Zobacz wątek - Xj 600 piszczy i ciężko zlokalizować źródło
NAS Analytics TAG

Xj 600 piszczy i ciężko zlokalizować źródło

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Xj 600 piszczy i ciężko zlokalizować źródło

Postprzez MikoÅ‚aj94 » 27/5/2020, 01:55

Cześć, 

Kilka dni temu ierwszy raz ją umyłem myślą ciśnieniową (tylko felgi i delikatnie plastiki) po myciu zachowywała się normalnie. Następnego dnia również pierwszy raz w tym sezonie przejechałem się z pasażerem (dosłownie kilometr) i coś zaczęło strasznie piszczecz :cry: masakra! Przeraźliwy cykliczny pisk (nie jakoś szybki) jakby metal o metal, wydobywa się przy prędkości 30-50 km/h i mam ogromny problem z zlokalizowanie jego źródła, więc tak:

1) puść jest zależny od prędkości (im szybciej jadę tym częściej piszczy)

2) pojawia się w randomowych momentach (można przejechać 40 km i nic a tu nagle zaczyna)

3) czasami wydaje mi się że przechodzi w zgrzyt.

4) jest niezależny od hamulców, wciskam przedni/tylni i jedyne co się zmienia to prędkość. 

5) postawiłem na centralne i jakbym nie rozpędzał tylnego koła to nic.

6) uniosłem przód i krecilem kołem- też nic.

7) zacząłem podejrzewać łańcuch- przejrzałem wszystko, zębatki całe,  łańcuch cały (koło 2.5 cm luzu) nawet ściągnąłem osłonę przedniej zębatki (chyba zbawczą się zwie) wyczyściłem i też nic nie pomogło ( to co mnie zdziwiło to że nie ma nakrętki na tej zebatce ! To normalne? )

8) posmarowałam czujnik obrotów w przednim kole.

9) tarcze proste - nic nie trze.

10) zrezygnowany psiknąłem smarem w mocowania przedniego i tylnego koła- niby pomogło na chwilę ale niewiele czy o nie czasem zbieg okoliczności. 


Macie może jakiś pomysł jak znaleźć źródło tego dźwięku? Jak to naprawić? I czy ta przednia zebatka nie powinna być zabezpieczona nakrętką?


Będę bardzo wdzięczny! Sorki za taki opis Ale przez to że to się dzieje tylko podczas jazdy i to w przypadkowych momentach niemalże niemożliwe jest jego nagranie.


Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka!
Ostatnio edytowano 27/5/2020, 16:43 przez Mikołaj94, łącznie edytowano 1 raz
Mikołaj94
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9/3/2019, 19:16


Re: Xj 600 piszczy i ciężko zlokalizować źródło

Postprzez henio12323 » 27/5/2020, 06:49

z takimi tematami to na forum tylko wrózbita maciej pomoże...
jak nie potrafisz zlokalizować pisk zleć to fachowcowi i tyle.
wszystko co sie obraca podczas jazdy moze wydawac ten pisk/dzwiek. nikt tu nie bedzie strzelał :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Xj 600 piszczy i ciężko zlokalizować źródło

Postprzez MikoÅ‚aj94 » 27/5/2020, 12:01

Nie no jasne! Nie chciałem żeby ktoś mi zdalną diagnostykę postawił na podstawie opisu tekstowego, tylko prosiłem o radę jak tego poszukać, jak znaleźć źródło albo jakieś pomysły co to mogło by być...
Dziwi mnie też brak tej nakrętki...
Co dziwniejsze to próbowałem ściągnąć te zębatka żeby zobaczyć czy tak luzem lata, ale się nie dało, trzymało się tak mocno że nawet siłą nie dało się jakiegoś luzu wywołać... A gwint zardzewiały więc tej nakrętki to nie ma pewnie od kilku właścicieli wstecz XD zamawiam nakrętke i podkładke (kurczę za 50 zł :/) może przy okazji zmienię zebatke. Jakieś rady jak to przekręcić ?
A co do tych masakrycznych piasków, to właśnie podejrzewałem zębatke, ale zero śladów... no chyba że od tylnej strony czego nie widać
Mikołaj94
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9/3/2019, 19:16

Re: Xj 600 piszczy i ciężko zlokalizować źródło

Postprzez henio12323 » 27/5/2020, 19:25

wszystko poskręcaj, nasmaruj co trzeba i rób wtedy testy
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Xj 600 piszczy i ciężko zlokalizować źródło

Postprzez MikoÅ‚aj94 » 7/6/2020, 11:12

Dzięki wielkie ! już naprawione (jednak piszczało łożysko w tylnim kole)! dobrze że przy okazji odkryłem brak nakrętki na zębatce zdawczej...

Powodzenia Wam i dzięki jeszcze raz !!
Mikołaj94
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9/3/2019, 19:16



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości




na górê