie temat do gadania o prawku, tylko ewentualnie o tym, jak uniknąć tragedii i dla przestrogi innym MOTOCYKLISTOM.

Ktoś pisał do agi w sprawie torowca?
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez falconiforme » 1/10/2008, 08:12

zephyr47, statystyka nie kłamie.
Tak nie można ich wsadzać do jednego worka, a jak już ich wsadzisz to ci bez prawka powodują 3 razy więcej wypadków niż ci z prawkiem.
W "Motocykliście doskonałym" są takie statystyki.
I nie ma tu z czym dyskutować. O kant dvpy te wszystkie argumenty i tak statystyka nie kłamie.

A poruszając się bez uprawnień zawsze istnieją dodatkowe nerwy. I chyba nie powiesz mi że takie negatywne obawy wpływają pozytywnie na komfort i bezpieczeństwo jazdy?
A dla mnie jednym z podstawowych czynników bezpieczeństwa na drodze jest właśnie brak nerwów.


Jak było widać po tym temacie niektórzy bez prawka nie zatrzymują się do kontroli i czasem zdarzy się że policja ich ściga i wtedy sypią się dzwony. I policja dodatkowo powoduje następne zagrożenia. I co kogo obchodzi to że koleś może był niezły na torze.


I skoro często jedyną pobudką do niezatrzymania się był brak prawa jazdy to chyba można powiedzieć że brak uprawnień również prowadzi do wypadków.
To czy sam się zatrzymasz czy nie do kontroli będzie zależało od Ciebie i nie wiesz tego dopóki z taką sytuacją się nie spotkasz.

Racja system jest do dvpy, tylko niektóre rzeczy pozytywnie wpływaj na twoją jazdę a niektóre negatywnie. Sam sobie decyduj.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Bystry » 1/10/2008, 08:18

falconiforme : co prawda to prawka, sam wiem jak to jest jak się jedzie bez prawka ( nie mówię o moto ) a policja akurat sobie przejeżdża i nie mają chęci nas sprawdzić, ale sam ten strach już powoduję nerwy i dekoncentrację :( tylko, że samochodem nie jest tak łątwo ucieć jak motorem, dlatego większość motocyklistów bez prawa jazdy myśli, że uciekną szybko i wszystko wyjdzie bez szwanku i nie będzie za to żądnej kary :( a może być tylko 1 kara ... śmierć swoja albo postronnych osób :(
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez raca » 1/10/2008, 09:30

są trzy rodzaje kłamstw,
-małe kłamstwo,
-duże kłamstwo,
-statystyka,
statystycznie zarabiam ~ 2900, wychodzÄ…c z psem na spacer statystycznie mamy po 3 nogi, statystycznie, statystycznie :lol:

stojąc nad czyjąś trumną ostatnią rzeczą o której bym pomyślał jest to czy ktoś kto zabił bliską mi osobę miał prawo jazdy czy nie, nie pocieszyło by mnie również to że ma maturę lub magistra i czy może jeszcze psa z rodowodem lub kask spełniający wszystkie normy
raca
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 11/12/2007, 19:11
Lokalizacja: wołomin

Postprzez Flow » 1/10/2008, 11:09

ta ksiazka jest ogolnie swietna ale statystyki w niej jak widze chyba byly robione po papier jest cierpliwy...
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez falconiforme » 1/10/2008, 11:36

raca, czyli jak koleś który spowodował wypadek był pijany też byś potraktował na równi z trzeźwym, przecież dał rade jechać?
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Flow » 1/10/2008, 11:39

ale on nie porownywał pijanego do trzezwego,tylko takiego z prawkiem do takiego bez prawka.czyli jakby byl pijany ale mialby prawko to wszystko byloby git? nie rozumiem Twojego podejscia falcon.
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez raca » 1/10/2008, 12:46

falconiforme napisał(a):raca, czyli jak koleś który spowodował wypadek był pijany też byś potraktował na równi z trzeźwym, przecież dał rade jechać?


tak na równi,
zrównałbym go z ziemią.
:lol:
raca
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 11/12/2007, 19:11
Lokalizacja: wołomin

Postprzez zephyr47 » 1/10/2008, 12:53

Bystry napisał(a):falconiforme : co prawda to prawka, sam wiem jak to jest jak się jedzie bez prawka ( nie mówię o moto ) a policja akurat sobie przejeżdża i nie mają chęci nas sprawdzić, ale sam ten strach już powoduję nerwy i dekoncentrację :( (...)


Widocznie mało jeździsz. Mnie widok radjowozu wogule nie rusza. Jeżdżę zupełnie bezstresowo i czerpię ogromną przyjemność z jazdy a skupiam się na tym jaka jest nawieżchnia i czy mam rozgrzane opony a nie na tym co mam, albo czego nie mam w kieszeni w kurdce.


falconiforme napisał(a): (...)Jak było widać po tym temacie niektórzy bez prawka nie zatrzymują się do kontroli i czasem zdarzy się że policja ich ściga i wtedy sypią się dzwony. I policja dodatkowo powoduje następne zagrożenia.


Nigdy nie biorę się do ucieczki jak widzę, że pościg mógłby potrwać dłużej niż 10sek.

falconiforme napisał(a):raca, czyli jak koleś który spowodował wypadek był pijany też byś potraktował na równi z trzeźwym, przecież dał rade jechać?


Jak już mówiłem, jazda bez prawka to nie to samo co jazda po kieliszku. Nigdy bym nie siadł na motocykl po spożyciu alkocholu.


PodsumowujÄ…c:
raca napisał(a): wychodząc z psem na spacer mamy statystycznie po 3 nogi, :lol:


Edit:
Temat przeniesiony
Ostatnio edytowano 1/10/2008, 13:30 przez zephyr47, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez <borut> » 1/10/2008, 13:02

falconiforme pisze dobrze polać mu a ty zephyr47 i flow600rr jesteście młodzi od niedawna śmigacie zresztą jak ja więc gówno tak naprawdę wiemy.
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Postprzez greddy » 1/10/2008, 13:17

nigdy, ale to nigdy po alkoholu na pojazd silnikow...rowerem jezdzilem po %, ale tez nie polecam :lol:
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez CeBeRek » 1/10/2008, 13:18

<borut> napisał(a):falconiforme pisze dobrze polać mu a ty zephyr47 i flow600rr jesteście młodzi od niedawna śmigacie zresztą jak ja więc g.... tak naprawdę wiemy.


Zephyr47 i Flow600rr się pewnie z tym nie zgadzają, ja też się z tym nie zgadzam. Wiec Borut najlepiej pisz za siebie. Wszystko zależy od doświadczenia chocby nie wiem co się działo, to ilośc przejechanych kilometrów na ulicy i widzianych sytuacji na drodze uspokaja nas ( nie gnamy tak ) bo jesteśmy co raz bardziej świadomi co się może wydarzyc.
Przecież to normalne, że 18 latek jeździ szybko a z wiekiem to przechodzi, chociaż też nie u wszystkich, no tego już nie zmienimy.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez <borut> » 1/10/2008, 13:28

Na sportowych moto zrobiłem 12.000 kilometrów więc mam tam coś w czajniku.
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Postprzez zephyr47 » 1/10/2008, 13:41

<borut> napisał(a):falconiforme pisze dobrze polać mu a ty zephyr47 i flow600rr jesteście młodzi od niedawna śmigacie zresztą jak ja więc g.... tak naprawdę wiemy.


Lepiej milczeć i uchodzić za mądrego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości...


Ja śmigam od 7roku życia więc uważam, że od dawna. Zrobiłem na motocyklach już kilkukrotnie więcej km niż ty i wcale nie uważam, że g.... wiem!

13:02
<borut> napisał(a): (...) jesteście młodzi od niedawna śmigacie zresztą jak ja więc g.... tak naprawdę wiemy.


13:28
<borut> napisał(a):Na sportowych moto zrobiłem 12.000 kilometrów więc mam tam coś w czajniku.


Chłopie! Zdecyduj się! :lol: :lol: :lol:
Ostatnio edytowano 1/10/2008, 13:45 przez zephyr47, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez <borut> » 1/10/2008, 13:44

Stary ja jeżdże od 2podstawówki zacząłem na motorynce i miałem wiele motocykli i motorowerów więc nie myśl sobie, że wiesz wszystko a ja nic.
Bo znałem wielu takich Ghost Riderów to potem ich szpachelką zdrapywali...
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê