Zobacz wątek - Sprowadzić,a ubezpieczenie...
Advertisement
NAS Analytics TAG

Sprowadzić,a ubezpieczenie...

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Sprowadzić,a ubezpieczenie...

Postprzez Kuligus » 8/3/2008, 15:52

Jeżeli pomyliłem zakładki, albo znów coś namieszałem to na wstepie przepraszam i prosze o wyrozumialosc! :P

Ostatnio mam taką małą rozkminke... A mianowice możliwe że kupię motocykl w irlandii, tylko tu koszty ubezpieczenia moga mnie zniszczyć wiec mam taka mysl żeby kupi tu motor, np Bandita 600N pojechac do polski i tam go przerejestrować i ubezpieczyć, potem wrócić do irlandii z ubezpieczeniem polskim i sobie spokojnie przez europę do polski wrócić... Jak myślicie czy da rade zrobić taką akcję?
Nasuwa sie mały problem z badaniami bo w polsce nikt nie zarejestruje jak nie ma badań, ale np ubezpieczyć w polsce na siebie motor na irlandzkich blachach z irlandzkimi badaniami... kurcze bo nie wiem jak to rozegrac... a orientujecie sie jaki jest koszt sprowadzenia motoru przez jakaś firmę?
Z góry dzieki za info;]
Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... | GS 500EX 99` ...od 2010 bedzie Horneta 600;]
Avatar użytkownika
Kuligus
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27/1/2008, 11:33
Lokalizacja: on sie wział? ...skąd? A no Olsztyn/Gdańsk!


Postprzez asu06 » 8/3/2008, 20:56

najlepiej zostaw go na irlandzkich blachach. Najdluzej na polskich blachach mozesz jezdzic pol roku, pozniej moto musi byc przerejestrowane. Dodatkowo na na angielskim prawku ie mozesz jezdzic pojazdami na obcych blachach i na odwrot na polskim prawku nie mozesz jezdzic na irlandzkich blachach. Nie warto ryzykowac. Skoro mieszkasz w Irlandii to lepiej placic road tax, bo za to tez policja sie moze dowalic.
A ubezpieczenie nie jest az tak strasznie drogie trzeba tylko troche poszukac na necie
asu06
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1/3/2008, 09:43
Lokalizacja: Londyn


Postprzez Kasius » 9/3/2008, 12:00

Asu - nie opowiadaj chlopakowi takich rzeczy.

po pierwsze "primo" - jezeli jestes rezydentem w Irlandii zgodnie z prawem musisz przerejstrowac motocykl w ciagu 24 godzin na irlandzkie blachy.

po drugie "primo" - garda roznie sie na to zapatruje jedni to egzekwuja inni nie.

po trzecie "primo" - jest tylko jedno wyjscie z tej sytuacji, musisz miec jakies zatrudnienie w polsce, i udowodnic ze podrozojesz pomiedzy polska a irlandia, majac juz takowe zatrudnienie w polsce idziesz do lkalnej gardy z listem od swojego pracodawcy z polski (oczywiscie przetlumaczonym) i mowisz ze czesciej przebywasz w polsce niz w irlandii bo pracujesz i tu i tu.

problem polega na tym ze tracisz staus rezydenta w irlandii, i musisz sie w polsce przedstawic swoje dochody z irlandii. nie bedziesz musial zaplacic z tego podatku ale bedziesz musial przedstawic te dochody, bo podatek juz zaplaciles w irlandii.

to jest jedyne legalne wyjscie z sytuacji, czy warte zachodu nie wiem sam musisz to ocenic.

Jezeli chcesz jezdzic na polskich blachach zawsze mozesz to robic unikajac gardy a w razie jakiejs kontroli zwodzic ich za nos, mowiac ze wlasnie przyjechales z polski i bedziesz rejestrowac za pare dni.

Uwierz mi bardzo wiele zalezy od gardy u mnie na wiosce garda kladzie dokumentnie laske na to na jakich blachcach sie jezdzi i nikt nic nikomu nie robi, ale wiadomo jak mozna trafic.

zycze powodzenie
Kasius
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 2/8/2007, 23:58
Lokalizacja: Irlandia/Wrocław

Postprzez asu06 » 9/3/2008, 22:01

jesli ktos jest dluzej w Irlandii niz pol roku musi zmienic dokumenty. Dodatkowo istnieje jeszcze jedna sprawa jesli jezdzi sie po irlandzkich drogach to warto zaplacic podatek drogowy!
Ale to jest kwestia podejscia. Tyle ze wkurza mnie ze ja place i uzywam a ktos inny uzywa i nie placi.
Kasius szkoda tylko zeby ten ktos sracil motor bo znnajdzie sie nadgorliwy policjant a traz takich coraz wiecej.
asu06
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1/3/2008, 09:43
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Kuligus » 10/3/2008, 00:47

Tzn nie do konca o to mi chodzi...
Chce kupić tutaj motor, w maju wrócić do polski samolotem i go przerejestrować w polsce nieprzywożąc go do polski... natepnie wrócić do irlandi, przykrecic polskie blachy i na polskich jako, że niby turysta z polskim ubezpieczeniem i dowodem rejestracyjnym śmigać chwilke po irlandii i potem na 2 kołach do polski wrócic... w miare jasno napisałem? :P

PS nie jestem rezydentem i raczej nie bede w przyszłosci bo jestem tu od grudnia a w maju zjezdżam do polski... tylko chce mieć frajde i troche po europie pojeździć w drodze powrotnej, a zarazem uniknąc irlandzkiego ubezpieczenia...
Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... | GS 500EX 99` ...od 2010 bedzie Horneta 600;]
Avatar użytkownika
Kuligus
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27/1/2008, 11:33
Lokalizacja: on sie wział? ...skąd? A no Olsztyn/Gdańsk!

Postprzez jasql » 10/3/2008, 01:08

Zawsze mozesz wykupic na czas podrozy, 1 albo 2 tygodnie.
<a href="http://h-tsz.com/amFzcWxh">Dostaniesz w PYSK jak klikniesz.
Avatar użytkownika
jasql
Bywalec
 
Posty: 603
Dołączył(a): 8/7/2007, 20:44
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Kuligus » 10/3/2008, 14:19

Własnie chce tego uniknąć, za okres 2 tygodniowy zaplace pewnie tyle ile zapłacił bym w polsce normalne ubezpieczenie... mam 20lat, zniżkę 10% na samochód bede miał dopiero we wrzesniu, a tutaj ciężko bywa z ubezpieczeniem. Szukam sposobu jak to ominać.
Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... | GS 500EX 99` ...od 2010 bedzie Horneta 600;]
Avatar użytkownika
Kuligus
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27/1/2008, 11:33
Lokalizacja: on sie wział? ...skąd? A no Olsztyn/Gdańsk!

Postprzez jasql » 10/3/2008, 19:03

Kuligus napisał(a):Własnie chce tego uniknąć, za okres 2 tygodniowy zaplace pewnie tyle ile zapłacił bym w polsce normalne ubezpieczenie... mam 20lat, zniżkę 10% na samochód bede miał dopiero we wrzesniu, a tutaj ciężko bywa z ubezpieczeniem. Szukam sposobu jak to ominać.


Nie mow, ze robisz problem, z powodu 30 funtow :shock:
<a href="http://h-tsz.com/amFzcWxh">Dostaniesz w PYSK jak klikniesz.
Avatar użytkownika
jasql
Bywalec
 
Posty: 603
Dołączył(a): 8/7/2007, 20:44
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Kuligus » 10/3/2008, 20:36

jak cos to euro, a nie chodzi o kwote (chociaz jeszcze nie wiem ile to by kosztowało), ale o to że często ubezpieczalnie nie chcą ubezpieczać młodych, zwłaszcza na tak mocnych motorach gdzie w ich kraju z racji wieku nie moga jeździć do jakiejś tam mocy!
Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... | GS 500EX 99` ...od 2010 bedzie Horneta 600;]
Avatar użytkownika
Kuligus
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27/1/2008, 11:33
Lokalizacja: on sie wział? ...skąd? A no Olsztyn/Gdańsk!

Postprzez Kasius » 11/3/2008, 16:08

Jak nie jestes rezydentem, to mozesz zrobic tak jak mowisz, pod warunkiem ze nim naprawde nie jestes, wielu urzednikow i chyba Irlandzkie prawo mowi ze wyrobienie PPS jest pierwszym krokiem do rezydentury, i kazdy kto ma PPS jest tak samo traktowany jak obywatel Irlandii na tych samych prawach , poza przywilejami.
Kasius
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 2/8/2007, 23:58
Lokalizacja: Irlandia/Wrocław

Postprzez Kuligus » 12/3/2008, 10:50

Mam PPS ale nie jestem ponad 2 lata wiec nie mam statusu rezydenta. I kurcze nie wiem czy jest sens szukac motoru tutaj i sie bawić, bo to sporo zachodu... jak mozecie to doradźcie mi cos, ba naprawde nie wiem jak mam to rozegrac...
Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... | GS 500EX 99` ...od 2010 bedzie Horneta 600;]
Avatar użytkownika
Kuligus
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27/1/2008, 11:33
Lokalizacja: on sie wział? ...skąd? A no Olsztyn/Gdańsk!

Postprzez Kuligus » 12/3/2008, 10:54

czy moze lepiej po prostu wrócic normalnie do polski i w maju do niemcowni pojechać?
Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... | GS 500EX 99` ...od 2010 bedzie Horneta 600;]
Avatar użytkownika
Kuligus
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27/1/2008, 11:33
Lokalizacja: on sie wział? ...skąd? A no Olsztyn/Gdańsk!

Postprzez tomogt » 13/3/2008, 00:17

kupilem 900rr w birmingham w listopadzie.zarejestrowalem w polsce zaocznie--czyli bez moto----sie dalo---smigam na polskich blachach tylko ze po londynie.pozdrawiam Tomek
tomogt
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 18/11/2007, 13:42
Lokalizacja: London

Postprzez Kuligus » 14/3/2008, 18:15

O to mi chodziło;] I nie było żadnych problemów w polsce z taka rejestracją?
Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr... | GS 500EX 99` ...od 2010 bedzie Horneta 600;]
Avatar użytkownika
Kuligus
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27/1/2008, 11:33
Lokalizacja: on sie wział? ...skąd? A no Olsztyn/Gdańsk!

Postprzez tomogt » 14/3/2008, 19:41

moje gg 7902583
tomogt
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 18/11/2007, 13:42
Lokalizacja: London



Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê