Zobacz wÄ…tek - Wypadek bez kategorii prawa jazdy sprawa w sÄ…dzie konsekwenc
Advertisement
NAS Analytics TAG

Wypadek bez kategorii prawa jazdy sprawa w sÄ…dzie konsekwenc

Przepisy, prawo
_________

Wypadek bez kategorii prawa jazdy sprawa w sÄ…dzie konsekwenc

Postprzez Mateuszs99 » 6/11/2019, 18:34

Witam 3 miesiące temu byłem sprawcą kolizji drogowej. Mam 16lat posiadam prawa jazdy kategorii AM. Sprawa wygląda tak, zabrałem motocykl mojego taty o pojemności 125cm3 posiada on OC jak i przegląd. Jechałem z prędkością 40km/h za busem, nie zdążyłem niestety wychamowac, uderzylem w jego tylnie drzwi wgniatajac je jednocześnie (kierowcy nic się nie stało) . Ponieważ był to samochód służbowy pracownicy wezwali policję i sprawa została skierowana do sądu w którym mam się jutro zjawić. Mógłby ktos powiedzieć mi z jaką kara po za pokryciem szkód naprawy owego samochodu mogę się liczyć?
Mateuszs99
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6/11/2019, 18:31


Re: Wypadek bez kategorii prawa jazdy sprawa w sÄ…dzie konsek

Postprzez Fugu » 8/11/2019, 10:33

Mateuszs99 napisał(a):Witam 3 miesiące temu byłem sprawcą kolizji drogowej. Mam 16lat posiadam prawa jazdy kategorii AM. ... Mógłby ktos powiedzieć mi z jaką kara po za pokryciem szkód naprawy owego samochodu mogę się liczyć?


Oprocz mandatu mozesz dostac grzywne zgodnie z artykułem 24 §1 Kodeksu wykroczeń - do 5000 PLN. Pozatym ponosisz koszty powstale w trakcie wypadku.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Wypadek bez kategorii prawa jazdy sprawa w sÄ…dzie konsek

Postprzez ChaoticBiker » 21/11/2019, 12:59

Postąpiłeś skrajnie nieodpowiedzialnie, ale jako przestrogę dla innych - dobrze by było abyś opisał tu, jakie konsekwencje Ciebie spotkały. Nadzieja, że ktoś to potem przeczyta i być może pomyśli 5x zanim wsiądzie na pojazd bez uprawnień.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê