Zobacz wątek - Junak 123 brzęczenie pod obciążeniem, 2,5-4 k obrotów.
NAS Analytics TAG

Junak 123 brzęczenie pod obciążeniem, 2,5-4 k obrotów.

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Junak 123 brzęczenie pod obciążeniem, 2,5-4 k obrotów.

Postprzez TGS » 27/5/2020, 12:03

Witam serdecznie,

jestem nowy na forum i w świecie jednośladów.

Od niedawna jestem posiadaczem Junaka 123 (125 ccm) z 2014 r. 7800 km przebiegu.
Jestem z niego bardzo zadowolony, na bieżąco przeprowadzam małe naprawy mechaniczne i stylistyczne.
Problem tkwi w dźwięku, który zaczął wydawać, ciężko mi stwierdzić dokładnie kiedy, podczas obciążenia w okolicach 2-2,5 a 4-4,5 tys. obrotów. Bardzo charakterystyczne metaliczne brzęczenie. Na biegu jałowym problem nie występuje, co wskazywałoby na coś w układzie napędowym. Bujanie motorem na boki i do przodu też nie wydaję żadnych dziwnych dźwięków, pływak sztywny, kable pospinałem, wyciszyłem nawet w niektórych miejscach pianką do przesyłek. Na ten moment wymieniłem olej, filtr oleju, świecę, uszczelniacze amortyzatorów przednich wraz z olejem i kilka rzeczy stylistycznych.
W tym momencie czekam na zębatki oraz łańcuch i liczę, że to rozwiąże problem, gdyż są już wytarte, ale wydaje mi się, że to nie pomoże.
Może taka informacja dodatkowo się przyda - rozrusznik działa dość głośno, czasem nawet z oporem, raz tak nawet głośno strzelił, ale nie wiem czy to nie akumulator.

Jedyne informację i podobną sytuację znalazłem na tym nagraniu, jak się dobrze wsłuchać to słychać ów problem po 0:40 - https://www.youtube.com/watch?v=RXQcg91zKNc&t=1s (w razie konieczności nagram coś swojego, ale efekt będzie bardzo podobny).
Wedle komentarzy nawet serwis kazał się przyzwyczaić do tego dźwięku, ludzie tak jeździli i nie sprawiało to żadnego problemu, ale jednak nie daje mi to spokoju.

Bardzo proszę o pomoc, bo jestem w kropce, nie wiem czy coś z tym robić.
Pozdrawiam
Kamil
TGS
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27/5/2020, 11:17


Re: Junak 123 brzęczenie pod obciążeniem, 2,5-4 k obrotów.

Postprzez BB88 » 28/5/2020, 11:40

Uszczelniacze przy przebiegu 7800 km?
A ja pitole

Zdemontuj łańcuch i kolejne biegi wbijaj -
Jak nie będzie brzęczeć to coś od łańcucha
BB88
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/3/2020, 16:00




Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê