Zobacz wątek - Motocykl do 15tys. na miasto i krótsze trasy.
NAS Analytics TAG

Motocykl do 15tys. na miasto i krótsze trasy.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl do 15tys. na miasto i krótsze trasy.

Postprzez ash413 » 11/4/2020, 20:00

Witam serdecznie. Tak jak napisałem w tytule, szukam motocykla do 15tys. zł.
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie):
10tys. km na Suzuki GS500 w jeden sezon. Około 2tys. na Yamaha XJ600
- Wiek, waga, wzrost:
22lata, 182cm, 85kg.
-Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Głównie motocykl będzie użytkowany w mieście, a w weekendy trasy z kolegami rzędu 100-300km.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Jak najwięcej, ciężko określić bo kiedy tylko mogę, to jeżdżę. :D
-Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Na motocykl nie chcę wydawać więcej niż 15tys. Ubrania mam.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Ciężko dokładnie określić.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Nakedy, sportowe turystyki,cruisery, bobbery.
-Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Ogólnie, ostatnio oglądałem Yamahe FZ6N, Suzuki GSR600. Bardzo podobają mi się, lecz jednak jestem większym fanem dźwięku widlastych silników, np. Suzuki SV650 fajnie brzmi, ale boję się, że po sezonie będzie brakować mi mocy. Zastanawiałem się również nad Hondą VFR800 VTec - ciekawy motocykl, lecz nie wiem jak z jego awaryjnością oraz serwisem. Kawasaki Versys 650 - fajny motocykl ale ta lampa z przodu odrzuca mnie. Zastanawiam się również nad Hondą Shadow VT1100, ale martwię się, że pozycja, jaka jest na takich motocyklach nie będzie mi pasowała. Poza tym, wolę dynamiczną jazdę niż siedzenie z wysuniętymi nogami do przodu. :D Ale ten dźwięk V2... Robi robotę według mnie.
Z tych wszystkich podanych motocykli, najbardziej przemawia do mnie VFR 800 oraz SV650.
Dziękuje za wszelkie podpowiedzi. Prosiłbym o śmiałe podsuwanie motocykli, którymi warto zainteresować się w kwocie do 15tys.zł. Pozdrawiam. :)
ash413
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29/1/2019, 11:52


Re: Motocykl do 15tys. na miasto i krótsze trasy.

Postprzez BB88 » 13/4/2020, 07:24

Ten który ci się podoba. To ty będziesz nim jeździł. A te co wybrałeś są bardzo fajne. Mocy ci nie będzie brakować w np tej SV chyba ze chcesz być niszczenie prostej. To wtedy i litr to za mało.
Od biedy możesz znaleźć mt07 z pierwszych roczników
BB88
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/3/2020, 16:00


Re: Motocykl do 15tys. na miasto i krótsze trasy.

Postprzez ash413 » 13/4/2020, 13:49

Bardziej zależy mi na dynamice niż na prędkości maksymalnej, oraz żeby była szybka możliwa do montażu przy wyjeździe na dłuższą trasę. A coś z innych nakedow polecisz? Może Kawa Z750 lub Z1000?
ash413
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29/1/2019, 11:52



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê