Zobacz wątek - gimnazjum i co póżniej?prosba o rady starszych:)
NAS Analytics TAG

gimnazjum i co póżniej?prosba o rady starszych:)

O wszystkim
_________

Postprzez dambandit » 13/2/2008, 12:26

Ja jestem po mat-inf . Teraz aktualnie na 4 roku "mechaniki i budowy maszyn" specjalizacja "komputerowe wspomaganie projektowania w budowie maszyn " . Powiem tak łatwo nie było . W LO juz było pod górke . Na studia dostałem sie dość łatwo bo nie było egzaminów tylko oceny z świadectwa maturalnego . Przyjeli nas 200 musze się przyznać że na tej liscie byłem koło 80 miejsca wiec można by powiedziec kiepsko . Ludzie po technikum mając same piątki zajmowali miejsca na poczatku listy . Jednak teraz jestem na 4 roku i tych ludzi już poprostu nie ma . Piątki z technikum im nie pomogły , ogólnie byli to ludzie bardzo śłabi z matematyki(pare ludzi zostało , ale to tacy co naprawde czują temat ) . Nie skreślam tu technikum bo z założenia to bardzo dobra szkoła tylko wiem z doświadczenia że poziom kiepski . Aktualnie jest nas około 40 studentów . Wiec jak widać selekcja była i to spora . Jednak jak chcesz sie uczyć i interesuje cię mechanika podobnie jak mnie to polecam te studia . Z dobrze płatna pracą napewno nie bedzie problemu .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole


Postprzez spoyler92 » 13/2/2008, 13:18

mechanika mnie interesuj. ciagnie mnie do tego:)
rozmawialem dzis z moja wychowawczynia bo byla mnie odwiedzic spyta o zdrowie powrut do szkoly itp. i on mi mowila ze mat-fiz a pzuniej na inzyniera w budownictwie badz mechanice to dobra sprawa. mnie by bardziej interesowala inzynierja zwiazana z mechanika. ale powiedzcie mi co taki inzyneir robi(jestem zielony na ten temat)? pracuje w garazu?
pomoz to nic nie kosztuje a ratuje..! | viewtopic.php?t=12608 | | zbiorka pieniedzy dla Olafa!wejdz,zobacz,przeczytaj,przemysl.. pomoz. | viewtopic.php?t=19003
Avatar użytkownika
spoyler92
Świeżak
 
Posty: 487
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: kielce


Postprzez MadboY » 13/2/2008, 15:01

w LO ciezko nie jest, a nawet jak Ci sie tak bedzie wydawac to tak bedzie Ci sie wlasnie wydawac. Prawdziwa nauka zaczyna sie na studiach. Jezeli czujesz sie najlepszy z matmy i fizy to innej przyszlosci jak Polibuda nie widze. Ogolnie zasada jest taka, ze na Politechnike jest sie latwo dostac a jeszcze latwiej wyleciec. Pierwszy rok to jest odsiew. U mnie na Elektronice i Technikach Informacyjnych zyc nam nie dawali. Czesc odpadla, inni sami zrezygnowali ze wzgledu na presje psychiczna a najtwardsi zostali ;)


Co do pytania co sie robi po inz./mgr? W garazu to raczej robia ci po technikum. A z wyzszym zazwyczaj mozna liczyc na jakas cieplejsza posadke a na pewno lepiej platna.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez spoyler92 » 13/2/2008, 15:09

a jest jakis kierunek ktory jest konkretnie zwiazany tylko i wylacznie z motocyklami?
MadboY a teraz nie myslisz ze gdybys poszedl na cos innego bylo by lepiej? czy jednka oplaca sie pierwszy rok kuc na max zeby puzniej byly efekty. pwoiem wam ze juz jestem zdecydowany na 100% ze ide na mat-fiz a puzniej na to co mi MadboY radzi.
zawsze kiedy pytalem o cos do moto radziliscie mi dobrze i z pozytywnym efektem to naprawialem:) wiec mam nadzieje ze mi i teraz uda sie:) i te rady bd dobre:)
pomoz to nic nie kosztuje a ratuje..! | viewtopic.php?t=12608 | | zbiorka pieniedzy dla Olafa!wejdz,zobacz,przeczytaj,przemysl.. pomoz. | viewtopic.php?t=19003
Avatar użytkownika
spoyler92
Świeżak
 
Posty: 487
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: kielce

Postprzez dambandit » 13/2/2008, 17:03

Radze iść na takie studia które cie interesuja a nie te które ci ktoś radzi . Bo nie na tym to polega .

Przytocze ci troche na czym polega studiowanie mechaniki

Ogólnie mechanika dzieli sie na 3 dziedziny

specjalizacje wybiera sie po 3 roku

1 konstruktor - to człowiek który przelicza wszystko projektuje robi testy wytrzymałosciowe , zmeczeniowe , bada materiał , rysuje modele w 3d i tak dalej ( ja osobiscie jestem na tej specjalizacji )

2 technolog - człowiek który opracowuje proces tochnologiczny , czyli wykonanie gotowego elementu tokarki frezarki kontrola jakosci np wały , korbowody , bloki silników oraz wiele innych rzeczy nie zwiazanych z samochodami i motocyklami .

3 eksploatacja - ta specjalizacja nazywa sie unas samochody i ciagniki , po tej specjalizacji można zostać np rzeczoznawcą w firmie ubezpieczeniawej bardzo interesujaca i dobrze płatna robota . Jednak by zostać rzeczoznamca trzeba spełnic pare wymagań
- wyższe wykształcenie mechaniczne na tej specjalizacji
- 5 lat praktyki jako inżynier mechanik
- zdać państwowy egzamin na rzeczoznawcę

potem trzeba dostać sie na liste rzeczoznawców ( to tak jak zrobic aplikacje z prawa ) rządzi tym elitarna grupa i trudno sie do niej wkręcić .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez MadboY » 13/2/2008, 17:11

ja tu nie chce nic narzucac. Po prostu jesli ktos sie czuje dobry z matmy i fizy, to niech tych przedmiotow sie uczy w LO bo na podstawie wynikow matury czy egzaminu z nich dostanie sie na kazdy wydzial Politechniki. A to na jaki konkretnie to juz zalezy od indywidualnych preferencji. Ale na to spoyler ma jeszcze ponad 3lata, wiec moze sobie spokojnie rozwazac co chcialby robic w zyciu.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez spazz » 13/2/2008, 17:18

najlepiej zostac lekarzem. mozna nikomu nie pomoc a kasa i tak leci. zaluje ze ja nie jestem
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Re: gimnazjum i co póżniej?prosba o rady starszych:)

Postprzez .OUTLAW. » 13/2/2008, 18:36

spoyler92 napisał(a):hey:) pisze ten post poniewaz.. jestem w 3gim i pomyslec kim sie chce byc w rzyciu i wybrac liceum i kierunek jego(rozszezone przedmioty).
wiec chailem prosic o wypowiedzi ludzi ktorzy podjeli juz ta decyzje, zaczeli studia w tym kierunku a moze i juz prace o doradzenie mi badz odradzenie kierunku LO.
podam to w czym jestem dobry i slaby i tez moje zainteresowania.
wiec moje mocne strony:
-Matematyka(najlepiej idzie mi ze wszystkich przedmiotow)
-Chemia
-Biologia
-Fizyka
-Historia
-Wos
-Muzyka(gram na gitarce)

a tu slabe:
-POLSKI(doslownie katastrofa!!)
-Geografia

moje zainteresowania:
-to muzyka
-moto(kocham!)
-biologia
-polityka(i to bardzo!)

a tu zawody ktore mnie bardzo interesuja:
-medycyna(od zawsze m,nie fascynowala)
-prawo(wydaje mi sie byc ciekawe)
-politologia(zachecal mnie do tego gosciu od Wosu)
-cos zwiazane z mechanika(odpada warsztat, raczej cos z projektowaniem)
-mechanologia


i jesli mozliwe to prosze o wypowiedzenie sie osob ktore sie kieruja, ksztalca, badz pracuja w ktoryms z tych zawodow. i pwoiedzenie jak to jest. i moze mi doradzice jeszcze cos innego i na jaki profil w Lo mam isc.. dzieki wszystkim z goy:)


idź do technikum a nie ogólniaka bo jezeli nie bedziesz miał ochoty studiować od razu po ogólniaku to bedziesz bez zawodu
Avatar użytkownika
.OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 481
Dołączył(a): 13/2/2008, 18:30
Lokalizacja: pierd****Å‚ prÄ…d?

Postprzez pawlak200192 » 13/2/2008, 18:41

outlaw znowu dostał bana :?: :lol:
pawlak200192
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1724
Dołączył(a): 14/12/2006, 21:36

Postprzez maciejos » 13/2/2008, 19:50

ja mam ten sam dylemat strasznie interesuje sie politykom mam w liceum profil politologiczny ale boje sie ze po LO będę bez zawodu i nie wiem gdzie iść czy do technikum na inffe czy coś w tym stylu i później na studia politologiczne czy coś w tym stylu czy do LO i potem tez na studia politologiczne
Avatar użytkownika
maciejos
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 21/2/2007, 18:44
Lokalizacja: Trzebinia-Chrzanów

Re: gimnazjum i co póżniej?prosba o rady starszych:)

Postprzez spoyler92 » 13/2/2008, 19:56

.OUTLAW. napisał(a):
spoyler92 napisał(a):hey:) pisze ten post poniewaz.. jestem w 3gim i pomyslec kim sie chce byc w rzyciu i wybrac liceum i kierunek jego(rozszezone przedmioty).
wiec chailem prosic o wypowiedzi ludzi ktorzy podjeli juz ta decyzje, zaczeli studia w tym kierunku a moze i juz prace o doradzenie mi badz odradzenie kierunku LO.
podam to w czym jestem dobry i slaby i tez moje zainteresowania.
wiec moje mocne strony:
-Matematyka(najlepiej idzie mi ze wszystkich przedmiotow)
-Chemia
-Biologia
-Fizyka
-Historia
-Wos
-Muzyka(gram na gitarce)

a tu slabe:
-POLSKI(doslownie katastrofa!!)
-Geografia

moje zainteresowania:
-to muzyka
-moto(kocham!)
-biologia
-polityka(i to bardzo!)

a tu zawody ktore mnie bardzo interesuja:
-medycyna(od zawsze m,nie fascynowala)
-prawo(wydaje mi sie byc ciekawe)
-politologia(zachecal mnie do tego gosciu od Wosu)
-cos zwiazane z mechanika(odpada warsztat, raczej cos z projektowaniem)
-mechanologia


i jesli mozliwe to prosze o wypowiedzenie sie osob ktore sie kieruja, ksztalca, badz pracuja w ktoryms z tych zawodow. i pwoiedzenie jak to jest. i moze mi doradzice jeszcze cos innego i na jaki profil w Lo mam isc.. dzieki wszystkim z goy:)


idź do technikum a nie ogólniaka bo jezeli nie bedziesz miał ochoty studiować od razu po ogólniaku to bedziesz bez zawodu


to ze nie bd mial ochoty studiowac wywnioskowales chyba z tego ze chce isc na medycyne(bo to mowi ze chce studiowac!!) wz lepiej nic nie pisz jak masz tak pisac.
a ja mam takie pytanko: dajmy na to ze pojde na mat-fiz ale stwierdze w LO ze nie chce byc inzynierem tylko lekarzem. i co wtedy?? da rade sie dostac na medycyne? co sie w takich sytuacjach robi?
pomoz to nic nie kosztuje a ratuje..! | viewtopic.php?t=12608 | | zbiorka pieniedzy dla Olafa!wejdz,zobacz,przeczytaj,przemysl.. pomoz. | viewtopic.php?t=19003
Avatar użytkownika
spoyler92
Świeżak
 
Posty: 487
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: kielce

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 13/2/2008, 20:01

Osobiscie balbym sie pojsc do lekarza samouczka .
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez spoyler92 » 13/2/2008, 20:04

Piankowy Marynarzyk napisał(a):Osobiscie balbym sie pojsc do lekarza samouczka .


co to znaczy "samouczka". przeciez pytam gdybym jednak chcial isc na medycyne a nie na inzyniera(i to stwierdzili przed matura kiedy juz koncze lo na mat-fiz)
pomoz to nic nie kosztuje a ratuje..! | viewtopic.php?t=12608 | | zbiorka pieniedzy dla Olafa!wejdz,zobacz,przeczytaj,przemysl.. pomoz. | viewtopic.php?t=19003
Avatar użytkownika
spoyler92
Świeżak
 
Posty: 487
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: kielce

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 13/2/2008, 20:14

Sluchaj musisz sie okreslic ,to tak jak z wyborem motocykla . Usiadz sobie przy biurku zrob liste rzeczy ,ktore Cie w miare jakos interesuja i pomysl . Radze Ci ,ze jak w liecum bedziesz sie wahal miedzy klasa mat-fiz ,a bio-chem to ,podjemij decyzje jak najszybciej ,zeby ksztalcic sie w jednym kierunku .Kazdy zawod wymaga poswiecen i wyrzeczen ,wiec lepiej zebys byl zadowolony (rzadko kto kiedy jest ;) ) Pogadaj z rodzicami ,oni tez moga Ci pomoc .
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez spoyler92 » 13/2/2008, 20:25

rodzice powiedzieli zebym poszedl tam gdzie sam hce.i zebym nie szedl nigdzie na sile. bo bd sie meczyl. ja starsznie chcialem isc na medycyne albo jakiegos laboratanta ale boje sie ze nie dam rady;/ wszyscy ciagle mowia ze studia sa tragiczne. ze mozna sie wykonczyc;/
pomoz to nic nie kosztuje a ratuje..! | viewtopic.php?t=12608 | | zbiorka pieniedzy dla Olafa!wejdz,zobacz,przeczytaj,przemysl.. pomoz. | viewtopic.php?t=19003
Avatar użytkownika
spoyler92
Świeżak
 
Posty: 487
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: kielce

Postprzez dambandit » 13/2/2008, 20:35

Spokojnie że możesz iść na medecyne . Zdajesz mature i masz wolna reke . A po technikum o medycynie możesz zapomnieć .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Re: gimnazjum i co póżniej?prosba o rady starszych:)

Postprzez .OUTLAW. » 13/2/2008, 20:41

spoyler92 napisał(a):
.OUTLAW. napisał(a):
spoyler92 napisał(a):hey:) pisze ten post poniewaz.. jestem w 3gim i pomyslec kim sie chce byc w rzyciu i wybrac liceum i kierunek jego(rozszezone przedmioty).
wiec chailem prosic o wypowiedzi ludzi ktorzy podjeli juz ta decyzje, zaczeli studia w tym kierunku a moze i juz prace o doradzenie mi badz odradzenie kierunku LO.
podam to w czym jestem dobry i slaby i tez moje zainteresowania.
wiec moje mocne strony:
-Matematyka(najlepiej idzie mi ze wszystkich przedmiotow)
-Chemia
-Biologia
-Fizyka
-Historia
-Wos
-Muzyka(gram na gitarce)

a tu slabe:
-POLSKI(doslownie katastrofa!!)
-Geografia

moje zainteresowania:
-to muzyka
-moto(kocham!)
-biologia
-polityka(i to bardzo!)

a tu zawody ktore mnie bardzo interesuja:
-medycyna(od zawsze m,nie fascynowala)
-prawo(wydaje mi sie byc ciekawe)
-politologia(zachecal mnie do tego gosciu od Wosu)
-cos zwiazane z mechanika(odpada warsztat, raczej cos z projektowaniem)
-mechanologia


i jesli mozliwe to prosze o wypowiedzenie sie osob ktore sie kieruja, ksztalca, badz pracuja w ktoryms z tych zawodow. i pwoiedzenie jak to jest. i moze mi doradzice jeszcze cos innego i na jaki profil w Lo mam isc.. dzieki wszystkim z goy:)


idź do technikum a nie ogólniaka bo jezeli nie bedziesz miał ochoty studiować od razu po ogólniaku to bedziesz bez zawodu


to ze nie bd mial ochoty studiowac wywnioskowales chyba z tego ze chce isc na medycyne(bo to mowi ze chce studiowac!!) wz lepiej nic nie pisz jak masz tak pisac.
a ja mam takie pytanko: dajmy na to ze pojde na mat-fiz ale stwierdze w LO ze nie chce byc inzynierem tylko lekarzem. i co wtedy?? da rade sie dostac na medycyne? co sie w takich sytuacjach robi?


różnie w zyciu bywa mozesz np nie zdać matury a po ogólniaku bez matury za duzych mozliwosci nie masz
[img:bfb38c4572]http://img155.imageshack.us/img155/9649/outlawfl6cc8.jpg[/img:bfb38c4572] | najlepszy portal motocyklowy: www.scigacz.pl
Avatar użytkownika
.OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 481
Dołączył(a): 13/2/2008, 18:30
Lokalizacja: pierd****Å‚ prÄ…d?

Postprzez spoyler92 » 13/2/2008, 20:45

to jak nie zdam matury to pujde na jakies studium przygotowawcze do matury i zdam za rok. ale ja z wyksztacenia nigdy nie zrezygnuje!
pomoz to nic nie kosztuje a ratuje..! | viewtopic.php?t=12608 | | zbiorka pieniedzy dla Olafa!wejdz,zobacz,przeczytaj,przemysl.. pomoz. | viewtopic.php?t=19003
Avatar użytkownika
spoyler92
Świeżak
 
Posty: 487
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: kielce

Postprzez MadboY » 13/2/2008, 20:59

zeby nie zdac matury to trzeba byc na prawde glabem..

Poziom matury podstawowej jest zenujacy, a rozszerzone sa proste. Wiec na prawde trzeba sie mocno postarac zeby nie uzyskac tych 30%
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Leitho » 13/2/2008, 21:01

spojler co jak co ale dobrze ze nie idzesz na profil humanistyczny
spojler napisał(a):dajmy na to ze pojde na mat-fiz ale stwierdze w LO ze nie chce byc inzynierem tylko lekarzem. i co wtedy??

robisz tak jak moj kumpel ktory siedzi ze mna w klasie biol-chem a zachcialo mu sie isc na inz., czyli walisz inne przedmioty i kujesz ostro na mature, ot co
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê