Zobacz wÄ…tek - uszkodzony motocykl, jakie koszty
NAS Analytics TAG

uszkodzony motocykl, jakie koszty

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

uszkodzony motocykl, jakie koszty

Postprzez fifole » 8/8/2020, 15:36

Cześć, na początku sezonu sprzedałem swoją już wysłużoną fzr, ponieważ wyjeżdżałem za granice - okolice Paryża do pracy. No i teraz takie moje pytanie, jak wszyscy wiemy, Francja to kraj, z którego sie masowo sprowadza maszynki, tak też zacząłem szperać, szybko pełen radości, uświadomiłem sobie że Paryż to miejsce, gdzie są ogromne ilości placów/komisów... no i tu zaczął sie problem. Jak też każdy wie, mało co jest sprowadzane w stanie igła - jakieś wady są zawsze, tak jak z autami. Interesuje mnie naked o pojemności 600-800 i roku raczej nie starszym niż 2015. Jednak przeglądając zwykłe strony - odpowiedniki naszego olx otomoto itp.. to wcale nie łatwo złapać cokolwiek, co by sie jak kolwiek opłacało kupić i przyoszczędzić. Chyba że jakiejś stronki nie znam, ale podawali mi je Francuzi, więc pewnie wszystkie przejrzałem. Jednak patrząc po placach komisach itp, no to tu temat wygląda zupełnie inaczej, ceny są już naprawdę zachęcające, jednak no.. trzeba sie liczyć z naprawami. Oczywiście większość napraw można wykonać samodzielnie, to żaden problem, pojęcie o tym mam, niegdyś przy skuterku za dzieciaka, potem z fzr sie dłubało :D. Jednak moja fzr a obecne maszynki to troche inna półka i totalnie nie wiem, jak oszacować sobie koszt napraw, widząc że dajmy na to, w tym moto musze przód zrobić, lampa plastiki lagi.. a i też do fzr było mnóstwo używek, z moto powypadkowych itp, do nowszych chyba jeszcze tylu części nie ma

no i przechodząc do sedna, jest ktoś, kto mógłby mi ten temat przybliżyć? jakich uszkodzeń unikać? jak mówiłem, szukam nakeda 2015+ 600-800ccm, marka mi obojętna w sumie. Oczywiście komentarze w stylu krzywa rama to bee.. no to darujmy sobie, nie urodziłem sie wczoraj :D chodzi mi bardziej o to, co w nowych moto jest kosztowne i ile może mnie kosztować? Co może wyglądać niegorźnie, wręcz niewinnie, a cena nowego jest spora, wiem wiem.. mogę przecież każdy model sobie z osobna szukać części, jednak no tak jak mówiłem, ja tu w pracy jestem, nie na wczasach :/ niezbyt mam tu dostęp do internetu, ledwo 2gb na miesiąc, plus średnio z czasem, po prostu transfer bym zjadł cały szukając ile kosztują lampy/lagi itp do wszystkich modeli :/ mógłby mi ktoś tak mniej więcej - bo wiadomo że ceny miedzy modelami nie powinny się aż tak strasznie różnić, ile np do takiego nakeda komplet owiewek / poszczególnych plastików, po ile lampy przednie tylnie, lagi, felgi, zbiorniki na paliwo - lubią być wgniecione itp. Byłbym wdzięczny, we Francji będe jeszcze około 2 tygodni i w sumie to nie ukrywam, że po powrocie do kraju by sie chętnie pojeździło :D a będąc pod paryżem, czemu by czegoś nie poszukać, tym bardziej że jestem tu busikiem, więc na pake mi wejdzie spokojnie, a i po placach moge sobie pojeździć

więc jakby któś mógł w miare sensownie napisać czego unikać, co może ile kosztować, no i w sumie gdzie szukać, być może nie znam jakiejś stronki/komisu gdzie można coś poszukać

też chętnie przyjmę każdą wiedze odnośnie eksploatacji poszczególnych modeli nakedów, przebiegów, po których remont mi zapuka w wydatki na dzień dobry itp :D
fifole
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/8/2020, 15:05


Re: uszkodzony motocykl, jakie koszty

Postprzez BB88 » 8/8/2020, 18:32

Ile kosztują części? Chyba masz internet to sobie sprawdź dla danego modelu który chcesz kupić rozbity poszczególne części będziesz miał rozeznanie im nowszy motocykl tym droższe części albo brak używanych i wtedy pozostaje Aso i wtedy się nie opłaca.

Jak chcesz dobrze zrobic moto to kosztuje i dlatego handlarze robią na odpierdol. Bo się nie opłaca dobrze robić. Samemu też zrobić na odpierdol bo będziesz żałował kasy takSamemu też zrobić na odpierdol bo będziesz żałował kasy. Wszystkie części są dostępne w Internecie więc wy cenisz sobie mniej więcej koszt nie wiem co mam ci napisać
BB88
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/3/2020, 16:00




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości




na górê