Zobacz wÄ…tek - cbf 600 problem z temperaturÄ…
NAS Analytics TAG

cbf 600 problem z temperaturÄ…

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

cbf 600 problem z temperaturÄ…

Postprzez kurt1976 » 5/6/2019, 10:25

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem CBF 600 na wtrysku PC43 i także mnie dopadł problem nie działającego wentylatora.Moto mi się zagdzał podczas wolnej jazdy na paradzie. Zapaliła sie lampka temp .Zgasiłem ostygł było ok .Później podczas normalnej jazdy było ok ale zaczełem szukać przyczyny. Na drugi dzień w domu odpaliłem Hondzie i poczekałem z 15 min (na dworze dość ciepło) po tym czasie znów zapaliła się kontrolka temp bo wentylator nie załączył się . Dodam że węże gorące wiec termostat działa. Po poszukiwaniach w necie zakładam 2 mozliwości. Padnięty wentylator lub czujnik wentylatora i tu pojawia się problem.Czytałem żeby odpiąć kabel z czujnika włączyć zapłon i zmasować go wtedy załączy się wentylator ( a przynajmniej powinien ) i wyjdzie że albo czujnik kaput (jesli chodzi wentylator) albo kaput wentylator .Tyle że u mnie nie ma tego czujnika w chłodnicy .Zdjemontowałem boczki z obu stron i pusto.Widze w necie że w chłodnicach do PC38 ten czujnik jest z lewej strony ale w PC43 nie ma go.No i utknełem.....może ktos poratuje dobra radą .....
kurt1976
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/10/2018, 20:39


Re: cbf 600 problem z temperaturÄ…

Postprzez henio12323 » 5/6/2019, 20:13

to sprawdź w katalogu częsci gdzie masz ten czujnik albo zajrzyj do jakiejs instrukcji serwisowej

i tak jak zewrzesz przewód który jest doprowadzony do czujnika do masy ( lub ze soba jak są dwa przewody ) to sie powinien wentylator załączyc, jest jeszcze mozliwosc że kostki pośneidziały i nie puszczają prądu
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości




na górê