Zobacz wÄ…tek - Nowo zakupiona Honda Hornet 600 przegrzewa siÄ™
NAS Analytics TAG

Nowo zakupiona Honda Hornet 600 przegrzewa siÄ™

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Nowo zakupiona Honda Hornet 600 przegrzewa siÄ™

Postprzez Hexadecymalny » 16/8/2020, 09:46

Cześć wszystkim,

3 dni temu zakupiłem od osoby fizycznej motocykl Honda Hornet 600, 2002 r.

Podczas oględzin i jazdy próbnej sprzedawca zarzekał się, że wszystko jest w porządku. Ja także nie zauważyłem żadnej usterki.

Niestety wczoraj, po przejechaniu około 20 km zorientowałem się, że coś jest nie tak, bo przy wolnej jeździe motocykl przegrzał się na całą skalę.

- Zajrzałem do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego - pusty.

- Zajrzałem do chłodnicy - pusta - na korku płyn w kolorze brązowym.


Celem odnalezienia ewentualnego przecieku dolałem do chłodnicy i zbiorniczka wody - weszło tylko 500ml, czyli coś było.

Po przejechaniu paru kilometrów zauważyłem kilka kropel jasnobrązowego płynu (mało tłusty). Miejsca pojawienia się zaznaczyłem na zdjęciu.

Obrazek (otwórz link)

Bardzo proszę o poradę co to może być? Jeżeli coś mało poważnego, to nie zdecyduje się na zwrot, bo motocykl działa jak należy.

P.S: chłodnica praktycznie od razu po uruchomieniu silnika, wentylator załącza się powyżej połowy skali, ale mocno huczy.
Hexadecymalny
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/8/2020, 09:43


Re: Nowo zakupiona Honda Hornet 600 przegrzewa siÄ™

Postprzez henio12323 » 17/8/2020, 07:04

sprawdz jak sie uzupełnia płyn, moze trzeba cos odpowietrzyc - chociaz w hondzie zwykle nie ma takiej koniecznosci, zlej ten płyn co jest, przepłucz woda destylowana, zlej, i zalej docelowy płyn, wtedy rób testy. przy okazji sprawdz ile jest oleju i w jakim stanie, opcji jest wiele, moze jest wyciek, a moze przeciek do silnika i za wysoki stan oleju zmieszanego z wodą wyłazi uszczelkami.. a najlepiej jak chcesz jezdzic tym motocyklem to zlec fachowcowi przegląd po zakupie i tyle
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości




na górê