Zobacz wątek - Czy fotoradary dla nas są zagrożeniem?
NAS Analytics TAG

Czy fotoradary dla nas są zagrożeniem?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez kildow » 28/5/2008, 14:15

Tak to być nie może, że właściciel odpowiada, bo za wykroczenie musi ponieść karę osoba która je popełniła. To chyba oczywiste.

Jeszcze co do przegięcia, o którym piszesz to ustawodwaca wymaga przecież od Ciebie na każdym kroku znajomości przepisów prawa, czy to karnego, czy cywilnego. Nie sposób też ich pamiętać, ale znać trzeba, można natomiast korzystać z notatek. :)
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez falconiforme » 28/5/2008, 15:08

W sumie chodziło mi o to, że z godnie z prawem powinien sobie notować kto kiedy jeździł.
Jeśli tego nie zrobię nawet gdybym nie musiał nikogo wskazywać, to w myśl przepisu wskazania potencjalnego sprawcy, niezapisywanie powinno być karalne. Wszak nie stosuję się właśnie do tego przepisu.


Ja bym zrobił jeszcze podobny przepis z tym wymuszeniem.
Jak ukradną mi motocykl to po zgłoszeniu tego faktu policji oni mają obowiązek wskazać sprawcę inaczej kara :D chłopaki w końcu by się nie ociągali.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez kamilos12 » 27/6/2008, 12:49

cuz zaprobrem wykiwac policje gdy zdjecie jes od tyłu to wystarczy zabrudzic tablicę przed kazda jazda lub lubic zmieniac maloanie motocykla po kazdej fotce i jak wtedy nam moga udowodnic jak tablica ta sama a motor inny wiec niby ktos podrobił
najlepszym sposobem jest terz zakup czegos takiego cb-radio

http://www.allegro.pl/item380240538_ala ... szawa.html
kamilos12
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 25/6/2008, 20:38

Postprzez dark_angel » 27/6/2008, 14:06

Kildow ma racjÄ™, znam to z autopsji :)
Avatar użytkownika
dark_angel
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 12/6/2008, 18:39

Postprzez HWC » 29/6/2008, 13:33

Ale głupia gadka moim zdaniem.

Ty odpowiadasz za pojazd jeśli jest twój jak dostanie klucze gnój i rozjedzie babke to ty za to odpowiadasz nie on. Jeśli zginał ci pojazd i ktoć coś nim robi to musisz zgłosić kradzież a potem ją udowodnić ze nie udzielałeś dostepu do kierowania prowadzącemu. Proste i logiczne. Tak samo jak sie nie zatrzymasz do kontroli to musisz jechać na komisariat prosto bo np coś wzbudziło twoją niepewność u polcijanta który zatrzymywał. Inaczej traktowane jest jako niepoddanie sie kontroli policyjnej i mandat.

Za zabrudzenie tablicy mandat. Lub drogą łaski czyszczenie. Za brak podświetlenai również.

U nas podrabianie tablic to norma, najelpiej kolega podrobił sobie 3 na 8 w rejestracji patrzy jedzie koleś VFR'ką z taką samą tablicą jak on :lol: wszystkie skargi szły na tego goscia z VFR heh ale zmiana na inną zaraz.
Ja osobiście zmieniam motory co pare miesięcy, nie zrobiłem jeszcze zadnego kilometra z tablicą rejestracyjną zarejestrowanym motorem. Takze mnie to nie dotyczy:) Jak coś to fifu i narazie(tak jak wczoraj Biedny pan policjant niezdążył :lol: ) Aczkolwiek u nas takich jak ja sie inaczej ściga. Policja sie pyta i robią rewizje w domach tak jak u kolegi itd.

A kumpel najlepiej opatentował sobie w swoim trupie którego nawet na stopce nie kładł a na deklu :lol: przykręcił sobie do błotnika tylnego cos w rodzaju spoilera i przy prędkości 70-100 tablica sie unosiła, była jeszcze w dodatku zgieta i nic nie było widać. Ale policja i tak doszła jak sie nie zatrzymał na lizaczku:) Bo w mniejszych miastach to est problem gdzie jest tylko 15 motorów. I codziennie popisówka to ludzie wiedzą kto jest kim i na czym.

Powiedzieć sobie zawsze można ale u nas np jak nie złapie cie raz to podjedzie ci innym razem jak stoisz pod parkiem czy kościołem i pytają sie czyj to pojazd itp.

Opony, Oświetlenie Własciwe parkowanie, Zabezpieczenia motocykla, Podgięta tablica, Sprawdzanie wszystkich papierów

Mandat 1000 zł Z tym że jak sie niema nic na siebie można nie płacić a po 3 czy tam 5 latach przepadnie. Nobo co komornik komu zabierze jak nic niema? :lol:
Ostatnio edytowano 29/6/2008, 13:36 przez HWC, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
cztery w rzędzie wjedzie wszędzie
HWC
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 25/6/2008, 12:36

Postprzez Inku » 3/7/2008, 19:53

Weźcie zbanujcie tego bajkopisarza HWC. W zeszłym roku też taki był. I podejrzewam, że to ta sama osoba. Też wielki handlarz, jeździł bez OC, prawka, rejestracji, i też pisał takie przydługawe, przygłupawe posty.


Falco, odpowiadając na twoje kombinacje, że pożyczasz samochód itd..
Masz obowiązek sporządzić umowę użyczenia. Tyle wiem od władzy niebieskiej.

Co do tematu. Dostanę fotkę :twisted: :twisted: Wyjeżdżałem z Poznania i na wylocie z miasta, przed samą tablicą kończącą teren zabudowany stało foto, w dodatku przysłonione cywilnym VW Caddy - z daleka nie było widać. I jechałem zgodnie z przepisami, gdyby nie bus, który dymił jak Star. Więc wyprzedziłem go. Koło 90km/h na 70km/h. I niech mi ktoś napisze, że ten fotoradar był dla poprawy bezpieczeństwa :evil: :twisted: Droga 2 pasmowa + pas do skrętu, barierki, sucho. K*rwa! Pieprzone, durne psy. Na moje nieszczęście jechałem puszką.
Ale w sumie jakby tam przedszkole zbudowali a wczoraj jeszcze by go nie było i mój synek którego jeszcze nie mam, przechodził przez ulicę, to przejechałbym synka! Nie zapłacę tego mandatu. :twisted:
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez Grega » 3/7/2008, 20:02

Inku napisał(a): Nie zapłacę tego mandatu. :twisted:

To przyjdzie komornik. Już to pare razy przerabiałem i zawsze przychodził :oops:
Grega
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 24/6/2008, 20:38

Postprzez Inku » 3/7/2008, 20:05

To serdecznie go zapraszam. Może się kawy napije, jak ktoś z domowników zechce go poczęstować. Bo zabrać póki co, nic mi nie może - nie posiadam żadnego majątku. Motocykl nie jest zarejestrowany na mnie. A samochód, którym jechałem nie jest mój.

O ile wiem to jedyna możliwość ściągnięcia mandatu w tym przypadku, to przez skarbówkę - podatek.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez Meciek » 3/7/2008, 20:26

Ja dostałem jak na razie 2 mandaty (oczywiście za prędkość) gdy jechałem puszką, w obu wypadkach nie zapłaciłem i za pierwszym razem zabrali mi z podatku a za drugim z wypłaty. Ostatnio strażnik miejski mi powiedział (gdy wypisywał mi upomnienie) ,że gdy przyjdzie zdjęcie to najlepiej się nie rozpoznać wtedy nie będzie i punktów i zapłaci się mniej.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez Inku » 3/7/2008, 20:38

O ile wiem, jak się nie wskaże kierowy to mandat: 400zł 0 punktów, pod warunkiem, że jest nierozpoznawalny na zdjęciu. W tym przypadku się to nie opłaci.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez Meciek » 3/7/2008, 20:42

A jeżeli widać mnie wyraźnie i powiem ,że to nie ja (bo np. za kolejne punkty mogę stracić prawko! ). Przejdzie coś takiego?
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez Inku » 3/7/2008, 20:49

Żartujesz chyba. Możesz iść, do Wordu na zbijanie punktów, ale to zanim będziesz miał 24p. Taka "przyjemność" 300zł i zbijasz 6p.

Skoro mówisz, że mogą wejść na wypłatę to i tak mi ściągną ten mandat, prędzej czy później.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez Meciek » 3/7/2008, 20:51

mi z wypłaty ściągnęli po 6 miesiącach.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez spazz » 4/7/2008, 17:02

a mnie po roku chyba ale scigna wczesnie czy pozniej...
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez SQ » 4/7/2008, 21:06

ma przyjść komornik, to przyjdzie. i on ma robotę i ja jestem zadowolony. nie musiałem stać na poczcie w kolejce. koszt egzekucji to jakieś śmieszne 5 czy 6zł.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Grega » 6/7/2008, 20:39

SQ napisał(a):ma przyjść komornik, to przyjdzie. i on ma robotę i ja jestem zadowolony. nie musiałem stać na poczcie w kolejce. koszt egzekucji to jakieś śmieszne 5 czy 6zł.

Wychodze z podobnego założenia. Wole dac zarobic komornikowi niż policji. Od znajomego ze skarbówki wiem, że komornik dostaje 30% od ściągniętego długu.
Niedośc, że to dla mnie wygoda, to jeszcze daje komuś zarbic ;)
Grega
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 24/6/2008, 20:38

Postprzez CeBeRek » 7/7/2008, 00:33

Grega napisał(a):
SQ napisał(a):ma przyjść komornik, to przyjdzie. i on ma robotę i ja jestem zadowolony. nie musiałem stać na poczcie w kolejce. koszt egzekucji to jakieś śmieszne 5 czy 6zł.

Wychodze z podobnego założenia. Wole dac zarobic komornikowi niż policji. Od znajomego ze skarbówki wiem, że komornik dostaje 30% od ściągniętego długu.
Niedośc, że to dla mnie wygoda, to jeszcze daje komuś zarbic ;)


I z takim założeniem powinni wychodzić wszyscy Polacy, bezrobocie by się zmniejszyło bo, więcej komorników by było trzeba.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez Kuligus » 12/10/2008, 10:45

A ja ostatnio miałem przygode z suszarą... też radar wiec pisze! Na wylotówce z Olsztyna na Szczytno, na samym końcu obszaru zabudowanego schowali sie za drzewami... jak ich zobaczyłem zdazyłem wyhamować do 73 i mandacik 73/50 czyli 200zł i 4 pkt karne... mój pierwszy mandat i teraz sie zastanawiam czy mam go płacić bo nie pracuje tylko jestem studentem i nie bardzo maja mi z czego sciagnąc... zresztą jak to jest z blankietami? Bo koleś dał mi blankiet z numerem konta i kwotą, ale żadnych danych imiennych ani peselu jako ze tytuł przelewu... o co chodzi bo jestem świeżak;/
Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... | GS 500EX 99` ...od 2010 bedzie Horneta 600;]
Avatar użytkownika
Kuligus
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27/1/2008, 11:33
Lokalizacja: on sie wział? ...skąd? A no Olsztyn/Gdańsk!

Postprzez Grzybu » 13/10/2008, 10:09

To on chyba też był świeżak. Ogólnie powinien Ci wypisać cały druczek. Twoje dane, łącznie z nazwą wykroczenia w tytule przelewu.

A czy nie płacić... odpowiedź masz wyżej. Ja ostatnio olałem i wpłaciłem dopiero po półtora miesiąca. Dwa dni po wpłacie zapukał komornik. Ważne, żeby trzymać dowód.
Avatar użytkownika
Grzybu
Bywalec
 
Posty: 784
Dołączył(a): 27/4/2007, 10:43
Lokalizacja: Syc.oof

Postprzez navi » 13/10/2008, 14:48

Spokojnie, ściągalność mandatów to oni mają wyjątkowo dużą. Kiedyś ktoś mi powiedział, że wystarczy wpłacić jakąkolwiek kwotę za mandat, gdyż oni nie sprawdzają kwoty tylko odnotowują samą wpłatę. Nic z tego. Dostałem w styczniu mandat 300 zł, zapłaciłem 100, wczoraj przyszło do mnie pismo, że potrącą mi z wypłaty 210zł (w tym 10 zł opłaty administracyjnej). :D A więc chyba wcześniej czy później Cię przydybią.
Poza tym jak masz niezapłacone mandaty to można trafić do bazy dłużników w BIK i nie dostaniesz kredytu jak będziesz się o taki ubiegał. A więc raczej jak się miało odwagę złamać prawo to trzeba też mieć odwagę za to zapłacić ;)
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê