Zobacz wÄ…tek - Prawko od 24lat
NAS Analytics TAG

Prawko od 24lat

O wszystkim
_________

Postprzez scigant » 13/3/2008, 23:32

Nie pomoze prawko od lat 24 bo bedziemy jako spoleczenstwo latac bez uprawnien na motocyklach....bo niby czemu nie skoro teraz i tak jest to powszechne zjawisko.
Uwazam rowniez,ze przepisy regulujace dostep do szybkich motocykli sa kompletna bzdura i sa wywolane chcia napedzeia koniunktury, popytu i podazy na sprzedaz wybarnych pojemnosci, modeli itp itd., a wywoluje je lobby producentow, dealerow itd.
Bo nieby dlaczego uwazacie, ze cos kolwiek to zmieni....malolatowi szybki motocykl udostepnia zyczliwi koledzy lub poprostu kupi i zarejestruje na siebie zyczliwy tatus z mamusia....
Dlaczego wszyscy,ktorzy zaczynali z jakichs tam powodow od pojemnosci 500 ccm i nizej sadza, ze zjedli rozumy na temt jazdy na 2oo...niema liniowej zaleznosci miedzy pojemnoscia a a bezpieczna jazda...zalzy to glownie od uzytkownikow, tego co ludzie w glwoie maja, a fakt ze wiecej wypadkow jest na szybkich motocyklach spowodowany ejst tym, ze jest to segment najbardziej popularny.
Ludzie zlapcie sie za wlosy, stuknijcie sie w czolo, bo mnie ten problem dotyczyl nie bedzie, natomiast nie poto nasi pra pra par oraz dziadkowie walczyli o wolna niepodlegla Ojczyzne i posiadanie konstytucji, ktora zapewnia wolnosc i niepodleglosc w kwesti decydowania o swoim zyciu, by teraz jakis mniej lub bardziej modrzy ludzie wymyslali i co gorsza prowadzali w zycie IDIOTYCZNE niepotrzebne przepisty,ktore i tak sie nie sprawdza....bo jak wiemy Polak potrafi, a ze dla chcacego nic trudnego to i tak bedziemy jako narod potrafili je obejsc....
Wiec Panowie i Panie zastanowcie sie moze nad tym jak pomoc ludziom, chorym, biednym, i zrozpaczonym, zamista starac sie utrudniac zycie ludziom, ktorzy maja pasje i chca ja moc w pelni i swobodnei realizowac....
--->100 tys kobiet moze chcialo by byc ze mna, ale zadna nie przedstawi mnie matce napewno<---
scigant
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:45
Lokalizacja: ...z kÄ…towni...


Postprzez jasql » 14/3/2008, 00:28

melvin napisał(a):powinni wprowadzić ograniczenie, przez pierwsze dwa lata na motocyklu max 500ccm, powiedzmy 55KM i koniec... a później hulaj dusza na czym chcesz...


I oczywiscie nowy dzial na scigaczu "Jak zablokowywac i jak odblokowac szmoc w motorku? "

Banda debili. *


*) Chodzi mi o ta ustawe.
<a href="http://h-tsz.com/amFzcWxh">Dostaniesz w PYSK jak klikniesz.
Avatar użytkownika
jasql
Bywalec
 
Posty: 603
Dołączył(a): 8/7/2007, 20:44
Lokalizacja: Londyn


Postprzez simonw » 14/3/2008, 01:35

Szczerze ?
Bardzo dobrze! Jesli to ma sprawic ze fala gnojkow 18-20 lat nie wsiadzie znow na 600 i lytry jaknajbardziej popieram !

To bardzo sluszny pierwszy krok w kierunku unormowania polskich przepisow - kolejnym powinno byc cos jak zielony listek , ograniczenie mocy i pojemnosci w stosunku do wieku / i pozniej po bezwypadkowej jedzie i skonczeniu 24/25 lat pozwolenie na 600 / litr o mocy > 100KM.
Jesli tak to ma wygladac, moga liczyc na moj glos i poparcie.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Meciek » 14/3/2008, 04:25

Simon Ty takie rzeczy piszesz? aż nie wierze. Z tego co pamiętam to po przejeżdżeniu połowy sezonu na 125ccm chciałeś się szarpnąć na SRADA 600 a ,że nie mogłeś znaleźć odpowiedniego to i 750 szukałeś - trochę mi to hipokryzją jedzie.

Ja jestem za tym by było jak w Niemczech. Po co od 24 lat skoro 18-latek może mieć więcej oleju w głowie.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez mlody » 14/3/2008, 07:09

Nie ma sie co stresowac,pewnie i tak skonczy sie na gadaniu...
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez maciejos » 14/3/2008, 09:19

Kuźwa biorą sie za takie coś szmaty jedne a jak wszyscy zaczynają strajkować to w *** to maja kuźwa aż żal tych polityków w końcu dojdzie do tego że dopiero od 24 lat będzie można sobie kupić auto o pojemności większej niz 1.2 "bo wtedy mniej piratów bujających sie 100km/h będzie na drogach" taa ciekawe skąd jak nawet maluch te 100km/h wyciągnie kuźwa *** polska :(



Spokojnie kolego, emocje wazne sa na meczu pilkarkism a nie wypowiadajac sie publicznie
- simonw
Avatar użytkownika
maciejos
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 21/2/2007, 18:44
Lokalizacja: Trzebinia-Chrzanów

Postprzez simonw » 14/3/2008, 09:32

Macieju, 24 lata skonczylem bezpowrotnie jakis czas temu i zaraz bede ponad rok od tej chwili - jesli dobrze pamietasz.

Owszem chcialem 600/750 ale zmienilem zdanie - w miedzyczasie doroslm do "turystyka" jakim jest B6, SV badz Fazerka.

Inna sprawa ze dla jednego promila BYC moze majacych "olej w glowie" dzieci nie warto nic zmieniac. Jesli nawet 1 na 250 uzytkownikow umialby jezdzic i robil to rozsadznie to i tak jest to bezsensem -
widac wogole Macieju mnie nie czytasz
napisalem -pierwszy krok, blokujacy dostep do tych maszyn i pozniej idace za tym odp. przepisy - regulujace dostep do szybszych maszyn.
Co powiesz nawet na prywatne teamy ktorych zawodnicy mogli by szybciej miec prawo jazdy? Byla by zalatwiona sprawa dzieci i mocniejszych sprzetow.

A co do motocyklistow, to czytajac forum dochodze do wniosku ze spora czesc ludzi i tak dopadnie selekcja naturalna juz w tym roku i moze bedzie spokojniej.

Co do mojej cagivy uwazam ze przy jezdzie kilka h w tygodniu, bo na wiecej nie mam czasu - glownie miasto, w zupelnosci styka i daje radosc z jazdy.
A czemu SV/Fazer - zeby zalozyc 3 kufry (boczne i centralny) na dlzusze wyjazdy.
Howk!
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pavkox » 14/3/2008, 09:47

wychodzi wiek forumowiczow :twisted: 24 <
szczerze ja uwazam motocykl troche jako "bron". W rekach nieodpowiednich ludzi (malolatkow) przecietna 600 ma ok 6s do setki, stajac sie niejako pociskiem.
Patrzac na siebie z perspektywy lat dobrze ze wczesniej nie mialem moto, bo pewnie bym tego tu nie pisal. Majac swoje lata mam wiecej oleju w glowie, nie daje sie takze podpuszczac, jezdze po prostu bezpieczniej. Predkosc mnie juz tak nie bawi, w moto doceniam cos INNEGO nie tylko duza moc w stosunku do masy :wink:
cb 600 hornet=>FZ6 S2 `07 w koncu :)
Avatar użytkownika
pavkox
Świeżak
 
Posty: 195
Dołączył(a): 29/5/2007, 14:43
Lokalizacja: ze znowu :)

Postprzez sepo » 14/3/2008, 10:31

Dla mnie to ograniczenie było by bez sensu, ponieważ zwiększyła by sie tylko liczba ludzi jeżdżących bez prawka, i wcale by to nie poprawiło bezpieczeństwa, a według mnie pogorszyło, zwiększyłaby się tylko liczba ucieczek przed policją i nie zatrzymywania sie do kontroli. Ograniczenie mocy byłoby zatem najlepszym rozwiązaniem. Nasi politycy są tak durni, że szkoda gadać, nie potrafią zapożyczyć sprawdzonych sposobów z innych krajów (Niemcy) tylko muszą swoje durne przepisy wprowadzać które pogorszą sytuację zamiast jej poprawić.
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez Traperoso » 14/3/2008, 10:42

scigant napisał(a):Nie pomoze prawko od lat 24 bo bedziemy jako spoleczenstwo latac bez uprawnien na motocyklach....bo niby czemu nie skoro teraz i tak jest to powszechne zjawisko.
Uwazam rowniez,ze przepisy regulujace dostep do szybkich motocykli sa kompletna bzdura i sa wywolane chcia napedzeia koniunktury, popytu i podazy na sprzedaz wybarnych pojemnosci, modeli itp itd., a wywoluje je lobby producentow, dealerow itd.
Bo nieby dlaczego uwazacie, ze cos kolwiek to zmieni....malolatowi szybki motocykl udostepnia zyczliwi koledzy lub poprostu kupi i zarejestruje na siebie zyczliwy tatus z mamusia....
Dlaczego wszyscy,ktorzy zaczynali z jakichs tam powodow od pojemnosci 500 ccm i nizej sadza, ze zjedli rozumy na temt jazdy na 2oo...niema liniowej zaleznosci miedzy pojemnoscia a a bezpieczna jazda...zalzy to glownie od uzytkownikow, tego co ludzie w glwoie maja, a fakt ze wiecej wypadkow jest na szybkich motocyklach spowodowany ejst tym, ze jest to segment najbardziej popularny.
Ludzie zlapcie sie za wlosy, stuknijcie sie w czolo, bo mnie ten problem dotyczyl nie bedzie, natomiast nie poto nasi pra pra par oraz dziadkowie walczyli o wolna niepodlegla Ojczyzne i posiadanie konstytucji, ktora zapewnia wolnosc i niepodleglosc w kwesti decydowania o swoim zyciu, by teraz jakis mniej lub bardziej modrzy ludzie wymyslali i co gorsza prowadzali w zycie IDIOTYCZNE niepotrzebne przepisty,ktore i tak sie nie sprawdza....bo jak wiemy Polak potrafi, a ze dla chcacego nic trudnego to i tak bedziemy jako narod potrafili je obejsc....
Wiec Panowie i Panie zastanowcie sie moze nad tym jak pomoc ludziom, chorym, biednym, i zrozpaczonym, zamista starac sie utrudniac zycie ludziom, ktorzy maja pasje i chca ja moc w pelni i swobodnei realizowac....


Wy bez kitu czytac nie umiecie. Koles z sensem pisze wy swoje.

Najlepiej jest ograniczac marzenia, kazac czekac i czekac, a jak juz krew w Tobie wybucha na widok wymarzonego motocykla wsiasc na niego i to w wieku 24 lat sie zabić. Tylko geje urzędnicy mogą wpadać na tak gnialne pomysły. Czy Wy nie rozumiecie ideii jaką jest
MOTOCYKL

?
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez falconiforme » 14/3/2008, 11:15

Zgadzam siÄ™ z scigant-em.
Po cholerę robić takie ograniczenia.
W dziale wypadki porównałem wypadkowość motocyklistów i samochodów. Ze statystyk wynika, że to na samochody powinien być taki przepis. Czemu czepiają się motocyklistów, w 2004 w wielkopolskim więcej było zdarzeń z sarnami na jezdni niż z motocyklami. Niech postawią znaki "zakaz ruchu zwierzyny na drogach" i będzie bezpieczniej.

Gdybym miał pieniądze na motocykl w wieku 20 lat a prawko by było od 24 - miałbym w dupie przepisy - mimo, że statystycznie jestem grzeczny - hehe.

Do tego dochodzi fakt iż w wieku 24 lat jestem już tak naprawdę stary. Nie uczę się tak szybko i nie wchodzi mi to tak szybko w krew.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Grubas » 14/3/2008, 11:16

TworzÄ…cy prawo jeszcze siÄ™ nie skonkretyzowaÅ‚ tylko rzuciÅ‚ propozycjÄ…, która bÄ™dzie dopracowywana „w komisjach”. A dziennikarz przyprawiÅ‚ to jeszcze szczyptÄ… plotki i już gorÄ…ca dyskusja gotowa. Stopniowanie uprawnieÅ„ do coraz mocniejszych maszyn, na wzór niemiecki, jest dobrym pomysÅ‚em. Można siÄ™ spierać czy 24 lata jest dobrÄ… granicÄ…, ale mowa jest tu o nieskoÅ„czonym projekcie.
Panowie którzy chcą tak odblokowywać, macie tylko troszkę racji. Prawda jest taka, że większość dzieciaków jeździ na 50 ccm bo takie jest prawo i nawet jak to rozblokowują, to jest to stosunkowo bezpieczny pojazd.
Wprowadzenie proponowanego przepisu, owszem, stworzy grupę kombinujących, jeżdżących na mocniejszych maszynach niż to dozwolone, ale w sumie większa część młodzieży będzie jeździła na słabszych maszynkach i przepis będzie działał.
Przypominam, że kodeks dotyczy dróg publicznych i żadnemu sporowcowi nie uniemożliwia trenowania na odcinkach wyłączonych z ruchu.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Leitho » 14/3/2008, 11:38

a nie lepiej by bylo zrobic cos takiego - zdajesz prawko mozesz jezdzic <250, po roku <500 a po trzech latach brak jest ograniczen. Mysle ze w praktyce wyszloby to znacznie lepiej, bo to czy majac 24 czy 18 lat czlowiek siadajac na sportowy motocykl nie majacy doswiadczenie jest w obu przypadkach na takim samym stopniu zagrozenie, siebie i inyych. Wprowadzajac ograniczenie takie jak przedstawilem wyzej kazdy pomalu nabierlbym doswiadczenia
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez dambandit » 14/3/2008, 11:57

Wiekszość ludzi neguje tu ten pomysł od 24 lat ,bo to rzeczywiście tylko zwiekszyło by liczbe osób jeżdzących bez prawka .

Ale chodzi tu o wprowadzenie ograniczeń co do mocy na okres np pierwszych dwóch lat . Całkowicie to popieram . Naprawde chciał bym by takie przepisy w polsce weszły . Bo może wtedy zmieniła by sie powszechna opinia o motocyklistach .

W niemczech takie przepisÄ… sÄ… i naprawde ludzie sami to chwalÄ… .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez falconiforme » 14/3/2008, 12:38

no właśnie, czy musimy tworzyć jakieś kosmiczne przepisy.

Nie wiem czemu robi się czasem takie plany. Zanim nastąpi propozycja na przepis powinno się rozejrzeć jak to się ma do rzeczywistości. I zazwyczaj przepisy powinny się wziąć z tego, że coś nie pasuje w dotychczasowych realiach, a nie to co usłyszał od ciotki czy mamy. A patrząc na statystyki, z tego co widzę to za cholerę nie widzę potrzeby zmiany przepisów.

Jeśli jeszcze bardziej chcemy podnieść bezpieczeństwo, to niech dojdą kolejne godziny nauki na np 500-ce na torze z przeszkodami i dorzucą prawdziwą teorię jazdy motocyklem. A nie super kurs 10 godzin kręcenia ósemek.
Np. By zaliczyć ma przejechać tor w odpowiednim czasie.
Taki delikwent nie będzie szukał na forum informacji jak ma jeździć po zakrętach i że przeciwskręt to nie kierownica odwrócona do góry nogami.
Będzie znał po części teorię/fizykę jazdy motocyklem.
Do tego ograniczenie mocy pierwszego moto i mamy populację ludzi odpowiednio przeszkolonych na niewysilonych maszynach. I będzie wiadomo że każdy dosiadający motocykla to specjalista od asfaltu. Ale w Polsce taki plan brzmi jak utopia.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez turboponczek » 14/3/2008, 13:15

۞
۞ ۞
Ostatnio edytowano 7/4/2010, 20:56 przez turboponczek, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez wrobert » 14/3/2008, 13:35

no nie strzymie! Tak długo czekałem na ten moment aż bedzie motor i chcialem wszystko legalnie robić. Urodziny mam w połowie wakacji, kurs zaczynam na przełomie kwietnia/maja. Niewyobrażam sobie czekać kolejne 6 lat. Jak to będzie z tymi co mają na przełome roku urodziny, zaliczą się do starego systemu czy nie?
wrobert
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/3/2008, 13:26

Postprzez inzynier » 14/3/2008, 14:01

jescze nie wiadomo czy to wprowadzą ale z tego co pamiętam to co roku jakiś "poseł" to wygrzebuje
Życie jest po to by śmigać na moto!
Honda CM 400
HONDA VFR 750F (aktualnie)
RC24 & RC36
Avatar użytkownika
inzynier
Świeżak
 
Posty: 385
Dołączył(a): 20/12/2006, 17:15
Lokalizacja: Dębica

Postprzez falconiforme » 14/3/2008, 14:03

Ee daj spokój, nikt chyba taki głupi nie będzie by taką ustawę zrobić. Byłby skończonym debilem. Czym on swoją tezę podtrzyma: "Panie marszałku, wysoka izbo, moja babcia powiedziała że."
A jeśli nawet to wejdzie to trzeba będzie zrobić protest i przewieźć odpowiednią osobistość na taczce.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez MIG » 14/3/2008, 14:46

a jak ktos np ukonczyl kurs ale bedzie czekal na termin na prawko to co powiedza ze nie ma pan 24lat wiec prosze czekac i przez 6 lat nie jezdzic wogole na motorze z pozniej na egzamin ?. jak na moto takie ograniczenia to na auto tez bo teoretycznie 18-latek tez moze wsiasc do subaru wrx i tez sobie nie poradzi. na to samo wychodzi, w aucie bezpieczniej to fakt ale to bez sensu, jak ktos chce jezdzic to wlasnie bedzie wiecej ludzi bez prawka jezdzilo.
MIG
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości




na górê