Zobacz wątek - Pierwsza maszyna - co wybrać?
NAS Analytics TAG

Pierwsza maszyna - co wybrać?

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Pierwsza maszyna - co wybrać?

Postprzez panczÅ‚owiek » 29/4/2019, 19:39

Cześć wszystkim,

Mam nieskończone 16 lat(za 3 miesiące urodziny) i mieszkam w Warszawie. Pragnę kupić sobie pierwszego jednoślada, gdyż w ostatnim czasem zakochałem się w jeździe na dwóch kołach. Jednak dla was, doświadczeni "riderzy", mam pytanie. Co na pierwszy raz? 50cm3 czy 125cm3? Skuter czy motocykl? Jeśli już któryś z tych typów, to jaki model?
Jestem bardzo skonsternowany, sam zdaję sobie sprawę z zagrożenia jazdy w mieście, dlatego pytam czy taka 125-tka nie będzie dla początkującego za mocna. Też jeśli moglibyście opisać wady i zalety wymienionych rodzajów jednośladów, byłbym niezwykle wdzięczny :)
Pozdrawiam was, miłego dnia i dzięki z góry.
panczłowiek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29/4/2019, 19:00


Re: Pierwsza maszyna - co wybrać?

Postprzez Fugu » 30/4/2019, 07:05

panczłowiek napisał(a):Mam nieskończone 16 lat(za 3 miesiące urodziny) i mieszkam w Warszawie.
....
Co na pierwszy raz?

Na początek zrób prawo jazdy, moim zdaniem najlepiej A1. Na lekcjach dowiesz się, na co powinieneś zwracać uwagę. Jazda bez uprawnię jest niestety bardzo droga - ty i twoi rodzice płacą mandaty i co gorsze płaca tez wszystkie szkody jakie wyrządzisz.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Pierwsza maszyna - co wybrać?

Postprzez panczÅ‚owiek » 30/4/2019, 15:48

Na początek zrób prawo jazdy, moim zdaniem najlepiej A1. Na lekcjach dowiesz się, na co powinieneś zwracać uwagę. Jazda bez uprawnię jest niestety bardzo droga - ty i twoi rodzice płacą mandaty i co gorsze płaca tez wszystkie szkody jakie wyrządzisz.


Myślałem, że to oczywiste, że zrobię sobie prawko. Motocykle to jednak nadal maszyny i trzeba być przy tym uważnym. Bardziej chodzi mi o to, czy po prawku od razu iść na 125 czy może zacząć od 50-80 :>
panczłowiek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29/4/2019, 19:00

Re: Pierwsza maszyna - co wybrać?

Postprzez panczÅ‚owiek » 30/4/2019, 15:50

Wszystko zależy do czego bedzie ci to potrzebne
Na miasto coś praktycznego można czyli maxi skuter np x-max125 pcx burgman

Nie zależy mi na prędkości, bardziej cenię sobie klasyczny wygląd maszyny(cruiser albo klasyk), a jeśli skuter to tylko taki w vintage stylu :)
panczłowiek
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29/4/2019, 19:00



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê