Zobacz wątek - Czy fotoradary dla nas są zagrożeniem?
NAS Analytics TAG

Czy fotoradary dla nas są zagrożeniem?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Kuligus » 14/10/2008, 00:45

ojoj... odwage złamać prawo:P szukam sposobu, bo ledwo stacza mi kasy na wache, a tu jeszcze mandat...;/ ale widze ze trzeba sie wziać w garśc i opłacić... w każdym razie dzieki za odpowiedzi...;D
Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... | GS 500EX 99` ...od 2010 bedzie Horneta 600;]
Avatar użytkownika
Kuligus
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27/1/2008, 11:33
Lokalizacja: on sie wział? ...skąd? A no Olsztyn/Gdańsk!


Postprzez Werladyn » 14/10/2008, 01:09

Ehh mandaty zawsze będą ściągnięte to nie PRL...

Btw. policja nie zawsze jest taka zła np:
Chłopak z okolicy był ostatnio na wyścigach pod wawą, zamknięta droga do firmy coś ponad 1km, jeszcze nie ukończona w 100% ale szeroka z dobrą nawierzchnią...
Stali motorami a tu leci policja... Podjechali, chłopak wydygany bez prawka na zx6r tablica podgięta, zapalił moto wyjechał i w koło... przejechał trochę i drugi motocyklista zaczął do niego machać, zawrócił i stanął...
Podszedł do niego policjant i czego uciekasz, pewno prawka nie masz, i że go ganiać nie będzie bo nie chce go mieć na sumieniu jak się zabije spierdalając... kazał nie podjeżdżać blisko publicznej drogi bo tam dzwonią, że głośno jest i spytał który jeździ bez tłumika a tam bandit1200 bez puszek, kazał mu nie hałasować i pojechali...
A co by tu ;]
Werladyn
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25/3/2008, 15:54
Lokalizacja: Jaktorów


Postprzez emils » 14/10/2008, 07:15

wiesz, sa policjanci i debile :)
skoro jests z jaktorowa to pewnie znasz paru takich debili z zyrka, ktorzy potrafia zwinac i byle co :)

zastanawia mnie to, ze jesli fotoradar robi zdj z przodu, to jakim cudem wiedza, ze to Ty?
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez Werladyn » 14/10/2008, 14:38

a no znam ;] kumpel z zrdw sprowadził się i też sporo opowiadał :P

nie rozpoznają...
A co by tu ;]
Werladyn
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25/3/2008, 15:54
Lokalizacja: Jaktorów

Re: Czy fotoradary dla nas są zagrożeniem?

Postprzez DamX » 27/10/2008, 15:43

Oj są zagrożeniem, przynajmniej w Austrii.
Wiedeń, 30 sierpień.
Pięknie strzelił z tyłu.
Tam mają podobno taki przepis, że z przodu nie wolno błyskać flashem.
Intruder C1800R
DamX
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18/6/2008, 10:10

Postprzez Magik » 28/10/2008, 10:08

tak sobie czytam i dochodzę do wniosku że jednak wśród nas motocyklistów rzeczywiście duża większość nie dorosła do posiadania prawa jazdy kat A. Nie chce wyjść na "świętoszka" itp. bo sam lubię przycisnąć, poczuć prędkość i złożyć się na zakręcie aż kolanem przetrę asfalt ( pod warunkiem że jest równy). Ale by jechać 200 w miejscu gdzie stoi fotoradar ( więc zazwyczaj ograniczenie do 50 km/h) i cieszyć michę z faktu że się pokazało bardzo wymowny, aczkolwiek nie nazbyt inteligentny "fakalec" to już człowiekowi ręce opadają.

Po tym poście nie chciało mi się już więcej czytać, bo by mnie chyba szlag trafił. Więc odpowiem może na pytanie z początku tematu, a raczej na jego pierwszą część.
"Czy fotoradary dla nas są zagrożeniem?"

Fotoradary w Polsce nie są zbytnim zagrożeniem dla motocyklisty, a raczej dla jego portfela! Pewnie dlatego że nasza biedna policja ma pełno idiotycznych przepisów które, zabraniają im między innymi wykorzystywania pieniędzy pochodzących z mandatów ( a trochę ich jest) na np zakup specjalistycznego sprzętu foto-radarowego który by pozwolił na skuteczne zwalczanie piratów drogowych.

Następna sprawa jest taka że polskie prawo ma luki i każdy motocyklista z fotką od "tylca" może się łatwo wymigać od mandatu. Dlaczego? Dlatego że w Polsce nie ma przepisu który by równo i jasno określał prawa i obowiązki posiadacza pojazdu.

W niektórych krajach jest tak że, posiadacz pojazdu (czyli osoba widniejąca na dowodzie rejestracyjnym) może kierować danym pojazdem i nie może go pożyczać! W innych znów jeśli go pożycza to tylko pisemnie i na określony czas, dzięki czemu w razie mandatu jest czysta.

Tyle jeśli chodzi o zagrożenie ze strony foto-radarów.

Ale powinien powstać temat pod tytułem "Czy My jesteśmy dla Siebie zagrożeniem?"

I tu stanowczo odpowiedział bym "3xTAK"!!!

Pozdrawiam i mniej debili na drodze życzę.
Magik
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez Grzesiek467 » 16/12/2008, 09:00

ok.. to ostatecznie.. jak to jest... jade na moto droga_50 km/h a załużmy jade 90 i fotoradar ładuje mi zdjatko od przodu...jakie jest prawdopodobienstwo ze dojda ze to byłem ja??
CBR F4 2000r
.......?? <- czas na zmiane
Grzesiek467
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14/12/2008, 11:52
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Konig » 16/12/2008, 16:04

Znikome...
Ostatnio czytałem że mają powstać nowe fotoradary, robiące zdjęcia od tyłu, mam nadzieje że to tylko gazetowe plotki
Konig
Świeżak
 
Posty: 433
Dołączył(a): 14/8/2008, 20:21
Lokalizacja: Triocity

Postprzez Grzesiek467 » 16/12/2008, 16:16

aha....no czyli praktycznie nie ma sie co obawaic fotoradarow gdy nam pstrykną zdjątko od przodu...? :lol: aa no i oby te nowe fotoradki były tylko plotka...
CBR F4 2000r
.......?? <- czas na zmiane
Grzesiek467
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14/12/2008, 11:52
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Budzik_rider » 16/12/2008, 22:45

Panowie, czytając wasze wypowiedzi i zwracając uwagę na portfele i bezpieczeństwo, można powiedzieć tyle jeśli nie chcecie uszczuplić swojego portfela ani nie mieć do czynienia z niebieskimi oraz prawem powiem wam tyle, jak już mowa ze maja nam fotę ( oczywiście mowa o tyle czyli tablice ) cyknąć to warto przed tym fotoradarem zwolnic do przepisowej prędkości jaka jest wymagana i mieć z głowy nie bać się o nic i za foto radarem znów możesz lekko dokręcać swoją manetkę gazu. I po co się bać jak tylko chwila potrzebna jest do tego i nic więcej.

Według mnie to jest najlepsze rozwiązanie :D
Budzik_rider
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29/3/2008, 10:31
Lokalizacja: Oleśnica

Postprzez KawiarzErPiontacz » 27/12/2008, 17:55

a ja mam pytanie z troche innej beczki ;)
mam na mysli to czy jadac na motocyklu fotoradar robiacy zdjecie z przodu jest dla mnie zagrozeniem? bo wkoncu tablice mam z tyłu

co o tym myslicie?

czy moge sobie bezkarnie przekraczac predkosc przed takim fotoradarem?
Avatar użytkownika
KawiarzErPiontacz
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 31/10/2008, 18:11

Postprzez bryce » 27/12/2008, 18:30

teoretycznie tak, w praktyce bywa różnie ;)
bryce
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 1/11/2008, 13:09

Postprzez falconiforme » 28/12/2008, 00:08

KawiarzErPiontacz napisał(a):a ja mam pytanie z troche innej beczki ;)
mam na mysli to czy jadac na motocyklu fotoradar robiacy zdjecie z przodu jest dla mnie zagrozeniem? bo wkoncu tablice mam z tyłu

co o tym myslicie?

czy moge sobie bezkarnie przekraczac predkosc przed takim fotoradarem?

Na podstawie zdjęcia z fotoradaru wyciągają numery tablicy rejestracyjnej i identyfikują kierowcę.

1. Nie wyciągną ze zdjęcia numerów tablicy. (chyba że robią zdjęcie z tyłu)!!!

2. Nie zidentyfikują kierowcy bo jest w kasku (nie zależnie czy robią z tyłu czy z przodu)!!!
Nawet jeśli nie masz kasku to chyba twarz wygląda bardzo zniekształcona jak przekraczasz prędkość. I taka identyfikacja jest do dvpy.

3. Jak robią zdjęcie z tyłu to nie wiedzą kto prowadził. W najgorszym razie zapłacisz mandat, ale dla mnie np punkty mogą sobie sami wsadzić.
Nie masz obowiązku zapisywać kto ponad 3 miesiące temu akurat prowadził.

4. Z tego co wiem fotoradary są ustawione na
[max prędkość dozwolona km/h] + [30 km/h]

5. Z tego co wiem do końca roku nie mają kasy na fotoradary i robienie zdjęć.

6. Jak widzę fotoradar zawsze mam prędkość taką by mi zdjęcie zrobił.
Zawsze przed fotoradarem przyspieszam. I od dwóch lat żaden nie zrobił mi zdjęcia.

Za drogi by się wzięli.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Budzik_rider » 28/12/2008, 00:28

Te fotoradary to pic na wode ale czasem trzeba uwazac bo z nimi bywa roznie :D:d

Znam druga metode nawet jak z tylu robia fote ale to dla zaawansowanych motor na kolo i wiecie tablica leci w dul i foto guwno im pomoze bo tabmice masz przy ziemi a kat padnia zdjecia nie widzi tego :D
Budzik_rider
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29/3/2008, 10:31
Lokalizacja: Oleśnica

Postprzez navi » 28/12/2008, 13:14

Budzik_rider napisał(a):Te fotoradary to pic na wode ale czasem trzeba uwazac bo z nimi bywa roznie :D:d

Znam druga metode nawet jak z tylu robia fote ale to dla zaawansowanych motor na kolo i wiecie tablica leci w dul i foto guwno im pomoze bo tabmice masz przy ziemi a kat padnia zdjecia nie widzi tego :D


No to rzeczywiście jesteś rider... :)
Najgorsze jest jednak to że fotoradar widzimy w ostatniej chwili kiedy nie mamy już szans wyhamować a tym bardziej postawić na koło :twisted:
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez oczopek » 28/12/2008, 13:30

fotoradar robiący zdjęcie z tyłu najpierw trzeba minąć zeby zzrobił zdjęcie, wiec troche czasu jest.
a jak juz postawisz na koło, a oni przypadkiem rozczytają nuumery to masz dopiero przesrane :P
oczopek
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 19/8/2008, 21:26

Postprzez Budzik_rider » 28/12/2008, 15:32

No wiem to mówię ze to jest takie pogmatwane ale jednak jakoś da rade :D ja osobiście nie stosuje tego i nie mam zamiaru tylko taka wzmiankę dałem :D

NAVI a Ty się nie unos mowie to tylko taka wzmianaka :D
Budzik_rider
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29/3/2008, 10:31
Lokalizacja: Oleśnica

Postprzez KawiarzErPiontacz » 28/12/2008, 22:18

ja zawsze stawiam swojego gsxr na gume kiedy widze radar :mrgreen:
Avatar użytkownika
KawiarzErPiontacz
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 31/10/2008, 18:11

Postprzez skwy » 28/12/2008, 22:40

Idź już spać bo na ciebie pora.
Avatar użytkownika
skwy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez I/JG53_Angel » 30/12/2008, 00:18

KawiarzErPiontacz napisał(a):ja zawsze stawiam swojego gsxr na gume kiedy widze radar :mrgreen:


Tak to jest jak się nawp****ala ktoś liści na kolację


Zrobic zdjęcie z tyłu nie jest problemem,teraz wszystkie stawiane budki dla wróbli są na obrotowych podstawkach,a to że stawia się je w miejscach nieraz debilnych to inna sprawa
Avatar użytkownika
I/JG53_Angel
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 23/3/2008, 12:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na gr