Zobacz wÄ…tek - Suzuki GSXR 600 K1 - przegrzewa siÄ™
Advertisement
NAS Analytics TAG

Suzuki GSXR 600 K1 - przegrzewa siÄ™

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Suzuki GSXR 600 K1 - przegrzewa siÄ™

Postprzez Rezk » 10/4/2020, 22:27

Witam wszystkich,
ZacznÄ™ od poczÄ…tku.
Od kiedy kupiłem motocykl czyli jakieś 5 lat temu, mam problem z przegrzewaniem się sprzęta.
Po kupnie wymieniłem płyn chłodzenia na nowy, odpowietrzyłem układ. To co wypłynęło z moto to było jakieś błoto... chłodzony był wodą bo do płynu chłodniczego to podobne nie było. Następnie gix był serwisowany u mechaników. Wymienili mi chłodnicę na nową( nową(!)), czujnik wentylatora, termostat bo rzeczywiście był zużyty. Motocykl był serwisowany w autoryzowanym serwisie, gdzie też już im powiedziałem żeby bezpośrednio pod włącznik podłączyli mi wiatrak(kręci się w prawidłową stronę). Moto czy stoi czy jedzie, łapie wysokie temperatury. Nie ma problemu osiągnąć 120 stopni, czy wiatrak kręci czy nie kręci. Gdy jadę szybko po autostradzie to nie wiem czy stawać czy jechać, bo temp. i tak rośnie. Dziś zauważyłem że po zimowaniu w zbiorniku wyrównawczym było za mało płynu. Po krótkiej przejażdżce 15-20km, po której złapał mi 112 stopni i zjechałem na pobocze, zobaczyłem że rzyga mi płynem do zbiornika wyrównawczego. Owiewki zdjąłem żeby lepiej go chłodziło, ale to też nic nie daje. Dodam że motocykl bezproblemowo wkręca się bez zająkniecia na obroty, odpala od "szczała". Wydaje mi się że w układ chłodzący jest zasyfiony, gdzieś zatkany i ciecz nie ma właściwego obiegu. Co wy na to? Liczę na Waszą pomoc bo już mi ręce opadają.
Rezk
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25/2/2015, 22:39


Re: Suzuki GSXR 600 K1 - przegrzewa siÄ™

Postprzez henio12323 » 11/4/2020, 07:28

masz fabryczny wydech czy jakis "glośny" ? korek wlewu płynu chłodzącego zmieniałes na nowy ?
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Suzuki GSXR 600 K1 - przegrzewa siÄ™

Postprzez Rezk » 11/4/2020, 10:50

Wydech mam skorpiona. Jeździłem na oryginalnym i na tym, bez znaczenia i tak sie grzal. Pamiętam ze zamawialem chłodnice z allegro, ale za cholerę nie pamiętam czy korek wlewu byl w zestawie czy ten stary mi zakładali.
Rezk
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25/2/2015, 22:39

Re: Suzuki GSXR 600 K1 - przegrzewa siÄ™

Postprzez henio12323 » 11/4/2020, 13:51

akurat mam na warsztacie gsxra 1000 i tez był syf w chłodnicy, na tyle ze osad był na uszczelce korka wlewu - i nie było zadnego nadcisnienia w układzie płyn swobodnie przelewał sie do zbiorniczka ( słychac było jak sie sciskało węża że sie przelewało ) w zbiorniczku w zasadzie płynu nie było - bo ostatecznie nadmiarowo wywalał pewnie przelewem, także bym zajrzał czy twój układ jest szczelny i czy trzyma cisnienie
drugi temat to mieszanka - dlatego pytałem o wydech, bo uboga mieszanka moze miec wpływ na grzanie sie sprzetu, w japonczykach jest to mega rzadkie zjawisko - ale np jak pompa paliwa niedomaga, to moze meic za niskie cisnienie - za niskie cisnienie to mniejsze dawki paliwa na wtryskiwaczach, mało paliwa - uboga mieszanka i grzanie sie silnika, w suzuki da sie oprogramowaniem wzbogacic sztucznie mieszanke - mozna by pokombinowac w tym kierunku zwłaszcza na tym akcesoryjnym wydechu.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê