Zobacz wÄ…tek - Wada ukryta silnika//Pomocy
NAS Analytics TAG

Wada ukryta silnika//Pomocy

Przepisy, prawo
_________

Wada ukryta silnika//Pomocy

Postprzez Res » 20/11/2019, 19:38

Witam pisze zapytaniem w ostatnim czasie zakupiłem motorower w 2t.

Jak się okazało sprzedający zapewniał mnie że silnik jest po remoncie jeszcze na dotarciu(przejechane miał około 200km od remontu).Zapewniał że motocykl jest w 100%sprawny.

Jak się okazało całe plastiki od dołu są klejone i robione szpachlą(ale to nie jest wada ukryta chyba),ale chodzi mi głowie o to że oddałem motocykl do mechanika aby sprawdził

jego stan silnika itp. Wyniki wykazały że motorower ma kompresje 6barów (jest to bardzo mało jak na "świeżo po remoncie"), napisałem do gościa że chciałbym zwrócić motocykl bo jest to wada ukryta

dostałem odpowiedź że musiałem go źle docierać. Mimo że jeździłem 50km/h jak kazał mechanik wiec jest to raczej ne możliwe .

I tutaj pytanie do was czy motocykl po słabym dotarciu mógłby stracić kompresje aż do 6 barów czy gość po prostu mnie robi w chu**. I drugie pytanie w ostatnim czasie znikła iskra prawdopodobnie padła cewka czy to też zalicza się do wady ukrytej? (motocykl posiadam od tygodnia przejechałem na nim z 100km. Oraz co mogę dalej z tym zrobić gdzie skierować sprawę jak gościu urywa kontakt i sądzi że to moja wina
Res
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20/11/2019, 19:36


Re: Wada ukryta silnika//Pomocy

Postprzez ChaoticBiker » 26/11/2019, 11:09

kupiłeś od handlarza czy prywatnie?
Jak prywatnie to raczej odpuść sobie jakiekolwiek dochodzenie czegokolwiek.
Cena była okazyjna? tzn niższa niż średnia na rynku? To też na korzyść sprzedającego.
Możesz sprawę próbować kierować do sądu, ale jeśli sprzęt kupiłeś po taniości to licz się z przegraną.
No i kwestia ile KM zrobiles i jak. Docieranie to nie jazda 50km/h tylko troszke wiecej. Oczywiscie przy 2t wchodzi tez sprawa, jaki olej do mieszanki wlales i ile (za duzo/za malo w obie strony niedobrze).
Znamy tylko Twoją wersję i może być to rzeczywiście Twoja wina, żeś motór zajeździł.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Wada ukryta silnika//Pomocy

Postprzez Risbenda » 28/11/2019, 16:32

:cry:
Risbenda
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28/11/2019, 16:29

Re: Wada ukryta silnika//Pomocy

Postprzez Kalkulator » 13/12/2019, 19:03

Czy masz podpisanÄ… umowÄ™?
Kalkulator
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/12/2019, 18:34
Lokalizacja: Polska

Re: Wada ukryta silnika//Pomocy

Postprzez BB88 » 6/3/2020, 17:05

jak motorower to zły dział to nie jest MOTOCYKL
BB88
Świeżak
 
Posty: 177
Dołączył(a): 6/3/2020, 16:00



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê