Zobacz wątek - Pierwszy motocykl na dojazdy do pracy
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl na dojazdy do pracy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl na dojazdy do pracy

Postprzez kreciatko » 18/1/2019, 15:34

Czesc,

Mam na imie Szymon, mam 36 lat, 180cm wzrostu i 78kg wagi (mysle, ze to tez moze miec znaczenie). Zastanawiam sie nad zakupem mojego pierwszego motocykla, ktory bedzie mi sluzyl na dojazdy do pracy, 29 km w jedna strone droga krajowa w Irlandii (mokro). Dojezdzac planuje od wiosny do jesieni kiedy temperatura przekroczy 10 stopni. Motocykl musi miec przynajmniej 595cm3
i mase wlasna conajmniej 175kg (pod przyszly egzamin na pelne prawo jazdy). Najbardziej podobaja mi sie nakedy i enduro, ale domyslam sie, ze to raczej nie motocykle na takie warunki uzytkowania. Myslalem wiec o BMW F800ST. Mimo braku doswiadczenia zakladam, ze w moim przypadku bardzo wazne beda ubrania. Moj budzet na odziez i motocykl to 5000€. Bylbym tez wdzieczny za wskazowki odnosnie ubran.

Pozdrawiam.
kreciatko
Świeżak

Re: Pierwszy motocykl na dojazdy do pracy

Postprzez jasnoksieznik » 18/1/2019, 21:40

https://forum.scigacz.pl/about49590.html

F800ST jest spoko, ale jeśli nie masz dobrego powodu, żeby wydawać dużo na europejskie moto, to może być lepiej wziąć MT-07 albo ER-6. BMW bardzo trzymają cenę.

EDIT: Moje F800R ma już ze siedem lat, 30tys. km i ciągle mogę je wystawić za 6k EUR. Za 5k EUR możesz dostać 3-4letnie MT-07
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
jasnoksieznik
Stały bywalec

Re: Pierwszy motocykl na dojazdy do pracy

Postprzez cotteck » 22/1/2019, 16:53

F800ST będzie dla Ciebie zbyt miały. Jesteś dość wysoki i możesz śmiesznie wyglądać na takim motocyklu. Na początku pewnie będzie Ci dobrze utrzymywać na nim równowagę, będziesz mógł mocno stanąć na obie nogi przy zatrzymywaniu, będziesz miał dobry punkt podparcia i łatwiej będzie Ci zachować równowagę. Jednak z czasem, jak nabierzesz wprawy (mówię tu o 1 miesiącu jazdy) motocykl będzie Ci się wydawał zbyt mały i śmieszny. Na Twoim miejscu wziąłbym coś z wyższym siedziskiem.

_________
dzianiny tkaniny (otwórz link) od polskich producentów.
cotteck
Świeżak

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A