Zobacz wÄ…tek - Pomoc przy SACHS XTC 125 2T
NAS Analytics TAG

Pomoc przy SACHS XTC 125 2T

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Pomoc przy SACHS XTC 125 2T

Postprzez Krzysztof_18 » 17/11/2020, 11:19

Witam

Ostatnio stałem się posiadaczem wyżej wymienionego motocykla (jeśli tak można to nazwać ;) ) i w trakcie zimy chcę go dobrze przygotować do sezonu. Zacząłem od czyszczenia gaźnika i podczas demontażu zauważyłem, że linki ssania oraz linkę gazu do rozdzielacza trzeba wymienić i tutaj się zaczął problem. Szukając linki po modelu motocykla nic nie mogę znaleźć ;( Jak mogę szukać odpowiednich części do tego motocykla tak aby pasowały bo z tego co widziałem gaźnik jest PHBH 28 VS a silnik Yamaha 4FL ale w ten sposób też nic nie mogę znaleźć ;( Ogólnie będę potrzebował więcej części mechanicznych ale np. zębatki, łańcuch i takie popularne części da się łatwo znaleźć ale z niektórymi mam mega problem ;( Mam książkę serwisową po ENG ale tam również nie ma takich informacji ani pomocnych schematów elektrycznych bo to również bym potrzebował lub jakieś zdjęcia przewodów co do czego idzie bo pod bakiem jest trochę zaizolowanych kostek, które są nie używane ale w elektryce wizualnie jest sieczka dlatego to również chciałbym zrobić jak fabryka wydała :) Proszę Was o pomoc.
Krzysztof_18
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/11/2020, 17:45


Re: Pomoc przy SACHS XTC 125 2T

Postprzez henio12323 » 17/11/2020, 21:05

niestety troche pewnie ostudze twój entuzjazm - bo nie bedzie łatwo i lekko, to egzotyk do którego nie bardzo są częsci, musisz szukac uzywek - powodzenia od razu ci życze, bo ja nawet nie wiem jak taki motocykl wygląda, podejrzewam że w całej PL znajdziesz kilka sztuk... opcja 2 to zagraniczne portale - tu pewnie szybciej cokolwiek dostaniesz, takie rzeczy jak napędy są dosyc uniwersalne, jak jest silnik z yamahay to i zebatka bedzie pasowała z yamahy, łancuch uniwersalny a tyl tez cos sie dobierze, ale takie czesci jak częsci elektryki, elementy które bedą tylko z oryginału, byc moze tu tez linki to mordęga, nie ma dealera, nie ma sprzedawców takich czesci. musisz cos dorabiac, kombinować. najtaniej pewnie wyjdzie doprowadzic względnie do ładu, sprzedać i kupić cos co jest " znane"
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Pomoc przy SACHS XTC 125 2T

Postprzez Krzysztof_18 » 18/11/2020, 07:24

No tak właśnie mam zamiar bo ten kupiłem tanio jak barszcz ;) Linkę zawsze można "zakuć" sobie samemu ale to nie to co oryginał niemniej jednak poszukam jeszcze może się uda ;) To co jest znane to co masz na myśli do 125cm3 w rozsądnej kasie ??
Krzysztof_18
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/11/2020, 17:45

Re: Pomoc przy SACHS XTC 125 2T

Postprzez henio12323 » 18/11/2020, 08:11

nsr, cbr cos tego typu - ogrom zamienników, wiekszosc jeszcze dostepne z oryginału, mase uzywek.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê