Zobacz wątek - Kamizelki ?
NAS Analytics TAG

Kamizelki ?

O wszystkim
_________

Postprzez fast and furious » 25/3/2008, 21:44

dokładnie tak, bo od czego do cholery są tylne światła w moto??
chyba od tego żeby nadjeżdzający z tyłu widział, że jedziesz, co??
a jak się nie ma świateł to dopiero wtedy nosić kamizelki!!
/speed always goes in pair with fouriosity/
po prostu fast...

HONDA CBR 600RR MOVISTAR TELEFONICA-opylona
Avatar użytkownika
fast and furious
MEGA TROLL
 
Posty: 307
Dołączył(a): 27/7/2007, 16:34
Lokalizacja: Poznań City


Postprzez MIG » 25/3/2008, 22:19

ale swiatla powinienes miec :P chyba ze jezdzisz po polach i tylko z przodu masz lampe ale wtedy i kamizelka nie potrzebna :P. ale zastanawiajac sie jak bym juz mial jezdzic w kamizelce to jakies "porzadnej" nie takiej jakie sie kupuje byle by byly w samochodzie :D (w polsce to chyba jeszcze nie obowiazkowe ale w czechach jest za to mandat) zrobil bym sobie jakies logo ja niej albo swoj nick :d
MIG
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: Kraków


Postprzez simonw » 25/3/2008, 23:24

Proponuje zamiast dywagacji porownac widocznosc lampy pozycyjnej w moto, motocyklisty w kurtce i w kamizelce z odleglosci 50m po zmroku, na ciemnej drodze (bez lamp) np po 5h jazdy samochodem non stop jak Ci ludzie zapodaja swiatlami w oczy?

Jesli _o mnie_ chodzi to pomaga mi to zlokalizowac uczestnika ruchu lepiej niz male czerwone swiatelko, bo wtedy moze byc juz za pozno. Owszem niektorzy kierowcy widza wprost sweitnie, sa wypoczeci jak jada itp, ja najczesniej w nocy jestem juz zmachany po n-km totalnie wyprany i srednio widze tak wiec mi takie oznakowanie pomaga. Duzo zalezy od wypoczecia, nachylenia przedniej szyby w puszce itp itp ale na prawde widac lepiej.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 25/3/2008, 23:30

Simon ,ale niektore dzieci zboczyly z tematu i pisza teraz o lansie ,bo w kamizelce to mozesz wyrwac jedynie "chwasta". :lol:
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez elco » 25/3/2008, 23:32

Ja osobiście zawsze zakładam kamizelkę po zmroku dla własnego bezpieczeństwa. Jezdze czarnym motocyklem w czarnym kombinezonie, ktory niestety pewnie jest bardzo malo widoczny w nocy.Gdyby przepis ten odnosil sie wlasnie do jazdy motocyklem po zmroku to jestem jak najbardziej za.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez icid » 26/3/2008, 00:47

Ja też mam czarny kombinezon ale ma odblaskowe wstawki więc nie widze konieczności używania kamizelki, szczególnie że moto ma dobre światła i używam ich cały rok.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez MIG » 26/3/2008, 00:51

nie chodzi o wyrywanie chwastow ;]. ale kupujac kurtke nie patrze tylko na ochraniacze w niej umieszczone ale takze kolorystyke i ogolny wyglad a taka kamizelka do calego ubioru "ni z du** ni z pietruchy",wiadomo ze bezpieczenstwo wzrasta ale moim zdaniem duzo odblaskow w kurtce wystarczy w zupelnosci
MIG
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sepo » 26/3/2008, 09:22

Jak wejdzie taki przepis to fajnie by było gdyby pojawiły się kamizeli z odblaskowym logo ścigacza, w sumie to fajnie by to nawet w nocy wyglądało.
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez mr_neox » 26/3/2008, 09:40

Mówcie co chcecie, ciemne malowanie motocykla, czarny kask i kurtka - widać całe G.

Osobiście popieram Wiewióra - nie ma jeszcze środka lata, do kierowców puszek niezbyt dociera że w lutym czy w marcu są już motocykliści na drogach - ja ze swojego retbike'a kamizelki nie ściągam- na razie ;-)
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez spazz » 26/3/2008, 10:37

amen. jak chcesz to jezdzij. ja nie chce
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez mr_neox » 26/3/2008, 10:56

spazz napisał(a):amen. jak chcesz to jezdzij. ja nie chce


Demokracja, nic na siłę... chociaż politycy wolą młotkiem :twisted:
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez genek » 28/3/2008, 13:49

Powinni wymyślić jakieś pasy odblaskowe :P coś w tym rodzaju. Ale jeżeli w puszcze jest głupek to żebyśmy mieli świecący motor to i tak Cię nie zauważy... jak dzisiaj rano mnie :(
genek
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 17/6/2007, 12:52

Postprzez Szopekk » 28/3/2008, 15:50

Mi sie wydaje ze to jakas nagonka znowu jest...znaczy sie ktos wzial w lape (zeby zalatwic sprzedarz kamilzelek) i puscil "plotke" zeby ludzi naciagnac...jak mi jakis smerf oznajmi ze powinienem miec kamizelke do za 5 min zakupie ja...wiem ze poprawiaja widocznosc itp...ale srednio mi sie widzi latanie z taka kamizelka...chyba ze od chinczykow bo oni malutkie maja rozmiary i bedzie odpowiednio napieta zeby nie trzepotala w czasie jezdzenia...
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Avatar użytkownika
Szopekk
Świeżak
 
Posty: 440
Dołączył(a): 28/12/2007, 14:09
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez marcinhc » 28/3/2008, 18:06

Mysle, ze dla poprawienia widocznosci powinny byc jeszcze obowiazkowe chorgiewki na antence, fluorescencyjne kaski i obowiazek trąbienia co 200m.


Ciekawe tylko czemu drogi sa do dupy oswietlone i nawet tych plastikowych odblaskowych punktow nie poloza na srodku.


Banda idiotów w tym kraju. Niech zapytają matocyklistów czy chcą jeździć w takich gownianych kamizelkach. W koncu mamy demokracje.
Nienawidzę głupich ludzi.
marcinhc
Świeżak
 
Posty: 196
Dołączył(a): 30/9/2007, 15:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez falconiforme » 28/3/2008, 18:24

Niech se sami kamizelki kupią i oświetlą nimi drogi, bo w nocy nie widać gdzie kończy się asfalt. To jest dopiero problem!
A szmaty zakładać na skórę wartą tysiaka to jakieś nieporozumienie.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Szopekk » 28/3/2008, 19:36

lepiej jak by te kamizelki powkladali we wszystkie doly i wyrwy w drogach...to by byla poprawa bezpieczenstwa , tylko skad by wzieli tyle kamizelek :D
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Avatar użytkownika
Szopekk
Świeżak
 
Posty: 440
Dołączył(a): 28/12/2007, 14:09
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Leitho » 28/3/2008, 22:58

niedawno musialem odwiezc autem znajomego rodziny, ktory troche zabalowal ale musial byc w domu. Tak wiec wsiedlismy w auto i pojechalismy. Odemnie bylo to cos ok 35 km, tylko ze w tamtych rejonach jeszcze nigdy nie bylem, wiec ok 20 km to byla pierwsza trasa tamtymi drogami.
Juz pomijam, ze nawiezchani byla taka, ze nie przekroczylem 40 km/h (!), a miejscami na polsprzegle na jedynce pomalu ciaglem (!), ale chce zwrocic tutaj uwage - mimo iz okolica ta byla dosc dobrze zamieszkala, pelno domow przy drodze, to jednak nie spotkalem na poboczu ani jednej latarni! Ulica tak waska ze ledwo co sie dwa auta przecisna, to jeszcze brak jakiegokoliwek chodnika o drodze dla rowerow nie wspominajac. I pytam sie, jak, moglbym zobaczyc w takich warunkach pieszego czy rowerzuste kiedy ciemno jak w ****, a ow czlowiek zalozmy wracalby pod wplywem chwiejnym krokiem ubrany na ciemno? Nop ale do czego pije? Otoz jesli my mamy nosic te bezpieczne kamizelki, to niech i piesi, i rowerzysci rowniez musza ich uzywac. Kazdy motocykl ma swiatla, wiec w zmroku jest widoczny, a rowerzyst czy pieszy? 10% calosci ma jakies odblaski czy swiatelka. Czyzby rzad zapomnial o tej grupie badz co badz uczestnikow ruchu?
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez melvin » 29/3/2008, 11:17

jadąc sobie dzisiaj rano trasą wawa-kat w puszce wyprzedził mnie motocyklista na jakimś czarnym motocyklu(nie zczaiłem co to było ale chyba jakiś wmiarę nowy model), gość miał na sobie kamizelkę i był bardzo dobrze widoczny, tak więc gdy mamy słabą pogodę, jedziemy po zmroku czy w słabej widoczności, zakładajmy na siebie kamizelki odblaskowe...

ps. niekoniecznie z napisem "POLICE" jak w/w motocykllista :)
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez oscypek » 29/3/2008, 12:46

Ciekawe jak już zmuszą nas do tych kamizelek, to pewno następnym krokiem będzie obowiązek noszenia dzwonka na szyi, żeby było nas jeszcze słychać. A co będzie dalej to ja już wole nawet nie myśleć...
Avatar użytkownika
oscypek
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:18
Lokalizacja: Maków Podhalański/Częstochowa

Postprzez Szopekk » 29/3/2008, 15:55

Mogliby wprowadzic obowiazek posiadania sportowych wydechow bez ograniczen glosnosci :) to by wszyscy byli dobrze slyszalni:) ale najlepiej widocznos poprawil by niebieski kogut umieszczony na kasku :) z 5km by nas kazdy widzial :) pozdro
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Avatar użytkownika
Szopekk
Świeżak
 
Posty: 440
Dołączył(a): 28/12/2007, 14:09
Lokalizacja: Węgrów

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości




na gr