Zobacz wÄ…tek - Co myslicie o tej ksiazce ? Motocyklista doskonaly
NAS Analytics TAG

Co myslicie o tej ksiazce ? Motocyklista doskonaly

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez fantom » 16/2/2008, 20:10

Książka jest warta każdej złotówki. IMO czytanie "Strategii Ulicznych" bez wcześniejszego przeczytania "Motocyklisty..." nie ma większego sensu. "Strategie" są napisane jako coś w rodzaju streszczenia, kompaktowego przypomnienia wszystkiego co autor opisał w "Motocykliście". W "MD" wszystko opisane jest dokładnie, krok po kroku, a "Strategie" to taki bryk - czytasz kilkunastozdaniowe rozdziały okrojone z dokładniejszych opisów, ale jeśli nie czytałeś "MD" to jest trochę tak, że trzeba łykać wszystko "na słowo". Dlatego moim zdaniem warto jest przeczytać obydwie książki - najpierw MD potem "Strategie". Jeśli ktoś chce tylko jedną - to tylko MD.
F4i Sport
Avatar użytkownika
fantom
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24/6/2007, 14:34


Postprzez Duriv » 22/2/2008, 21:01

świetna książka :) Nauczyłem się z niej nie bać przeciwskrętu, no i jest wiele rad dot. techniki jazdy :) POLECAM !
Czarny 300cc 2T.
Avatar użytkownika
Duriv
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 16/5/2007, 16:57
Lokalizacja: Lublin


Postprzez kwiacior » 24/2/2008, 12:16

przeciwskręt robi praktycznie każdy nawet początkujący tylko nie zdaje sobie z tego sprawy, aczkolwiek nie neguje tej lektury. Lepiej niech ktoś usiądzie do książki niż ma stać na rogu ulicy i sączyć browary.
kwiacior
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24/2/2008, 10:51
Lokalizacja: PÅ‚ock

Postprzez cezare » 4/3/2008, 21:14

polecam lekturę - może troszkę "trąci myszką" - ale...

ja miałem źle ustawiałem lusterka ;) pole nachodziło na siebie ...

a o wrzuceniu 1 po ostrym hamowaniu - nawet mi do głowy nie przyszło..

pięknie łopatologicznie wyłożone awaryjne hamowanie z rozkładem sił..

dla czego MUSIMY dodawać gazu w winklu ...

kupa na prawdę fajnej papki do włożenia sobie między zwoje...

polecam !
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez PrzemoR6 » 6/3/2008, 23:55

Rozmawialem kiedys na temat branzowych lektor z angielskimi motokolegami i okazuje sie ze tutejszym odpowiednikiem takiego motoprzewodnika jest ksiazka amerykanskiego autora Keith Code pod tytulem "A Twist Of The Wrist". Z moim angielskim zakatowal bym sie zeby ja przeczytac, ale na amerykanskim ebayu znalazlem ta pozycje na DVD i zakupilem. Jest to juz wiekowe wydanie(lata80/90) ale dosc profesjonalnie przedstawione przez California Superbike School. W/w opisy "MD" bardzo pasuja do tego filmu. Polecam!
PrzemoR6
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 1/3/2008, 04:25
Lokalizacja: JAWOR/Niedaszów

Postprzez fantom » 5/4/2008, 06:06

PrzemoR6 napisał(a):tutejszym odpowiednikiem takiego motoprzewodnika jest ksiazka amerykanskiego autora Keith Code pod tytulem "A Twist Of The Wrist". Z moim angielskim zakatowal bym sie zeby ja przeczytac, ale na amerykanskim ebayu znalazlem ta pozycje na DVD i zakupilem. Jest to juz wiekowe wydanie(lata80/90) ale dosc profesjonalnie przedstawione przez California Superbike School.


Do obejrzenia tu: http://www.youtube.com/watch?v=avfrFWlE-zg
F4i Sport
Avatar użytkownika
fantom
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24/6/2007, 14:34

Postprzez Gucio008 » 11/7/2008, 18:14

Swietna książka
Polecam. Naprawde warta uwagi.
Gucio008
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11/7/2008, 17:44

Postprzez masino » 12/7/2008, 21:02

Kupiłem , przeczytałem w 4 dni i mam zamiar przeczytać jeszcze raz i jeszcze raz tak żeby jak najwięcej zapamiętać , nawet spróbowałem stosować niektóre techniki na skuterze przed zaprawka na motor hehe
Polecam , sporo ciekawych informacji i ładnie złożonych w całość :)
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez marky » 12/7/2008, 22:39

przeczytalem obie od deski do deski (na desce) i powiem tak:

jesli wybierasz sie na prawko, a w zyciu nie siedziales na moto - kup sobie i poczytaj. przygotowanie teoretyczne jeszcze nikomu nie zaszkodzilo. chociaz moim zdaniem autor przesadza z tym straszeniem zagrozeniami i niebezpieczenstwem.

jesli natomiast jezdzisz moto od 15 lat, daruj sobie, "szału nima" - zatankuj za ta kase i pojezdzij wkolo komina. wieksza frajda.

osobiscie dowiedzialem sie z tych ksiazek jak sie nazywa to, co robilem nieswiadomie od czasu, gdy nauczylem sie jezdzic na rowerze (przeciwskret). wiekszosc porad przypomina mi tlumaczenie dziecku jak ma nas...ac w pieluche ;). to sie robi samo!

ksiazki w amerykanskim stylu - rozdmuchane problemy i dobre rady wujka czesia. moglby sobie darowac te dretwe historyjki i ograniczyc sie do teorii. bylyby o polowe ciensze. moze za to bardziej nudne?

mi osobiscie nie przypadly do gustu, ale milo jest dowiedziec sie, ze sie dobrze jezdzi 8)

przyjemnej lektury i szerokosci
Avatar użytkownika
marky
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 21/4/2007, 22:07

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê