Zobacz wątek - Co konieczne w PL aby zarejestrować motor z UK
NAS Analytics TAG

Co konieczne w PL aby zarejestrować motor z UK

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Co konieczne w PL aby zarejestrować motor z UK

Postprzez kselu1 » 5/5/2008, 19:58

Witam, widziałem i przeglądałem kilka tematów podobnych do mojego, jednak nie w każdym znalazłem wszystkie konieczne informacje.
Zamierzam zarejestrować motocykl w PL, bo i tak w tym roku wracam do ojczyzny, wiem ze przy kupnie nalezy zaznaczyc ze na export i co dalej?
Czekam na coś z DVLA? Potrzebuje aby ktoś dokładnie wyjaśnił co i jak, papiery które są potrzebne w PL. Czy trzeba robić przegląd? Tłumaczyć papiery? Jakie koszta w PL mnie czekają? Ile mi to zajmie czasu? Z góry dziękuję i również proszę osoby które nie mają zamiaru mi pomóc o nie wpisywanie postów, które nic nie wnoszą do tematu.
kselu1
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4/5/2008, 06:52
Lokalizacja: Kielce


Postprzez klocek » 5/5/2008, 20:21

1. Urząd miasta-kasa (opłata zwolnienia z podatku vat - 150 zł)
2. Pierwszy przegląd - 116 zł
czas oczekiwania=15 min.
3. Tłumacz przysięgły od 50 do 100 zł
czas oczekiwania= od 2 godz do 1 dzień
4. Urząd skarbowy (należy wypełnić formularz vat 24 - 5 zł znaczek skarbowy bez względu na wysokość ceny zakupu - i dołączyć do niego oryginały i kserokopie wszystkich dokumentów)
czas oczekiwania= od 2 godz do 7 dni
5. Wydział komunikacji (karta pojazdu - 75 zł, dowód rejestracyjny i blacha - 115 zł)
czas oczekiwania=20 min-1 godz.

procedura wbrew pozorom malo skomplikowana. chodzi tylko o to ze jak rejestrowalem moto sprowadzone z Niemiec to mialem niemiecka umowe i papiery motocykla od polskiego importera-handlarza i przetlumaczylem je. nie jestem pewien czy wyslanie do DVLA info o eksporcie i zabranie do Polski certyfikatu rejestr. wystarczy. nie wiem jak i czy cos sie zalatwia na granicy (wywozac z UK i wjezdzajac do PL). jestem ciekawy bo za rok bede tez przywozil motor do Polski.
mam nadzieje ze troche pomoglem...
klocek
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 4/9/2007, 20:27


Postprzez kselu1 » 5/5/2008, 20:55

Dzieki, pomogłeś napewno ale mnie zastanawia jedno:
4. Urząd skarbowy (należy wypełnić formularz vat 24 - 5 zł znaczek skarbowy bez względu na wysokość ceny zakupu - i dołączyć do niego oryginały i kserokopie wszystkich dokumentów)
czas oczekiwania= od 2 godz do 7 dni
tzn, wczesniej pamietam ze sie tylko wypełniało i tyle, a zeby im dawac wszystkie papiery? potrzebne sa do wydzialu komunikacji. Od czego zależy 2godziny a kiedy 7 dni, czekam tam na jakies zaswiadczenie? A jak z opłatą recyklingową czy tam srodowiskowa 500zł, motory zwolnione?
Dodam ze chce zarejestrowac zaocznie, tzn nie interesuje mnie wykupienie ubezpieczenia w Anglii bo nie zamierzam tu długo jeszcze siedziec. Chce zarejestrowa go w PL i wrocic juz na polskich blachach. Z przegladem nie bede mial problemu, bo znajomy ma stacje kontroli pojazdów, wiec poza tym przegladem nie trzeba nigdzie wiecej motocykla pokazywać?
kselu1
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4/5/2008, 06:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez klocek » 5/5/2008, 21:03

z tej oplaty motory sa zwolnione. a w urzedzie skarbowym zostawiasz kserokopie. oryginaly o ile pamietam sa do wglady przy skladaniu papierow albo oddaja przy wystawieniu zaswiadczenia. jakos tak. opisaana procedura jest sprawdzona i dziala. a czas oczekiwania nie wiem od czego zalezy. w jednym urzedzie musialem sie umawiac na tydzien przed zalatwieniem sprawy. w innym miescie znajomy zalatwil te sama sprawe "na poczekaniu".
klocek
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 4/9/2007, 20:27

Postprzez sebafire » 13/5/2008, 18:07

Witam jezeli zabierasz moto do polski to mozesz przerejestrowac je na mienie przesiedlecze pod warunkiem ze kupiles go 6 m-cy wczesniej zwalnia cie to z pewnych oplat ale nie pamietam ile i jakich dopisze pozniej musze zapytac dokladnie jak to jest i ci opisze. Przeglad musisz zrobic napewno to jest pierwszy przeglad w kraju i kosztuje ponad 100 pln ale jak mowilem opisze wszystko dokladnie za pare dni
Avatar użytkownika
sebafire
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 11/5/2008, 11:39
Lokalizacja: WEYBRIDGE UK

Postprzez sebafire » 17/5/2008, 11:33

a wiec tak motockl kuioy w anglii zabierasz do polski wazne jest zeby adres na umowie byl angielski bo wtedy nie placisz PCC 2% od wartosci motocykla dobrze jak umowa jest w jezyku polskim oszczedzasz na tlumaczeniu mozesz umowe napisac fikcyjna.
Dokumenty (dowod rej) moto musisz przetlumaczyc okolo 100 pln i robisz przeglad zerowy czyli pierwszy w polsce koszt okolo 120 pln (plus ewetualna pomoc w przegladzie zalezna od przegladajacego :) )
dowod i umowe zabierasz do urzedu skarbowego skladasz wniosek o VAT 25 koszt okolo 160 i czekasz na to okolo tydzien, mozna tego nie placic jezeli motocykl rejestrujesz na mienie przesiedlencze lecz musisz posiadac go minimum 6 m-cy.
z tym wszystkim idziesz do urzedu miasta placisz za blachy okolo 180 pln plus jakies znaczki w sumie okolo 200 pln pozniej juz tylko ubespieczenie i na asfalt :) koszt około 450 pln

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
sebafire
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 11/5/2008, 11:39
Lokalizacja: WEYBRIDGE UK



Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê