Zobacz wÄ…tek - posiadane punkty karne i zdawanie egzaminu na prawko
NAS Analytics TAG

posiadane punkty karne i zdawanie egzaminu na prawko

Przepisy, prawo
_________

posiadane punkty karne i zdawanie egzaminu na prawko

Postprzez harry89 » 13/4/2008, 11:32

pare dni temu mialem niemiłą sytuacje na drodze, jechalem skuterem, mialem drobną kolizje i policja uznała że wina leży po mojej stronie, dostałem 50 zl mandatu bo to byla drobnostka, ale (co mnie bardziej martwi), 6 punktow karnych.
akurat jestem w trakcie robienia prawka na kat. A. kumpel mi powiedzial, ze slyszyszal o czyms takim, ze jeśli ma sie na koncie jakieś punkty karne to mogą być problemy z przystąpieniem do egzaminu WORD-owskiego. to prawda? musze miec "czyste konto" zeby moc zrobić prawko? wydaje mi sie to malo realne, ale zapytac nie zaszkodzi... ;)
aha, jak na razie nie mam zadnego prawa jazdy (B również nie), wiec jesli dobrze zrozumialem, te 6 pkt. będą nalozone "na zaś", kiedy tylko otrzymam dokument. i to mi jeszcze bardziej miesza w glowie...
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin


Postprzez MadboY » 13/4/2008, 12:50

Pkty zostaly stworzone po to, zeby zabierac prawko.. wiec jedyne rozsadne (moim zdaniem) wytlumaczenie tego to to, ze zdajac prawko bedziesz obciazony tymi 6pktami. Chociaz nie spotkalem sie jeszcze nigdy w zyciu z przypadkiem, zeby ktos dostal pkty nie majac prawka..
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa


Re: posiadane punkty karne i zdawanie egzaminu na prawko

Postprzez cman » 13/4/2008, 14:09

harry89 napisał(a):kumpel mi powiedzial, ze slyszyszal o czyms takim, ze jeśli ma sie na koncie jakieś punkty karne to mogą być problemy z przystąpieniem do egzaminu WORD-owskiego.

Zawsze mnie zastanawia, skÄ…d ludzie biorÄ… takie rewelacje...

Przede wszystkim punkty karne wpisuje się do ewidencji wyłącznie kierowcom. A kierowca to osoba, która ma uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym, czyli mówiąc krótko: prawo jazdy.
Nikt Ci więc żadnych punktów nigdzie nie dopisze, a sam mandat ma wadę prawną.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez harry89 » 13/4/2008, 14:39

hmm... no to faktycznie ciekawa sprawa, ale mam nadzieje ze jest tak jak mowicie. w "notatce informacyjnej o zaistniałej kolizji" mam napisane, ze posiadam prawo jazdy kat. karta motorowerowa :lol: przy czym policjant sam mi powiedzial ze nie musze juz jej wozic ze sobą, bo wystarczy dowód osobisty (wożę z przyzwyczajenia).
ale rzeczywiscie - jesli bym cale zycie jezdzil tylko na dowodzie osobistym jedynie skuterem nie posiadajÄ…c zadnego prawa jazdy, a mimo wszystko dostawal punkty karne to co by sie stalo gdybym przekroczyl granice 24 pkt.? zabraliby mi dowod? :D
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez cman » 13/4/2008, 15:02

harry89 napisał(a):...mam napisane, ze posiadam prawo jazdy kat. karta motorowerowa...

Poważnie mówisz? Aż trudno uwierzyć, że powstają takie dziwolągi i to w dodatku tworzone przez niby kompetentne osoby.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez harry89 » 13/4/2008, 18:53

tak, mowie o tej takiej rozowej kartce ktora dostalem razem z mandatem ;)
Kawasaki ZX-6R
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez oscypek » 13/4/2008, 23:08

Spoko mając punkty na koncie, możesz bez problemu zdawać prawko. A wiem to z własnego doświadczenia, bo też miałem 6 punktów, "zdobytych" w lipcu 2007, a we wrześniu zdawałem egzamin na kat. A! Więc spoko :)
Avatar użytkownika
oscypek
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:18
Lokalizacja: Maków Podhalański/Częstochowa

Postprzez kepa4379 » 13/4/2008, 23:44

takich jaj to jeszcze nie słyszałem, zeby napisywac punkty przed prawkiem... , to jak motorowerzysta przekroczy mogiczna liczbe 24pkt, to sobie moze o prawku pomażyć???, czy jak zda egzamin to mu powiedzą ze mu zabierają bo ma juz punkty???. to jest polska tu wszystko można
kepa4379
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 5/1/2008, 21:31
Lokalizacja: NOWY SÄ„CZ/ ÅšWIDNIK

Postprzez harry89 » 14/4/2008, 12:10

policjant ktory mi wypisywal mandat powiedzial, ze te 6 pkt. karnych zostanie mi nałożone od razu kiedy dostane prawo jazdy. po prostu tak jakbym spowodowal kolizje w dniu otrzymania dokumentu.
Kawasaki ZX-6R
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na górê