Zobacz wątek - jak to jest z tymi 19stoma procentami w niemczech? pomóżcie!
NAS Analytics TAG

jak to jest z tymi 19stoma procentami w niemczech? pomóżcie!

Przepisy, prawo
_________

jak to jest z tymi 19stoma procentami w niemczech? pomóżcie!

Postprzez kwachu34 » 20/3/2008, 20:54

chce sprowadzac moto z niemczech teraz w sezonie i mam dylemat... bo nei wiem czy to sie wogoel oplaci... na mobilach ceny sa tak duze ze nie wiem co o tym myslec.. ale gadalem z kumplem i mowi ze jest jakies 19% taniej dla tych ktorzy importuja motocykle i na mobilach przesadzaja. nie wiem co robic bo stan motocykli z niemczech jest naprawde elegancki ... sprowadzac czy nie.. pomozcie i napiszcie co wiecie o tych znizkach itd...
kwachu34
Świeżak

Postprzez Adam M. » 20/3/2008, 22:01

Podatek wewnetrzny, ktorego nie placisz jezeli moto kupione jest na eksport.
Nie wiem czy zalatwia sie to w momencie zakupu ( jezeli moto jest odbierane przez fme transportowa ), czy na granicy.

Adam M.
Adam M.
VIP Ścigacz.pl

Postprzez vitor » 23/3/2008, 15:48

Czytałem trochę przepisów odnośnie opodatkowania nowych pojazdów sprowadzanych z innych krajów UE i było tam napisane, że cały podatek VAT płaci się w kraju docelowym, czyli w Polsce.
Wygląda więc na to, że powinno się kupić moto za cenę netto i podatek odprowadzić w Polsce w Urzędzie Skarbowym. Czyli generalnie i tak powinno wyjść dużo taniej.

pozdro
vitor
Świeżak

Postprzez stuuwa » 27/3/2008, 18:25

Czyli od ceny na mobile trzeba odjac te 19%, a potem placimy Vat w polsce? Bo nie wiem czy dobrze zrozumialem?
No i jesli tak to ile tego Vat'u sie placi w PL?
Chodzi mi o uzywane moto.
I gdzies czytalem, ze trzeba miec jakas firme czy jakis tam Euro NIP, zeby nie placic tego podatku wew.?
Jakby ktos sie orietowal, to milo by bylo gdyby sie ze mna podzielil swoja wiedza, bo ja w tym temacie nie orietuje sie zupelnie, zreszta chyba widac.
stuuwa
Świeżak

Postprzez kildow » 27/3/2008, 19:29

Nic nie odejmujesz od ceny w NRD, a w PL płacisz tylko grosze za wydanie VAT-25 - czyli potwierdzenia, że jesteś zwolniony z VAT.

Jeśli uda Ci się kupić NOWY pojazd w NRD i nie zapłacić tam za niego VAT to będziesz go musiał zapłacić w PL w wysokości 22%. Pamiętaj, że za pojazd nowy uważa się taki, który ma mniej niż poł roku LUB ma mniej niż 6000km przebiegu.
SUPERMOTO.PL
kildow
Świeżak

Powrót do Prawo