Zobacz wątek - Problem ze stabilnością w zakrętach
NAS Analytics TAG

Problem ze stabilnością w zakrętach

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Problem ze stabilnością w zakrętach

Postprzez arkfx » 27/8/2019, 05:46

Witam,
Mam wrażenie że przy wchodzdniu w zakręty przy już lekkim pochyleniu ucieka mi tylne koło. Gdzie szukać przyczyny ?
Wczoraj wymontowalem tylne amortyzatory i górne gumy od wewnątrz moto są pęknięte i jak by wyłażą .
Zauważyłem też że kręcąc kołem łańcuch jest wyciągnięty dość sporo. Luzów na wachaczu ani kole nie zauważyłem, ciśnienie jest, felga prosta, luzow na szprychach nie ma.
Czy któraś z tych opcji może powodować takie objawy ?
Ps. Jak sprawdzić czy tylny amor jest ok ?
Suzuki gz 125 marauder.
arkfx
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5/9/2018, 21:12


Re: Problem ze stabilnością w zakrętach

Postprzez seraph » 27/8/2019, 12:02

Jeśli nie jest wylany i tego nie widać to nie sprawdzisz amortyzatora inaczej niż specjalnym sprzętem diagnostycznym.
W jakim stanie jest opona?
seraph
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21/6/2018, 14:25


Re: Problem ze stabilnością w zakrętach

Postprzez arkfx » 28/8/2019, 05:33

Opona ok. Najbardziej ten dość mocno wyciągnięty lancuch mnie zastanawia...
arkfx
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5/9/2018, 21:12

Re: Problem ze stabilnością w zakrętach

Postprzez seraph » 28/8/2019, 10:22

Wyciągnięty tzn odstaje od zębatki? Może już rzeczywiście czas wymienić napęd, ale nie wiem czy to może mieć wpływ na Twój problem.
Za luźny łańcuch jest odczuwalny podczas jazdy, ale raczej jako szarpanie przy operowaniu gazem i zmianie biegów. To naturalne, że łańcuch się wyciąga i trzeba go napinać co jakiś czas.
seraph
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21/6/2018, 14:25

Re: Problem ze stabilnością w zakrętach

Postprzez ChaoticBiker » 3/9/2019, 15:38

napiac lancuch by sie zawsze przydalo.
Opony- jakie masz? Jak stare? Czy juz moze kwadratowe? Moze jakies najtansze chinskie badziewie?
Polecalbym sie zainteresowac tez przodem motocykla - czy zawieszenie nie cieknie i kiedy ostatnio olej w zawieszeniu byl zmieniany (jak wiecej niz 2 lata temu to warto by bylo go odswiezyc)
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Problem ze stabilnością w zakrętach

Postprzez arkfx » 4/9/2019, 05:22

Opony ok. Miałem wyczerpane górne gumy tylnych amorów, tak że aż od środka wyraziły. Wymieniłem plus nowy zestaw napędowy i puki co jest ok. To mogło być przez te gumy ?
arkfx
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5/9/2018, 21:12

Re: Problem ze stabilnością w zakrętach

Postprzez ChaoticBiker » 4/9/2019, 08:15

no jak tyl motocykla ci sie uginal i przeskakiwal to moglo byc to. Albo jeszcze lozysko wahacza tez taki objaw bedzie mialo "uciekajacy tyl"
Ale skoro na razie jest OK to problem znaleziony. Lozysko wahacza sprawdz na wszelki wypadek.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê